collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-SOMED - dodawanie opiekuna dziecka przez rejestrację (na potrzeby eZLA)  (Przeczytany 4712 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Chciałbym usprawnić proces wystawiania eZLA przez lekarzy. Zauważyłem wąskie gardło, którym jest wystawianie eZLA dla opiekuna dziecka. Jeżeli opiekun jest dodany w kartotece dziecka jako opiekun to jest super bo wtedy jest automatycznie podpowiadany.
Problem pojawia się jeżeli opiekun nie jest pacjentem naszej przychodni i nie jest dodany jako opiekun.
Chciałem żeby rejestracja sprawdzała w trakcie rejestracji dziecka czy opiekun będzie potrzebował zwolnienia i czy jest w systemie. Z pacjentami naszej przychodni nie ma problemu, ale jak najłatwiej/najszybciej sprawdzić czy opiekun jest wpisany do bazy jako "osoba" a nie "pacjent"?
Jedyne co mi przychodzi to otworzenie karty pacjenta-dziecka i próba dodania opiekuna i tam wybór odpowiedniej listy, ale to strasznie dużo klikania. Czy ktoś zna lepszy sposób?
Jak to u Was jest rozwiązane?
Oczywiście podczas składania deklaracji wpisuję opiekuna w kartotece dziecka, ale często się zdarza, że zwolnienie ma być na drugiego opiekuna, który podczas składania deklaracji nie był podany.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SOMED - dodawanie opiekuna dziecka przez rejestrację (na potrzeby eZLA)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 17, 2018, 22:41:23 pm »
Ja raczej nie używałem osób, tylko wszystkich wprowadzałem jako pacjentów.
Na pewno jednak nie rozwiązuje to całkowicie tematu.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Isiek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 13
Odp: KS-SOMED - dodawanie opiekuna dziecka przez rejestrację (na potrzeby eZLA)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 18, 2018, 17:21:20 pm »
Załatwia to każdy lekarz wystawiając eZLA- ma dodane uprawnienia do edytowania listy osób, i w zależności od tego, czy rodzic dziecka jest na liście pacjentów- to albo wybiera pacjenta albo dodaje (a w zasadzie to wybiera- bo eZLA z SOMEDA wystawiamy od początku wprowadzenia funkcjonalności, to już pokaźną bazę rodziców-osób mamy) osobę do listy.
Pozdrawiam

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - dodawanie opiekuna dziecka przez rejestrację (na potrzeby eZLA)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 19, 2018, 10:28:52 am »
u mnie oczywiście lekarze też mogą dodawać, ale uważam, że to niepotrzebna strata czasu lekarza. Nie powinien go marnować na dopisywanie osoby.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline kajtek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 3
  • Lubelski OW
Odp: KS-SOMED - dodawanie opiekuna dziecka przez rejestrację (na potrzeby eZLA)
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 09, 2019, 14:26:48 pm »
Nie jest tak super Michał jeśli opiekun dziecka jest wpisany. Bo
Opis zgłoszenia do Kamsoftu:
Lekarze szczególnie pediatrzy zgłaszają problem z wystawianiem eZLA. Dotyczy to szukania osoby ubezpieczonej na którą wystawiają zwolnienie. Mimo iż dziecko ma przypisanych na karcie rodziny oboje rodziców to po otwarciu zwolnienia i zaznaczeniu opieki nad dzieckiem pojawia się jeden z rodziców (nie zawsze właściwy- według informacji Kamsoftu pojawia się pierwszy przypisany rodzic) jako osoba ubezpieczona. Po kliknięciu w pole osoba ubezpieczona nie otwiera się lista na której figurują wpisani rodzice - co pozwalałoby wybrać od razu potrzebnego - lecz otwiera się okno wyszukiwania pacjenta gdzie trzeba "wklepać" PESEL i przeszukać kartotekę odkrytych i ukrytych pacjentów. Jeśli lekarz ma "pecha" to musi to powtórzyć to w kartotece osób.
Taka sama sytuacja dotyczy osób dorosłych , którzy mają przypisanych więcej niż 1 członka rodziny
Zgłoszenie wysłane do Kamsoft  06-12-2018 - do dziś bez odpowiedzi
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2019, 14:32:19 pm wysłana przez kajtek »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - dodawanie opiekuna dziecka przez rejestrację (na potrzeby eZLA)
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 15, 2019, 12:11:23 pm »
i co? dostałeś już może jakąś odpowiedź? Dzisiaj wysłałem podobne zgłoszenie, ale chyba mają dużo pracy albo system się im wysypał bo nie dostałem nawet info o przyjęciu zgłoszenia serwisowego.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: KS-SOMED - dodawanie opiekuna dziecka przez rejestrację (na potrzeby eZLA)
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 16, 2019, 10:47:23 am »
Nie, system nam się nie wysypał.
Tak, mamy dużo pracy.
Nie zawsze można od razu odpowiedzieć, w rzeczywistości sporo funkcji i modyfikacji, o które wnoszą Klienci, to nie jest tak, że od po minucie możemy odpowiedzieć: zrobimy tak czy tak. Jasne, użytkownicy mają sporo pomysłów, nie zawsze one uwzględniając całość systemu lecz to, jak dany użytkownik go używa. I pójście w takim, jak użytkownik sugeruje kierunku może skończyć się tragicznie. Dlatego wiele funkcji musimy dokładnie przemyśleć, aby udzielić odpowiedzi jak i co będzie robione. Proszę więc o cierpliwość.
Aby troszkę przybliżyć o co chodzi, pewna historyjka, która rozpoczęła się jakiś czas temu, ale koniec miała niedawno. Klient zgłosił problem. Otóż u niego technik radiologii wpisuje zlecenie (on jest jego wykonawcą ? w zleceniach występuje jako wykonawca). Po jakimś czasie lekarz uzupełnia pewne dane w tym zleceniu. No i zgłoszenie było taki, że proszą, aby na wydruku pojawiły się zarówno dane technika jak i tego lekarza. Klient był bardzo zaangażowany, przysłał nawet zdjęcia pokazujące, że na podglądzie zlecenia mamy widocznych obu pracowników. Nie pamiętam, czy byłem dość zajęty, czy miałem urlop, faktem jest, że, ponieważ Klient mocno naciskał na odpowiedź więc programista zgodził się na realizację zadania. Co więcej, po jakimś czasie je wykonał i przekazał do testów. I tu zaczęła się burza, bo w końcu testerowi coś nie paskowało i trafiło to do mnie.
Pomysł miał grzech pierworodny. Klient bowiem zaznaczył pole pracownika modyfikującego zlecenie, twierdząc, że tam właśnie widać tego lekarza. Tak, to prawda, wybrał kilka zleceń które realizowane są taką ścieżką i wszystko się zgadzało. Tyle tylko, że nie wpadł na to iż zawsze może zajść sytuacja, że po lekarzu ktoś inny jeszcze zmodyfikuje to zlecenie, np. dlatego, że coś tam dla NFZ nie dobrze było ustawione. I po takiej modyfikacji to wskazane pole nie zawiera już lekarza, ale np. osobę z działu rozliczeń. Klient nie miał takiego problemu, bo dotychczas nic nie poprawiał więc założył sobie, że takie rozwiązanie jest najlepsze. Nasza wina, że przy akceptacji ktoś nie do końca pomyślał, no ale przecież tak chce Klient.
Wiem, tekst przydługi, ale to powyżej naprawdę się wydarzyło. Niech więc ta historia pokazuje, że nie zawsze to co klient proponuje, co jemu się wydaje, jest możliwym do realizacji pomysłem. Czasem po prostu trzeba to zrobić inaczej i nawet przemyśleć inne rejestrowanie danych. W powyższym przykładzie możliwe jest skorzystanie z grupy roboczej pracowników, i wówczas dane nam nie znikną po edycji.

 

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - dodawanie opiekuna dziecka przez rejestrację (na potrzeby eZLA)
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 16, 2019, 22:46:03 pm »
Dziękuję Panie MK za udział w dyskusji (po cichu zawsze na to liczę :)).
Ja oczywiście doskonalę rozumiem, że nie wszystko można, a zwłaszcza nie wszystko można zrobić jak to zaproponuje użytkownik. Doskonale też rozumiem, że wiele się dzieje i dużo pracy macie. Nigdy nie oczekuję natychmiastowej odpowiedzi i to w stylu: "będzie to zrobione w najbliższej aktualizacji", ale czasami dostaję niestety odpowiedź nic nie wyjaśniającą, nie rozwiązującą problemu kończącą wg Was zgłoszenie. Tak niestety było i tym razem.
Można przecież odpowiedzieć "przekazałem do działu produkcji celem weryfikacji i analizy" (podobne odpowiedzi już od Was dostałem), a jeżeli po analizie dział produkcji stwierdzi, że się nic nie da zrobić to to napisać (też dostałem) a jak da się zrobić to napisać że będzie zrobione, ale nie wiadomo kiedy i wtedy co kwartał przesuwać termin (też dostałem :))
Uważam, że poruszona tutaj kwestia wystawiania eZLA dla opiekunów jest istotna i obecne działanie KS-SOMED nie jest idealne i należałoby to poprawić, a w jaki dokładnie sposób to oczywiście programiści po konsultacjach z lekarzami/użytkownikami powinni wymyślić.

PS. Zawsze się zastanawiam co to są te grupy robocze i czym się różnią od zwykłych grup :)
PS2. Żeby nie było. Tego samego dnia na inne moje zgłoszenie dostałem odpowiedź "Dział produkcji poinformował mnie, że będzie wprowadzona modyfikacja." :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: KS-SOMED - dodawanie opiekuna dziecka przez rejestrację (na potrzeby eZLA)
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 17, 2019, 07:52:24 am »
Prace nad opiekunami trwają, kiedy się skończą, tego nie wiem, chciałbym by to było jak najszybciej.
Grupa zwykła, to taki zbiór elementów. Coś do niego wpada, coś wypada, ogólnie trwa cały czas i cały czas może się zmieniać. I ma zastosowanie do niezliczonych miejsc w programie. Dana grupa lekarzy może być wykorzystana do wyszukiwania w zleceniach, do zestawień, do wielu innych miejsc. Jej postać jest istotna w danej chwili, później, może się kompletnie zmienić. Grupa robocza, jak już powstanie to jest niezmieniana. To znaczy, powstaje ona z czegoś, co można nazwać szablonem, ale powstaje ona do konkretnego celu. Np. właśnie do tego, by powiązać dodatkowych pracowników ze zleceniem, by opisać aktualny stan personelu karetki pogotowia, by zwizualizować zespól operacyjny. Czyli dana grupa robocza jest związana z jednym, konkretnym zdarzeniem. Jasne, może po fakcie ja zmodyfikować, ale nadal jest ona związana z jednym konkretnym zdarzeniem. I co ważne, zmiana szablonu nie powoduje zmian grup z niego powstałych. Opisuje wiec dokładnie kto brał udział w danym, konkretnym zdarzeniu. Mam nadzieję, że widać różnicę?


Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - dodawanie opiekuna dziecka przez rejestrację (na potrzeby eZLA)
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 17, 2019, 09:56:21 am »
Prace nad opiekunami trwają
i taka odpowiedź w zupełności wystarczy :)

Dziękuję za wszystkie wyjaśnienia.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - dodawanie opiekuna dziecka przez rejestrację (na potrzeby eZLA)
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 01, 2019, 20:17:49 pm »
wszystkich zainteresowanych informuję, że w aktualizacji 2019.00.0.05 wprowadzono już sporo postulowanych m.in. przeze mnie zmian w kwestii opiekunów i eZLA. Sprawdzając pobieżnie, mogę powiedzieć, że działa to bardzo fajnie. Zobaczymy w przyszłym tygodniu jak to się sprawdzi w praktyce. Poniżej pełna lista zmian:


Cytuj
2.  eZLA:
a)  Okno wyboru firmy podczas wystawiania zwolnienia lekarskiego ? w polu Szukaj wg dodano
elementy: NIP i REGON firmy. Możliwość wyszukiwania po tych elementach analogicznie do
funkcji przeglądania wszystkich firm.
b)  Okno wyboru pracodawców pacjenta:
?  okno zostanie wyświetlone nawet jeśli jest tylko jeden pracodawca zwrócony z ZUS.
Okno można wyłączyć w takim przypadku opcją Nie pokazuje więcej wyboru jeżeli jest
tylko jeden pracodawca na liście,
?  dodano możliwość dopisania pracodawcy w przypadku gdy nie ma żadnego lub gdy
ten zwrócony z ZUS jest niewłaściwy (przycisk Dodaj).
c)  Lepszy dobór osoby ubezpieczonej w przypadku zwolnienia nieosobistego. Dla przypomnienia:
system wykorzystuje powiązania pomiędzy pacjentami definiowane na karcie pacjenta i analizuje
pole Rodzaj pokrewieństwa i tylko to pole. W najnowszej wersji system potrafi również wybrać
osobę ubezpieczoną z bazy osób, nie tylko pacjentów. Dodatkowo pojawił się przycisk
pozwalający wyświetlić wszystkie powiązania danego pacjenta ? z bazy osób i pacjentów ?
odpowiadające pokrewieństwu, które definiujemy na karcie zwolnienia. Jest to przydatne,
w sytuacji dziecka, mającego powiązanie z obojgiem rodziców ? w takich sytuacjach nie zawsze
system wskazuje tego rodzica, który aktualnie pobierze zwolnienie lekarskie. Dodatkowo na
okienku jest przycisk Wszystko, pozwalający wyłączyć filtr aktualnego powiązania i wyświetlić
wszystkie powiązania. Przycisk ten może mieć zastosowanie np. w sytuacji, gdy dorosła osoba
bierze opiekę na swojego rodzica. Takie powiązania system sam nie zawsze potrafi poprawnie
ocenić. Oczywiście nadal istnieje możliwość wybrania pacjenta lub osobę z pełnej bazy pacjentów
lub osób.

Panie MK, bardzo dziękuję za te zmiany.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline kajtek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 3
  • Lubelski OW
Odp: KS-SOMED - dodawanie opiekuna dziecka przez rejestrację (na potrzeby eZLA)
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 04, 2019, 14:45:38 pm »
Faktycznie update 2019.00.0.5 wprowadził zmiany , które Michał podał. I należy Kamsoftowi za szybkie działanie podziękować. Ale nie wszystko działa jeszcze mimo poprawy funkcjonalnie dla użytkownika. Poniżej treść zgłoszenia do MRK, które wysłałem z opisem 3 niedogodności występujących przy wystawianiu zwolnień. Niedogodność 1 związana jest z wydanym updatem a 2 i 3 jest natury ogólnej.

Opis: Niedogodność 1
Dziękujemy za poprawę wystawiania zwolnień zawartą w update 2019.00.0.05 To znacznie ułatwia wystawianie zwolnień - chociaż występuje jeden problem:
Jeśli wystawiamy zwolnienie na opiekę nad dzieckiem/małżonkiem/innym są trzy warianty zachowania programu
Wariant 1
- zaznaczamy jedno z pokrewieństw dziecko/małżonek/inne
- nie pojawia się żadna osoba ubezpieczona lub pojawia się niewłaściwa, a właściwej nie ma na karcie powiązań rodzinnych
- klikamy ikonę pacjenta, otwiera się karta pacjenta, dodajemy na zakładce rodzina potrzebną osobę, zamykamy kartę
- potrzebna osoba ubezpieczona nie pojawia się w oknie osoba ubezpieczona ani po kliknięciu ikony wybierz z powiązań rodzinnych w oknie powiązań rodzinnych
Wariant 2
- nie zaznaczamy żadnego pokrewieństwa - zaznaczone brak
- klikamy ikonę pacjenta, otwiera się karta pacjenta, dodajemy na zakładce rodzina potrzebną osobę, zamykamy kartę
- zaznaczamy odpowiednie pokrewieństwo dziecko/małżonek inne, odpowiednie dla dodanej osoby
- potrzebna osoba ubezpieczona pojawia się w oknie osoba ubezpieczona oraz po kliknięciu ikony wybierz z powiązań rodzinnych w oknie powiązań rodzinnych
Wariant 3
- zaznaczamy jedno z pokrewieństw dziecko/małżonek/inne
- nie pojawia się żadna osoba ubezpieczona lub pojawia się niewłaściwa, a właściwej nie ma na karcie powiązań rodzinnych
- zaznaczamy pokrewieństwo brak
- klikamy ikonę pacjenta, otwiera się karta pacjenta, dodajemy na zakładce rodzina potrzebną osobę, zamykamy kartę
- zaznaczamy jedno z pokrewieństw dziecko/małżonek/inne
- potrzebna osoba ubezpieczona nie pojawia się w oknie osoba ubezpieczona ani po kliknięciu ikony wybierz z powiązań rodzinnych

opisu w nawiasie nie wysyłałem na MRK [Z tego wynika iż możliwość wyświetlenia przez program osoby ubezpieczonej dodanej w trakcie wystawiania zwolnienia jest uzależniona od zaznaczonej opcji pokrewieństwa. Jeżeli opcja pokrewieństwa jest ustawiona na brak i dodamy opiekuna to później jest on widoczny po zaznaczeniu odpowiedniej opcji pokrewieństwa, Jeżeli zaznaczymy opcję pokrewieństwa inną niż brak to po dodaniu osoby ubezpieczonej nie jest ona widoczna]

Niedogodność 2
Mamy jedną uwagę do sposobu wystawiania i dotyczy ona pola ZAKŁAD PRACY. Zwolnienie eZLA nie zawiera nazwy zakładu pracy lecz jego NIP i lekarz przy wystawianiu zwolnienia pyta pacjenta o ten NIP bo musi sprawdzić czy zapisane w bazie dane są aktualne. Żeby potwierdzić ich prawidłowość musi kliknąć w polu ZAKŁAD PRACY aby się wyświetliły  pełne dane zakładu z jego NIP. Robi to bo :
- jeśli nazwa zakładu brzmi np. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWE.......... to może być parę takich, których nazwa tak się zaczyna i nie wiemy patrząc na nazwę czy jest to prawidłowy zakład
- NIP zakładu mógł być wpisany z błędem
- NIP zakładu mógł się zmienić. Mieliśmy taką zmianę dla wszystkich przedszkoli w mieście (74) i teraz kolejno poprawiamy

Gdyby w polu zamiast nazwy zakładu wyświetlał się jego NIP to lekarz natychmiast by wiedział czy dane są zgodne z podawanymi przez pacjenta  bez klikania w celu rozwinięcia danych zakładu ( alternatywnie musi powiększyć widok okna do pełnego ekranu aby widzieć NIP płatnika w prawej części okna lub posługiwać się paskiem  przewijaniem  w prawej części okna)  Sądzimy iż taka modyfikacja jest warta wprowadzenia

Niedogodność 3
Dotyczy wystawiania zwolnienie na opiekę. Przy wystawaniu zwolnienia pole ZAKŁAD PRACY jest puste dla dziecka lub zawiera jakąś wartość ( lub nie ) w przypadku dorosłego. Po zaznaczeniu jednej z opcji dziecko/małżonek/inne i wybraniu odpowiedniej osoby ubezpieczonej zawartość pola ZAKŁAD PRACY nie jest automatycznie uaktualniana dla wybranej osoby. Wymusza to potrzebę kliknięcia w pole zakład pracy aby prawidłowa wartość się pojawiła.
« Ostatnia zmiana: Lutego 04, 2019, 15:28:17 pm wysłana przez kajtek »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - dodawanie opiekuna dziecka przez rejestrację (na potrzeby eZLA)
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 04, 2019, 19:39:52 pm »
u mnie akurat w tym tygodniu pediatra, który najwięcej L4 wystawia ma wolne, ale właśnie testowo "przeklikałem" u siebie wszystkie warianty i potwierdzam problem. Poza tym pozostałe dwie niedogodności również wkurzają. Szacun, że to tak ładnie opisałeś i szybko zgłosiłeś. Daj znać z jakim efektem. Najwyżej skopiuje to co napisałeś i również zgłoszę bo zgadzam się ze wszystkim.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline kajtek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 3
  • Lubelski OW
Odp: KS-SOMED - dodawanie opiekuna dziecka przez rejestrację (na potrzeby eZLA)
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 04, 2019, 21:20:09 pm »
Dziękuję Michał za poparcie - czasem można pomyśleć że tylko sami mamy takie problemy. Jak dostanę jakąkolwiek informację z MRK to przekażę na forum

13/02/2019
Na niedogodność 3 pomoc Somed odpowiedziała - Otrzymałam informację z Działu Produkcji, że w przypadku odświeżania się okna z zakładem pracy na ten moment nie będzie nic zmieniane.
Na niedogodność 2 odpowiedź w MRK -  zgłoszona jako pomysł.
Na niedogodnośc 1 wysłałem ponownie na pomoc Somed (bo mieli problem z połapaniem się co szwankuje) :

Problem dotyczy zaznaczonej opcji pokrewieństwa. Jeśli po otwarciu zwolnienia przy zaznaczonej opcji pokrewieństwa - BRAK dodamy jakąś osobę pacjentowi na karcie pacjenta w zakładce rodzina, to po zaznaczeniu odpowiedniej opcji pokrewieństwa w zwolnieniu i przejściu do karty powiązań rodzinnych osoby ubezpieczonej ta osoba się tam pojawi.

Jeśli zaś po otwarciu zwolnienia i wybraniu dowolnej opcji pokrewieństwa innej niż BRAK dodamy jakąś osobę pacjentowi na karcie pacjenta w zakładce rodzina, to po przejściu do karty powiązań rodzinnych osoby ubezpieczonej ta osoba się tam NIE pojawi.

Z tego wynika iż odświeżanie danych w zwolnieniu w trakcie wystawiania zwolnienia inaczej działa w zależności od zaznaczonej opcji pokrewieństwa.

Ponieważ lekarze przy wystawianiu zwolnień na opiekę nad dzieckiem zaznaczają od razu pokrewieństwo dziecko to po tym jak dodadzą drugiego/pierwszego rodzica nie jest on widoczny na karcie powiązań rodzinnych. - 80% dzieci ma przypisanych przynajmniej jednego rodzica, więc taki tryb jest jak najbardziej uzasadniony

26/02/2019
Odpowiedź z Kamsoftu dotycząca niedogodności 1
"Otrzymałam informację z Dział Produkcji, że zostanie udostępniona zmiana dotycząca odświeżania się dodanych osób spokrewnionych w jednej z najbliższych aktualizacji. "
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2019, 11:20:16 am wysłana przez kajtek »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - dodawanie opiekuna dziecka przez rejestrację (na potrzeby eZLA)
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 12, 2019, 11:01:33 am »
@Kajtek i jakie wrażenia po aktualizacji do wersji 2019.00.0.09?
Ja zauważyłem, że wystawiając eZLA na wizycie mojego dziecka dla mnie. Po wybraniu pokrewieństwa pojawiam się jako osoba ubezpieczona, natomiast nie pojawia się zakład pracy, który mam wpisany na swojej karcie pacjenta.

odpowiedź Kamsoft:
Cytuj
Po konsultacji z Działem Produkcji tak działa program. Zakład pracy przypisany do pacjenta będzie się podpowiadał na Karcie zwolnienia tylko w przypadku wystawienia zwolnienia osobistego. W przypadku wystawienia zwolnienia na opiekuna zakład pracy nie będzie ustawiał się automatycznie, trzeba go wybrać ręcznie. Zmiany w tym zakresie nie będą wprowadzane.

Trochę mnie irytuje odpowiedź w stylu "tak działa program i wg nas jest ok i nic nie będziemy w tej kwestii zmieniać" tym bardziej, że to kolejna odpowiedź tego typu na mojego zgłoszenie w ostatnim czasie.

a później Kamsoft się chwali, że program tworzony przy udziale lekarzy. Co to za udział skoro na większość pożądanych i zgłaszanych przez dużą liczbę użytkowników zgłoszeń, dostaje się odpowiedź jak powyżej. :(
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 127
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]