collapse

Reklama


Autor Wątek: Klops z deklaracjami  (Przeczytany 1707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MichalP

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 10
  • Kujawsko-Pomorski OW
Klops z deklaracjami
« dnia: Grudnia 10, 2018, 15:44:01 pm »
Witam.

Wygenerowałem za miesiąc grudzień deklaracje L,P,O i szkolne z KS-PPS.

Wczytałem do systemu SZOI 07.12.2018.

Niestety okazało się że jest jakiś błąd uniemożliwiający wczytanie deklaracji szkolnych - pojawił się błąd importu listy szkolnej .
"ID deklaracji: 31275. Brak elementu nfz:med-szkolna, wymaganego dla deklaracji z zakresu medycyny szkolnej"

Poprawiłem i przesłałem nowe listy. KSPPS generuje komplet wiec i tym razem wygenrowane L,P,O i szkolne.

I niestety o ile system przyjął kolejną listę L,P,O (ID Spr 1 Wer 2) to już nie przyjmuje szkolnych (ID Spr 2 Wer 2) ze względu że nie ma w systemie raportu od ID Spr 2. Wer 1
Dodatkowo przy próbie podmiany ID Spr 2 z Wersji 2 na Wer 1 widzi już raport L,P,O w Wersji 2 i też nie można zaimportować.

Ktoś ma jakieś pomysły ?
Dziś dzwonie od rana do NFZ - niestety bezskutecznie.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Klops z deklaracjami
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 10, 2018, 22:35:43 pm »
Wyślij MS jako id 1 wer 1.
Spróbuj wywalić z PPSa wszystkie raporty MS za grudzień (zrób wcześniej kopię bazy :)) i utwórz od nowa listę. Usuń raport  L P O, wyślij do pliku MS. Powinno być ok.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Klops z deklaracjami
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 11, 2018, 22:58:53 pm »
Dzisiaj miałem to samo. Usunąłem z SZOI nie zaimportowany raport, poprawiłem deklarację z błędem. Utworzyłem nowy raport i go rozpakowałem, poprawiłem w pliku wersję na 1 i ponownie spakowałem. SZOI przyjęło.
Edward z Kętrzyna

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Klops z deklaracjami
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 11, 2018, 23:00:49 pm »
Dzisiaj miałem to samo. Usunąłem z SZOI nie zaimportowany raport, poprawiłem deklarację z błędem. Utworzyłem nowy raport i go rozpakowałem, poprawiłem w pliku wersję na 1 i ponownie spakowałem. SZOI przyjęło.
Z drugiej strony to jest po prostu cham... aby przez jedną deklarację blokowali cały import. Czemu nie wywali, że jest błąd i dalej idzie :-)
Edward z Kętrzyna

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Klops z deklaracjami
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 11, 2018, 23:50:08 pm »
Jeśli raport ogólnie przechodzi ale jakaś jedna deklaracja jest niezaimportowana, to NFZ weryfikuje resztę. Ta jedna w niczym nie przeszkadza, po prostu za nią nie płacą.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Klops z deklaracjami
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 12, 2018, 19:33:27 pm »
Tak było jak chodziło o inny błąd, ale przy tym błędzie "ID deklaracji: 31275. Brak elementu nfz:med-szkolna, wymaganego dla deklaracji z zakresu medycyny szkolnej" NFZ dzwonił dlaczego nie ma listy. Galopem robiłem poprawkę jak niżej pisałem :-)
Edward z Kętrzyna

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Klops z deklaracjami
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 12, 2018, 20:31:49 pm »
Noto co po niektóre NFZty dzwonią nawet jak listę wczytają, ale jedna deklaracja jest na błędzie prozaicznym w przypadku chłopaka na liście położnej powyżej.... Nigdy nie wiedziałem czemu tacy gorliwi bywają.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline MichalP

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 10
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: Klops z deklaracjami
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 13, 2018, 13:25:41 pm »
Dzisiaj miałem to samo. Usunąłem z SZOI nie zaimportowany raport, poprawiłem deklarację z błędem. Utworzyłem nowy raport i go rozpakowałem, poprawiłem w pliku wersję na 1 i ponownie spakowałem. SZOI przyjęło.

Dokładnie to pomogło.
Ale jakoś sam z rana 12.12 kombinowałem i na czuja wywalając błędnie zaimportowaną udało się wczytać prawidłową (po zmianie numeracji).
Szkoda że nie widziałem wcześniej że pisałeś wieczorem 11.12 bo bym miał nockę spokojniejszą :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 88
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]