collapse

Reklama


Autor Wątek: Błąd KSPPSRozl.dll przy odbieraniu raportów kolejek  (Przeczytany 1033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline saphrii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 0
Błąd KSPPSRozl.dll przy odbieraniu raportów kolejek
« dnia: Lutego 02, 2019, 14:33:28 pm »
Witajcie.

Dotychczas problemów nie było, aż do wczoraj, kiedy zaktualizowałem PPSa.
Problem ujawnił się podczas odbierania raportu zwrotnego pacjentów oczekujących za dany miesiąc - wówczas nacisnąłem Enter i nie zdążyłem zrobić screena.
Nadmienię, że również wczoraj po wspomnianej aktualizacji wprowadzałem świadczenia, odbierałem raporty do wykonanych świadczeń ze dwa razy, pobierałem żądanie rozliczenia i tu błąd się nie pojawiał.
Dzisiaj powtórka z rozrywki. Odebrany raport zwrotny wykonanych świadczeń - jest ok. Odbieram raport cotygodniowego sprawozdania 1 woln. term i błąd jak wczoraj.

Adres Violation in adres xxxxx in module "KSPPSRozl.dll" Read of adress xxxxx

Naciśnięcie OK zamyka okno i program działa dalej. Raport zwrotny jest zaimportowany, przy raporcie w kolejkach pojawia się zielony ptaszek potwierdzający.

Wychodzi jakby coś siedziało w pacjentach oczekujących... Czy ktoś ma podobną przypadłość na najnowszej wersji?
Windows 7 x64 Home

W załączniku zrzut okna

Bartosz

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Błąd KSPPSRozl.dll przy odbieraniu raportów kolejek
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 02, 2019, 15:11:29 pm »
W życiu nie wgrywałem zwrotnych raportów do kolejek. Po co to robić?

Offline saphrii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 0
Odp: Błąd KSPPSRozl.dll przy odbieraniu raportów kolejek
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 02, 2019, 16:05:57 pm »
A ja wgrywam od samego początku... dla własnej kontroli :)

Co nie zmienia istoty sprawy, że błędu w programie nie było, a się zaczął pojawiać.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Błąd KSPPSRozl.dll przy odbieraniu raportów kolejek
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 02, 2019, 16:07:53 pm »
W przypadku OW NFZ z SZOI raczej nie ma sensu wgrywać potwierdzeń, bo wszystkie informacje / błędy od razu możesz podejrzeć na SZOI.
Upewnij się, że masz KS-PPS w najnowszej wersji.
Wydaje mi się, że jedynie Kamsoft może poprawić taki błąd.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Błąd KSPPSRozl.dll przy odbieraniu raportów kolejek
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 02, 2019, 16:09:50 pm »
W tym przypadku niekoniecznie tylko kolejek to będzie dotyczyć - nawiasem, ja wgrywam.
Sprawdź jak możesz na innej zwrotce czy masz to samo.
Jak tak, do kierunek Kamsoft, ewentualnie przenieść PPSa na inny komp jak się da, żeby wykluczyć część sprzętową.
Niedawno był też błąd z wczytywaniem zwrotek, który został poprawiony (nie pamiętam czy tak samo się objawiał czy inaczej), także może znowu coś w tym temacie się podziało.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Błąd KSPPSRozl.dll przy odbieraniu raportów kolejek
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 02, 2019, 16:29:36 pm »
@09061303:
tak przy okazji, czy na Portalu jest gdzieś miejsce, gdzie możesz zobaczyć, że np. przesłałeś pierwszy wolny termin na dzień świąteczny i NFZ tego nie przyjmuje?
Na SZOI widać takie rzeczy. W przypadku OW z Portalem zawsze wiedzę o wyniku weryfikacji kolejek czerpałem ze zwrotek przychodzących e-mailem (a w przypadku raportów statystycznych, dodatkowo z plików  SWZ pobieranych z portalu) i tutaj faktycznie ten mechanizm wczytywania zwrotek w aplikacji bardzo mi się przydawał

Offline saphrii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 0
Odp: Błąd KSPPSRozl.dll przy odbieraniu raportów kolejek
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 02, 2019, 16:37:04 pm »
@karolweksler
tak, program w najnowszej wersji 2018.03.4.0 - przed chwilą ponowiłem aktualizację i potwierdził że mam najnowszą wersję.

@09061303
Tak jak pisałem w pierwszym poście - na innych zwrotkach nie ma błędów. Błąd wyskakuje wyłącznie przy zwrotkach z list oczekujących za dany miesiąc i tygodniowego sprawozdania wolnego terminu.
Edit: przeniosę PPSa na inny komputer i zobaczę jak się zachowuje; dam znać.
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2019, 16:40:09 pm wysłana przez saphrii »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Błąd KSPPSRozl.dll przy odbieraniu raportów kolejek
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 02, 2019, 18:10:17 pm »
@karolweksler
W przypadku PŚ lepiej moim zdanie bazować na zwrotkach, a jak nie ma zwrotki, to dopiero szukać. Jest miejsce, gdzie jak portal "stoi" można zobaczyć czy się coś wysłało czy nie (ale jak "stoi" to nie wiadomo czy wierzyć jak nie ma - nie testowałem). Nie pamiętam, a portalu nie mam teraz pod ręką, czy da się tam pobrać zwrotkę czy nie.... statusu raczej nie zobaczymy (mogę się mylić), ale z tego powodu lepiej patrzeć na raporty zwrotne (i  tego powodu też robię im backup).
Jak chodzi o świadczenia niezweryfikowane zaraz po wysyłce (czekają na odpalenie po stronie NFZ weryfikacji, to raczej nie generuję raportów spod PŚ tylko patrzę na przegląd weryfikacji (...) na dzień następny i na tej bazie robię poprawki (czasem PŚ ma opóźnienia z generowaniem tych plików, info z rozmowy tel. - nie trzeba wczytywać tych plików, jest możliwość sprawdzić status w przeglądzie weryfikacji).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline saphrii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 0
Odp: Błąd KSPPSRozl.dll przy odbieraniu raportów kolejek
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 03, 2019, 12:58:29 pm »
Coś nie idzie mi przenoszenie PPSa, dawno temu poszło jak z płatka, a teraz non stop jakieś błędy. W poniedziałek dzwonię do kamsoftu, może uda mi się w międzyczasie przenieść ppsa, ale po kilku próbach straciłem chwilowo cierpliwość.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 80
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]