collapse

Reklama

Autor Wątek: KS-SOMED - dodawanie opiekuna dziecka przez rejestrację (na potrzeby eZLA)  (Przeczytany 442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

• ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • Pomógł? 52
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Chciałbym usprawnić proces wystawiania eZLA przez lekarzy. Zauważyłem wąskie gardło, którym jest wystawianie eZLA dla opiekuna dziecka. Jeżeli opiekun jest dodany w kartotece dziecka jako opiekun to jest super bo wtedy jest automatycznie podpowiadany.
Problem pojawia się jeżeli opiekun nie jest pacjentem naszej przychodni i nie jest dodany jako opiekun.
Chciałem żeby rejestracja sprawdzała w trakcie rejestracji dziecka czy opiekun będzie potrzebował zwolnienia i czy jest w systemie. Z pacjentami naszej przychodni nie ma problemu, ale jak najłatwiej/najszybciej sprawdzić czy opiekun jest wpisany do bazy jako "osoba" a nie "pacjent"?
Jedyne co mi przychodzi to otworzenie karty pacjenta-dziecka i próba dodania opiekuna i tam wybór odpowiedniej listy, ale to strasznie dużo klikania. Czy ktoś zna lepszy sposób?
Jak to u Was jest rozwiązane?
Oczywiście podczas składania deklaracji wpisuję opiekuna w kartotece dziecka, ale często się zdarza, że zwolnienie ma być na drugiego opiekuna, który podczas składania deklaracji nie był podany.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

• Global Moderator
  • Ekspert
  • Pomógł? 199
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SOMED - dodawanie opiekuna dziecka przez rejestrację (na potrzeby eZLA)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2018, 22:41:23 pm »
Ja raczej nie używałem osób, tylko wszystkich wprowadzałem jako pacjentów.
Na pewno jednak nie rozwiązuje to całkowicie tematu.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Isiek

• Zaawansowany
  • **
  • Pomógł? 10
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2018, 17:21:20 pm »
Załatwia to każdy lekarz wystawiając eZLA- ma dodane uprawnienia do edytowania listy osób, i w zależności od tego, czy rodzic dziecka jest na liście pacjentów- to albo wybiera pacjenta albo dodaje (a w zasadzie to wybiera- bo eZLA z SOMEDA wystawiamy od początku wprowadzenia funkcjonalności, to już pokaźną bazę rodziców-osób mamy) osobę do listy.
Pozdrawiam

Offline Michał

• ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • Pomógł? 52
  • Kujawsko-Pomorski OW
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2018, 10:28:52 am »
u mnie oczywiście lekarze też mogą dodawać, ale uważam, że to niepotrzebna strata czasu lekarza. Nie powinien go marnować na dopisywanie osoby.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline kajtek

• Początkujący
  • *
  • Pomógł? 0
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2019, 14:26:48 pm »
Nie jest tak super Michał jeśli opiekun dziecka jest wpisany. Bo
Opis zgłoszenia do Kamsoftu:
Lekarze szczególnie pediatrzy zgłaszają problem z wystawianiem eZLA. Dotyczy to szukania osoby ubezpieczonej na którą wystawiają zwolnienie. Mimo iż dziecko ma przypisanych na karcie rodziny oboje rodziców to po otwarciu zwolnienia i zaznaczeniu opieki nad dzieckiem pojawia się jeden z rodziców (nie zawsze właściwy- według informacji Kamsoftu pojawia się pierwszy przypisany rodzic) jako osoba ubezpieczona. Po kliknięciu w pole osoba ubezpieczona nie otwiera się lista na której figurują wpisani rodzice - co pozwalałoby wybrać od razu potrzebnego - lecz otwiera się okno wyszukiwania pacjenta gdzie trzeba "wklepać" PESEL i przeszukać kartotekę odkrytych i ukrytych pacjentów. Jeśli lekarz ma "pecha" to musi to powtórzyć to w kartotece osób.
Taka sama sytuacja dotyczy osób dorosłych , którzy mają przypisanych więcej niż 1 członka rodziny
Zgłoszenie wysłane do Kamsoft  06-12-2018 - do dziś bez odpowiedzi
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2019, 14:32:19 pm wysłana przez kajtek »

Offline Michał

• ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • Pomógł? 52
  • Kujawsko-Pomorski OW
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2019, 12:11:23 pm »
i co? dostałeś już może jakąś odpowiedź? Dzisiaj wysłałem podobne zgłoszenie, ale chyba mają dużo pracy albo system się im wysypał bo nie dostałem nawet info o przyjęciu zgłoszenia serwisowego.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline MK

• Kamsoft
  • Super Specjalista
  • Pomógł? 37
Nie, system nam się nie wysypał.
Tak, mamy dużo pracy.
Nie zawsze można od razu odpowiedzieć, w rzeczywistości sporo funkcji i modyfikacji, o które wnoszą Klienci, to nie jest tak, że od po minucie możemy odpowiedzieć: zrobimy tak czy tak. Jasne, użytkownicy mają sporo pomysłów, nie zawsze one uwzględniając całość systemu lecz to, jak dany użytkownik go używa. I pójście w takim, jak użytkownik sugeruje kierunku może skończyć się tragicznie. Dlatego wiele funkcji musimy dokładnie przemyśleć, aby udzielić odpowiedzi jak i co będzie robione. Proszę więc o cierpliwość.
Aby troszkę przybliżyć o co chodzi, pewna historyjka, która rozpoczęła się jakiś czas temu, ale koniec miała niedawno. Klient zgłosił problem. Otóż u niego technik radiologii wpisuje zlecenie (on jest jego wykonawcą ? w zleceniach występuje jako wykonawca). Po jakimś czasie lekarz uzupełnia pewne dane w tym zleceniu. No i zgłoszenie było taki, że proszą, aby na wydruku pojawiły się zarówno dane technika jak i tego lekarza. Klient był bardzo zaangażowany, przysłał nawet zdjęcia pokazujące, że na podglądzie zlecenia mamy widocznych obu pracowników. Nie pamiętam, czy byłem dość zajęty, czy miałem urlop, faktem jest, że, ponieważ Klient mocno naciskał na odpowiedź więc programista zgodził się na realizację zadania. Co więcej, po jakimś czasie je wykonał i przekazał do testów. I tu zaczęła się burza, bo w końcu testerowi coś nie paskowało i trafiło to do mnie.
Pomysł miał grzech pierworodny. Klient bowiem zaznaczył pole pracownika modyfikującego zlecenie, twierdząc, że tam właśnie widać tego lekarza. Tak, to prawda, wybrał kilka zleceń które realizowane są taką ścieżką i wszystko się zgadzało. Tyle tylko, że nie wpadł na to iż zawsze może zajść sytuacja, że po lekarzu ktoś inny jeszcze zmodyfikuje to zlecenie, np. dlatego, że coś tam dla NFZ nie dobrze było ustawione. I po takiej modyfikacji to wskazane pole nie zawiera już lekarza, ale np. osobę z działu rozliczeń. Klient nie miał takiego problemu, bo dotychczas nic nie poprawiał więc założył sobie, że takie rozwiązanie jest najlepsze. Nasza wina, że przy akceptacji ktoś nie do końca pomyślał, no ale przecież tak chce Klient.
Wiem, tekst przydługi, ale to powyżej naprawdę się wydarzyło. Niech więc ta historia pokazuje, że nie zawsze to co klient proponuje, co jemu się wydaje, jest możliwym do realizacji pomysłem. Czasem po prostu trzeba to zrobić inaczej i nawet przemyśleć inne rejestrowanie danych. W powyższym przykładzie możliwe jest skorzystanie z grupy roboczej pracowników, i wówczas dane nam nie znikną po edycji.

* Kalendarz Świadczeniodawcy

Styczeń 2019
Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 [16] 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Nie znaleziono żadnych wydarzeń w kalendarzu.

* Szukaj

* Shoutbox

Odśwież Historia
  • Nie ma jeszcze żadnych wiadomości!

* Kto jest on-line

• Kropka Gości: 79
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

* Aktywni

Paweł Paweł
7738 Wiadomości