collapse

Reklama


Autor Wątek: Ponowne wysłanie świadczeń  (Przeczytany 4076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Qba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Pomógł? 3
  • Wielkopolski OW
Ponowne wysłanie świadczeń
« dnia: Grudnia 17, 2018, 16:15:30 pm »
Witam. Muszę wysłać ponownie świadczenia które zostały poprawnie zweryfikowane przez nfz i opłacone. Chodzi mi o to żeby po wysłaniu ukazał mi się żądanie rozliczenia na minus z tych świadczeń.
Tak jakbym miał ich zero, po tej operacji będę mógł wysłać już na plus.

ps. zrobiłem rejestr świadczeń poustawiałem odpowiednie filtry i opcje funkcje dodatkowe a potem naprawy i wybrałem opcje "oznaczenie zestawów świadczeń do ponownego wysłania do NFZ   oraz odświeżenie stanu rozliczenia pozycji rozliczeniowych.
Utworzył mi się nowy raport z tymi danymi ale po wysłaniu do nfz nie udało się zrobic szablonu na minus

pamietam jak to bylo w ks-pps to się poprostu robiło F4 popraw na procedurze rozliczeniowej i wtedy wysyłałem raport i się robił też szablon na minus


ps. Jak podnieść numer wersji świadczenia w ks-somed bo jak robie "oznaczenie zestawów świadczeń do ponownego wysłania do NFZ" to to nic nie daje ???????
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2018, 21:28:22 pm wysłana przez Qba »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Ponowne wysłanie świadczeń
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 17, 2018, 22:40:22 pm »
W naprawach odśwież zestawy świadczeń (status ma być przygotowany), później w naprawach Naprawa nierozliczonych przygotowanych zestawów świadczeń. Powinno pomóc.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Qba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Pomógł? 3
  • Wielkopolski OW
Odp: Ponowne wysłanie świadczeń
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 18, 2018, 07:27:45 am »
niestety po tej operacji co podałeś nic nie pomogło nadal nie pokazuje mi się szablon korygujący nie podnosi się numer wersji
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2018, 07:37:02 am wysłana przez Qba »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Ponowne wysłanie świadczeń
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 18, 2018, 08:11:27 am »
Po tej operacji powinieneś dostać świadczenia w zupełnie nowych zestawach (stary zestaw na minus i pojawia się nowy nowo utworzony z wersjami medyczną i rozliczeniową równymi 1; to tak jakbyś usunął cały zestaw i ręcznie dodał od nowa). W takim przypadku musi być korekta. Sprawdź czy tak się z zestawami stało jak napisałem. Jak tak, to korekta musi się dać naliczyć.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Ponowne wysłanie świadczeń
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 18, 2018, 11:50:53 am »
spróbuj synchronizacji ze zwiększeniem wersji wersji pozycji rozliczeniowych

Offline Qba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Pomógł? 3
  • Wielkopolski OW
Odp: Ponowne wysłanie świadczeń
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 18, 2018, 11:53:23 am »
Zrobione udało się zrobić korektę szablonu. Ale dodatkowo musiałem kliknąć Rodzaj synchronizacji i opcje synchronizacje zleceń widocznych w oknie (ze zwiększeniem wersji pozycji rozliczeniowych)

Offline Qba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Pomógł? 3
  • Wielkopolski OW
Odp: Ponowne wysłanie świadczeń
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 18, 2018, 15:28:52 pm »
to się udało ale piszą mi jeszcze w NFZ żeby wyrzucić wartości w raportach statystycznych nie tylko z szablonów
naprawdę nie rozumiem tych ludzi z nfz nic nie umieją wytłumaczyć każdy zdziwiony o co tej osobie chodziło
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2018, 15:54:35 pm wysłana przez Qba »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Ponowne wysłanie świadczeń
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 18, 2018, 17:57:49 pm »
Ja też nie bardzo rozumiem, o co w ostatnim poście chodzi. Masz usunąć świadczenia i tyle, czy masz je jeszcze później dodać i wysłać jeszcze raz?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Qba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Pomógł? 3
  • Wielkopolski OW
Odp: Ponowne wysłanie świadczeń
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 18, 2018, 18:19:50 pm »
narazie wyrzucić  aby mogli mi stworzyć nowe miejsce wykonywania świadczeń (informacja od pracownika nfz) a później dodać już w tym nowym miejscu i wysłać ponownie

przecież ja nie będę wyrzucał świadczeń chyba są niepoważni

ps. jakieś 5 lat temu robiłem zmianę miejsca wyk. usług i nie było żadnych problemów a już napewno nie usuwanie świadczeń
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2018, 18:21:44 pm wysłana przez Qba »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Ponowne wysłanie świadczeń
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 18, 2018, 18:28:52 pm »
Miejsce mogą założyć raczej bez usunięcia świadczeń z pierwotnego.
Pewnie masz taką sytuację, że miejsce nowe ma obowiązywać np. od 1 grudnia i na nie powinny pójść świadczenia, a poszły na pierwotne miejsce, które chcą zamknąć z datą 30 listopada. Efektywnie pewnie świadczenia wyrzucić będzie trzeba, ale jak je teraz wyrzucisz, to później tylko wpisanie ręczne. Jak jeszcze są jako nieusunięte, to może coś się da zrobić jak będziesz miał umowę z nowym miejscem (raczej o ile będziesz miał taką umowę jak nie usuniesz świadczeń).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Qba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Pomógł? 3
  • Wielkopolski OW
Odp: Ponowne wysłanie świadczeń
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 18, 2018, 18:49:15 pm »
stare miejsce było do 4.11.2018 a nowe od 5.11.2018
tak to niestety długo trwało bo oczywiście nfz miał na wszystko czas (twierdziła babka że jest sama i nie może wcześniej tego ruszyć)
i co teraz ja przez ich obijanie się będę musiał usuwać świadczenia nie ma mowy to jest koło 1500 świadczeń więc dziękuje bardzo

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Ponowne wysłanie świadczeń
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 18, 2018, 20:02:21 pm »
A może chodzi o to, że w Twoim raporcie zostaje zestaw nieusunięty, a usuwasz jedynie pozycję rozliczeniową (czyli występuje element pozycja-kor na skalę masową)? A dla NFZ chodzi o to, aby cały zestaw został usunięty i wprowadzony od nowa z nowym miejscem.

Offline Qba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Pomógł? 3
  • Wielkopolski OW
Odp: Ponowne wysłanie świadczeń
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 18, 2018, 21:36:34 pm »
No moze o to chodzi tylko jak to zrobic niby usunac swiadczenia ale tak zeby wywalic ze starego miejsca a po utworzeniu nowego miejsca te swiadczenia tam przepiąć ?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Ponowne wysłanie świadczeń
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 18, 2018, 23:34:00 pm »
Nie ma na to raczej automatów, w takiej sytuacji lepiej nie wprowadzać nic aż się ma umowę nową. W tym momencie to może kamsoft skryptem coś poradzić by mógł. Jednak nie jest to błąd programu tylko usługa płatna pewno.
Przez forum raczej ciężko w tym temacie coś zasugerować, bo można szkody narobić dużo. Jak coś to trzeba by konkretnie na danej bazie podziałać.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Qba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Pomógł? 3
  • Wielkopolski OW
Odp: Ponowne wysłanie świadczeń
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 19, 2018, 09:00:46 am »
musiałem wprowadzać dane bo jakbym tego nie robił to bym był o miesiąc do tylu sprawa zaczęła się na początku listopada i nfz dopiero to zaczął zmieniać właśnie teraz

ps. przecież oni mają na wszystko czas

zastanawiam się czy nie idzie tego przestawić całej tej operacji na 1 stycznia a teraz jechać ciągle na starym miejscu w szoi

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 138
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]