collapse

Reklama


Autor Wątek: Uprawnienia dodatkowe pacjentów  (Przeczytany 2352 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Uprawnienia dodatkowe pacjentów
« dnia: Września 04, 2018, 08:37:15 am »
Chciałbym weryfikować poprawność uprawnień dodatkowych, takich jak możliwość przyjęcia bez SKIEROWANIA lub poza kolejką, na dzień przyjęcia pacjenta. W tym celu chciałbym móc obejrzeć uprawnienia dodatkowe np tak jak oglądamy dane do kart EKUZ.
Jak odszukać w kartotece pacjentów kto ma wprowadzone takie uprawnienia i jak one zostały wprowadzone?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Uprawnienia dodatkowe pacjentów
« Odpowiedź #1 dnia: Września 04, 2018, 19:26:58 pm »
Jak pacjent przyjdzie, to podgląd karty pacjenta (o ile tam zostało wprowadzone uprawnienie, a nie tylko na świadczeniu) i weryfikacja. Jak zostało wprowadzone - tego nie rozumiem.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Odp: Uprawnienia dodatkowe pacjentów
« Odpowiedź #2 dnia: Września 05, 2018, 14:49:59 pm »
Uprawnienia dodatkowe są określane przy wizycie pacjenta.
Zapisują się w kontekście pacjenta (chyba?).
Teraz przed wysyłką do NFZ chcemy obejrzeć jak komu zostały dopisane. Mamy 1tys. pozycji w tym 3 z uprawnieniami dodatkowymi takimi jak GŁĘBOKI stopień niepełnosprawności wizyta poza kolejką, wizyta bez skierowania itd.

Zaprzeczam że dane takie są na karcie pacjenta. No dokładniej długo szukałem i nie znalazłem.


Potrzebujemy.
1. Znaleźć pacjentów którym dopisano takie uprawnienia.
2. Sprawdzić takie uprawnienia.
Tego szukam jak to zrobić.

Sytuacja jest analogiczna jak dla pacjentów z kartami EKUZ.
Ale tutaj mamy specjalną funkcję w KSPPS, która pokazuje wprowadzone EKUZy.

Byłoby OK gdyby dla uprawnień specjalnych działało podobnie.

Pomocne było by wskazanie tablicy w FB gdzie te uprawnienia są to dopiszę swój raport


Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Uprawnienia dodatkowe pacjentów
« Odpowiedź #3 dnia: Września 05, 2018, 20:18:56 pm »
Są wiązane z kartą pacjenta jeśli "tam zostało wprowadzone uprawnienie, a nie tylko na świadczeniu" (na karcie pacjenta na pierwszej zakładce z imieniem i nazwiskiem prawie na samym dole okienka - nie można przeoczyć [można, można.... miałem czasem przypadki, że mówiłem gdzie to jest przez tel, ale trzeba było dokładnie pokazać]). Nie wiem czy jest raport w PPSie na taką sytuację, spod baz dałoby się wyciągnąć. Te ze świadczeń też pewnie, ale jak chodzi o uprawnienie ze ZNACZNYM stopniem to warto je dopisać do karty pacjenta z oznaczeniem na dokumencie dat od do (jeśli do występuje).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Odp: Uprawnienia dodatkowe pacjentów
« Odpowiedź #4 dnia: Września 06, 2018, 09:31:03 am »
faktycznie jest na karcie pacjenta na pierwszej stronie w dolnej części. Oglądałem klika razy wcześniej i nie znalazłem. Kliknam thx

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Uprawnienia dodatkowe pacjentów
« Odpowiedź #5 dnia: Września 06, 2018, 19:44:00 pm »
Ja teraz tez podobnie jak TY zobaczyłem:) bo zwróciło mi z błędem od lipca kobiety ciężarne,
Do tej pory wystarczyło wprowadzić w świadczeniu i było OK, obecnie dodatkowo tez w karcie pacjenta.
Mam nadzieje ze tym razem nie bedę mial błedów:)
Pozdrawiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Uprawnienia dodatkowe pacjentów
« Odpowiedź #6 dnia: Września 06, 2018, 23:56:38 pm »
Do tej pory wystarczyło wprowadzić w świadczeniu i było OK, obecnie dodatkowo tez w karcie pacjenta.
Na karcie pacjenta dodajesz po to, żeby się wstawiało na świadczenie samo. Jak nie ma na świadczeniu, nie ma w raporcie do NFZ. Dodatkowo na karcie wprowadzać nie trzeba było i nie trzeba dalej - może się mylę, ale jak tak to będę bardzo zdziwiony, bo to "nie wiadomo po co" takie by było.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Uprawnienia dodatkowe pacjentów
« Odpowiedź #7 dnia: Września 07, 2018, 11:08:59 am »
Wszystko niby wydaje się prosto, tylko ze cały czas mi zwraca błąd w NFZ, ze nie podano uprawnień dodatkowych dla WKC... Juz straciłem głowę, dzwoniłem do NFZ , Oni nic o tym nie wiedzą....
Przejrzałem raporty SWX wszystko chyba w porządku... ktoś ma jakiś pomysł?... pracuje na PPS-sie.

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Odp: Uprawnienia dodatkowe pacjentów
« Odpowiedź #8 dnia: Września 12, 2018, 15:22:38 pm »
Upewnij się że podałeś datę obowiązywania uprawnienia od . Bez tej daty nie działa

Offline hanarafa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Pomógł? 1
Odp: Uprawnienia dodatkowe pacjentów
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 02, 2019, 11:13:47 am »
Mam wszystko wprowadzone i wraca mi błąd o braku potwierdzenia uprawnień. Nie mam już pomysłu co robić. Na karcie pacjenta są dane, ale nie wiem czy znaczenie ma fakt braku możliwości dodania dokumentu ponieważ pole to zostaje nieaktywne. Może ktoś... coś?

Offline drzew6

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Pomógł? 4
Odp: Uprawnienia dodatkowe pacjentów
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 02, 2019, 13:39:41 pm »
O jakie uprawnienie chodzi?

Offline Katarzyna1

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Uprawnienia dodatkowe pacjentów
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 02, 2019, 16:35:47 pm »
Wszystko niby wydaje się prosto, tylko ze cały czas mi zwraca błąd w NFZ, ze nie podano uprawnień dodatkowych dla WKC... Juz straciłem głowę, dzwoniłem do NFZ , Oni nic o tym nie wiedzą....
Przejrzałem raporty SWX wszystko chyba w porządku... ktoś ma jakiś pomysł?... pracuje na PPS-sie.

Mlutek, w zakładce "Rozliczenia" jest pole "dod.kryterium upr." - tu trzeba zaznaczyć "ciąża".

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 107
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]