collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-PPS platforma P1  (Przeczytany 14487 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cocolinko

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 16
  • Mazowiecki OW
KS-PPS platforma P1
« dnia: Grudnia 28, 2018, 20:04:37 pm »
Witam, KS-PPS jest już gotowy do komunikacji z platformą P1 w zakresie e-recepta, informacja dla lekarza kierującego, konsultacja lekarska.
W załączeniu zrzut :)


Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: KS-PPS platforma P1
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 29, 2018, 10:43:26 am »
No faktycznie jest.
Admin, opcje e-zdrowie. Ustawiałeś już?
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Pomógł? 14
Odp: KS-PPS platforma P1
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 29, 2018, 13:55:07 pm »
A jak wygląda w Somedzie wystawianie e-recepty działa już? tzn od stycznia

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-PPS platforma P1
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 29, 2018, 14:52:16 pm »
Działa już.. od wcześniej - pisałem już gdzieś o tym na forum. Szczegóły dokładnie od której wersji i jak skonfigurować znajdziesz w biuletynach.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline cocolinko

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 16
  • Mazowiecki OW
Odp: KS-PPS platforma P1
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 29, 2018, 15:30:12 pm »
Tak działa.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-PPS platforma P1
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 29, 2018, 20:13:45 pm »
Działa już.. od wcześniej - pisałem już gdzieś o tym na forum. Szczegóły dokładnie od której wersji i jak skonfigurować znajdziesz w biuletynach.
Niestety nie mogłem znaleźć Twojego posta na temat erecepty w KS-SOMED.
Niby jest to opisane w biuletynie 2018.03.0.00. Jest napisane, że można w awaryjnej sytuacji wystawić receptę ""tradycyjną" (po anulowaniu erecepty) jeżeli apteka ma problem z komunikacją z P1.

1. Zastanawiam się jednak jak to jest w praktyce. Czy lekarz, któremu skonfigurujemy możliwość wystawiania erecepty (rozumiem, że część lekarzy może mieć ereceptę a część tradycyjne recepty papierowe) będzie mógł podczas wystawiania recepty zdecydować czy chce ereceptę czy receptę papierową? Czy jeżeli w opcjach ustawię mu ereceptę to nie będzie mógł już papierowej wystawić?
2. Lekarz tak czy owak będzie musiał wydrukować dla pacjenta informację o wystawionej erecepcie z kodem pin. Czy wzorzec tej informacji ma format recepty czy trzeba będzie coś samemu modyfikować (z tego co kojarzę domyślnie wzorzec recepty tradycyjnej  ma format recepty, ale większość użytkowników KS-SOMED z różnych względów - u mnie chyba też tak jest, ma przerobiony wzorzec na A4 z marginesami ustawionymi do formatu recepty)?
3. Jakiś czas temu jak czytałem o erecepcie to było napisane, że wydruk odbędzie się tylko na wyraźne życzenie pacjenta a domyślnie informacja o wystawionej erecepcie wraz z pinem ma być wysyłana na adres e-mail pacjenta lub smsem na jego numer telefonu. Czy to prawda? Jeżeli tak to czy KS-SOMED to umożliwia? Kto wysyła te maile lub smsy? Przychodnia czy P1?
4. Czy w KS-SOMED pojawi się informacja na temat tego, które leki pacjent zrealizował? Jeżeli tak czy pojawią się jakieś dodatkowe informacje? np. czy kupił zamiennik?

Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline cocolinko

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 16
  • Mazowiecki OW
Odp: KS-PPS platforma P1
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 29, 2018, 20:53:46 pm »
Nie wiem jak jest w Somedzie, ale w innych systemach poza produktami kamsoft mam możliwość kliknięcia e-recepta i wtedy generuje e-receptę albo drukuj i mam tradycyjną. Nie widziałem w systemie czy pacjent zrealizował taką receptę. Chyba sam na sobie przetestuję :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2018, 20:55:24 pm wysłana przez cocolinko »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-PPS platforma P1
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 29, 2018, 23:42:22 pm »
@Michał
Sprawdziłem i działa. Na tym bym zakończył :) Włączyłem, później wyłączyłem, bo lekarz nie chciał się mylić w przyciskaniu, a twierdził, że na razie działa papierowo. No ale...
1. Opcja eRecepty włącza przycisk wystawienia/wysłania eRecepty (piszę z głowy, nie przeklikuję tego teraz). Jak dasz drukuj (ikona drukarki) system wystawi receptę papierową (opis sytuacji jak pacjent wraca po receptę papierową, to jest pierwsze sklonowanie erecepty, w zasadzie leków na niej, później ich wydrukowanie, na koniec anulowanie erecepty - te składowe oprócz anulowania erecepty działały do tej pory).
2. Też tak mam z wzorcem recepty. Wydaje mi się, że drukowanie będzie podobne jak z eZwolnieniami. Przyznam się, że nie sprawdziłem tego.
3. Wysyłanie na mail czy sms - jeśli mówimy, że ma robić to P1, to pacjent musiałby mieć tam konto. Na ten temat nie słyszałem nic, że pacjent ma sobie takie konto założyć. Jak ktoś coś więcej wie, to prośba o info.
Jak ma zrobić to Somed, to otoczka OSOZowa za to będzie raczej odpowiadała.
4. Otoczka OSOZowa na zasadach jak działa to dotychczas. Nie kojarzę, żeby P1 jakoś zwrotnie tutaj miało coś zrobić.
Więcej info niestety - wydaje mi się, że jakby zapytał na MRK kamsoft, to by się można więcej coś dowiedzieć.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-PPS platforma P1
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 30, 2018, 20:23:36 pm »
@09061303 Jak zwykle dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
3. Wysyłanie na mail czy sms - jeśli mówimy, że ma robić to P1, to pacjent musiałby mieć tam konto. Na ten temat nie słyszałem nic, że pacjent ma sobie takie konto założyć. Jak ktoś coś więcej wie, to prośba o info.
Jak ma zrobić to Somed, to otoczka OSOZowa za to będzie raczej odpowiadała.

Znalazłem odpowiedź: https://www.csioz.gov.pl/fileadmin/user_upload/nasze_systemy/e-recepta/najczestsze_pytania_zadawane_przez_lekarzy_i_innych_pracownikow_medycznych_5c10e30618b8f.pdf

Cytuj
5. Pacjent wychodząc z gabinetu lekarskiego może otrzymać:
a. Wydruk informacyjny o e-receptach; po jego wydrukowaniu lekarz przekazuje go
pacjentowi (brak konieczności stawiania pieczątek/dodatkowych podpisów).
b. SMS (wysłanego z Systemu P1), w którym podany będzie czterocyfrowy kod
dostępowy - w celu realizacji w aptece pacjent podaje kod wraz ze swoim numerem
PESEL
c. e-mail, w którym będzie dostępny wydruk informacyjny w postaci pliku .pdf- w celu
realizacji w aptece pacjent pozwala na sczytanie kodu kreskowego z ekranu telefonu
lub podaje czterocyfrowy kod dostępowy, który znajduje się na wydruku wraz z
numerem PESEL.
6. W celu otrzymywania powiadomień o e-receptach za pomocą SMS/e-mail pacjent musi
posiadać konto w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP), a następnie zaznaczyć, że chciałby
otrzymywać powiadomienia wybranym sposobem. IKP jest dostępne pod adresem
https://pacjent.gov.pl/ , a do zalogowania się do IKP niezbędne jest posiadanie Profilu
Zaufanego.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-PPS platforma P1
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 30, 2018, 22:05:53 pm »
Ja dzięki za linka, bo nie widziałem go wcześniej, a będzie na pewno pomocny.
Ogólnie pewnie zostanie przy drukowaniu, podejrzewam, że mały odsetek pacjentów będzie miało konto tam (może docelowo...., na razie samemu nie chciałoby mi się zakładać).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline MichalP

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 394
  • Pomógł? 10
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: KS-PPS platforma P1
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 30, 2018, 23:06:11 pm »
Dorzucam przydatny filmik z generowania dostępu do P1

https://www.youtube.com/watch?v=4ezsNQTWgUM&t=62s


Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-PPS platforma P1
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 03, 2019, 16:16:41 pm »
Założyłem przychodni konto na P1, Skonfigurowałem KS-SOMED i testowo "wystawiłem" ereceptę dla siebie. Wcześniej sam dla siebie założyłem konto pacjenta na P1 i zaznaczyłem, że chcę otrzymać info o erecepcie na maila i smsem. KS-SOMED nic sam z siebie nie wydrukował a smsa i maila z kodem z P1 dostałem.
Ważna rzecz. Jeśli ktoś ma KS-ADMED to należy dodać w nim nowy typ dokumentu: "PLEK" (KS-ADMED/ Przeglądanie/ Typy dokumentów) bo inaczej przy wystawianiu erecepty będzie pojawiał się błąd archiwizacji.

Jeszcze nie zrealizowałem recepty więc nie wiem czy wszystko z nią ok, ale po najechaniu w wizycie na tą ereceptę pojawia się dymek z ostrzeżeniem:
Cytuj
"Ostrzeżenie o eRecepcie
Podany identyfikator leku nie istnieje w rejestrze leków. W dokumencie nie odnaleziono węzła/atrybutu..."
u Was też jest podobnie? Co to może być?

edit: recepta zrealizowana bez problemu. Pierwsza erecepta w aptece, a podejrzewam, że i w mieście.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2019, 16:52:59 pm wysłana przez Michał »
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: KS-PPS platforma P1
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 03, 2019, 18:00:54 pm »
Czyli w aptece pokazałeś jedynie dowód?

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: KS-PPS platforma P1
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 03, 2019, 18:28:59 pm »

edit: recepta zrealizowana bez problemu. Pierwsza erecepta w aptece, a podejrzewam, że i w mieście.

Super sprawa. Postąpiłeś jak prawdziwy naukowiec, pierwszy test wykonałeś na sobie ;-)
Gratulacje i fajnie, że to działa.
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-PPS platforma P1
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 03, 2019, 22:11:45 pm »
nie pokazywałem dowodu. Podałem najpierw czetroznakowy kod a potem swój pesel. Na szczęście prócz mnie w aptece nie było innych pacjentów bo przecież RODO :)
Zawsze można przecież albo napisać na kartce albo wziąć wydruk albo pokazać na telefonie i wtedy postronne osoby nie usłyszą jak dyktujemy swój PESEL.
Ja też uważam, że to super sprawa. Fajnie by było gdyby każdy miał konto w P1 i zaznaczone opcje aby dostawać info o erecepcie na maila i smem to wtedy, np. u pacjentów, którzy potrzebują tylko "powtórki leków" odpadałaby konieczność wizyty w przychodni bo receptę by mieli zaraz po jej wystawieniu albo jak ktoś gdzieś wyjechał a zapomniał zabrać "swoich" leków to teoretycznie telefon do swojego lekarza wystarczy żeby pacjent mógł wykupić lek w aptece w dowolnym miejscu w Polsce, tam gdzie akurat się znajduje.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 103
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9310 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]