Aplikacje NFZ > SZOI

Zmiana miejsce wykonywania usług

(1/5) > >>

Qba:
Witam, ktoś może mi pomoże jak dokonać zmiany miejsca wykonywania usług w szoi ?  Pokolei co zrobić ?

karolweksler:
1. Utwórz strukturę organizacyjną na SZOI w zakresie nowego miejsca (lokalizacja, miejsce udzielania świadczeń, profile miejsca itp., ewentualnie przedsiębiorstwo itp. jeśli też się zmienia - najlepiej przejrzyj całość z księgą rejestrową)

2. W "zatrudnionym personelu" w "miejscach pracy" zakończ zatrudnienie w starym miejscu i dodaj w nowym. Analogicznie zrób ze sprzętem.

3. Utwórz nową wersję profilu świadczeniodawcy

4. Zadzwoń do NFZ i poproś o włączenie nowego miejsca do umowy z NFZ.

5. Utwórz zgłoszenie zmian do umowy z NFZ. Będziesz miał dwa miejsca. Jedno stare w jakiś datach i drugie nowe w jakiś datach. Umowa będzie podzielona. Uzupełnij nowe miejsce.
Wyślij zgłoszenie do NFZ.

Qba:
Zrobiłem tak samo do punktu 3. Utwórz nową wersję profilu świadczeniodawcy
a zamiast tego zrobiłem zgłoszenie zmiany do umowy i niestety nfz mi to odrzucił
Kazali zostawić te nowe miejsce wyk, świadczeń ale stare które zakończylem kazali mi przedłużyć do końca roku. I tak wysłałem świadczenia i je rozliczyłem.
Stare miejsce wyk. świad. miało być do 04.11.2018 a nowe od 05.11.2018. Teraz mi dzwonią że aby oni mogli zrobić mi nowe miejsce to musze wykasować świadczenia a także rachunki bo inaczej nie mogą tego zrobić.

karolweksler:
Nie przejmuj się za bardzo tym co mówią w NFZ, bo oni (poza informatykami) nie widzieli w życiu SZOI na oczy.
Prawdopodobnie musisz wykasować świadczenia i zrobić rachunki na minus. Chociaż wydaje mi się, że i bez tego powinno dać się zrobić zgłoszenie zmian do umowy tylko potem świadczenia się negatywnie zweryfikują w starym miejscu. Ale może im się nie chce...
Potem zadzwoń do nich i niech podepną nowe miejsce do umowy i zrób zgłoszenie zmian do umowy.
W niektórych OW wymagają utworzenia nowej wersji profilu zanim się do nich zadzwoni z prośbą o podpięcie nowego miejsca.
W zgłoszeniu zmian do umowy powinieneś widzieć 2 miejsca, jedno od początku kontraktu w tym roku (np. od 01.01.2018 do 04.11.2018), a drugie po zmainie (czyli od 05.11.2018 do 31.12.2018).
Przeczytaj uważnie aneks na nowy rok - może okazać się, że NFZ już kopiował umowy na nowy rok i będzie tam stare miejsce.


edycja:
Jeżeli chodzi o usuwanie świadczeń, to ja chyba kiedyś zrobiłem tak, że podniosłem numer wersji zestawu / nr wersji pozycji rozliczeniowej (usługi typu W11) i wysłałem do NFZ. Różnica była w informacji o komórce organizacyjnej, w której udzielono świadczenia. Potem były korekty i rachunki na plus.

Qba:
Prawdopodobnie musisz wykasować świadczenia i zrobić rachunki na minus. Chociaż wydaje mi się, że i bez tego powinno dać się zrobić zgłoszenie zmian do umowy tylko potem świadczenia się negatywnie zweryfikują w starym miejscu. Ale może im się nie chce...


to co mam zamknąć stare miejsce z data 04.11.2018 harmonogramy, profile personel i zrobić zmianę do umowy ?
a potem wysłać świadczenia i mi i tak je odrzuci ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej