Aplikacje NFZ > SZOI

Nowy personel - jak to po kolei ogarnąć w SZOI?

(1/2) > >>

saphrii:
Witajcie.

Z dniem 30.11 kończymy współpracę z naszą pomocą stomatologiczną. Na jej miejsce od dnia 01.12 przychodzi nowa osoba. Jej harmonogram pracy i stanowisko będą identyczne. jak odchodzącej pani.

Czy znalazła by się dobra dusza, która opisała by krok po kroku i w jakiej kolejności wycofać/wprowadzić peronel/harmonogram w szoi?

Pozdrawiam,
Bartosz

foti:
Na szoi w osobie do tej pory zatrudnionej w miejscu zmieniasz harmonogram w polu do na 30.11.2018
następnie dopisujesz nową osobę w SZOI i w zatrudnieniu w miejscach podajesz harmonogram od 1.12.2018 bez daty końcowej

Robisz zgłoszenie zmian do umowy w umowach
po wygenerowaniu zgłoszenia poprzez opcję weryfikacja system zmieni ci harmonogram zwalnianej osoby na taki do 30.11.2018

i dodasz nową osobę do odpowiednich miejsc wykonywania usług i zatwierdzasz zgłoszenie
To by było w skrócie

saphrii:
A Wniosku < Zgody na zmianę potencjału w umowie - nie muszę dodawać?

Posiłkuję się tym opisem http://nfz-poznan.pl/getAttach.php?AttachID=2069&AttachCtrl=677277 i tutaj wspominają by w Potencjał > Zasoby świadczeniodawcy > Zatrudniony personel - rozwiązać zatrudnienie.


Proszę o weryfikację kolejności:
1. Potencjał > Zasoby świadczeniodawcy > Zatrudniony personel > Zatrudnienie osoby personelu (dodaję nową osobę z datą zatrudnienia od 01.12)
2. Potencjał > Zasoby świadczeniodawcy > Zatrudniony personel > wskazuję osobę kończącą współpracę >
rozwiąż zatrudnienie > data rozwiązania 30.11
3. Umowy > Zgłoszenia zmian do Umowy > Dodaj > tutaj modyfikuję harmonogram odchodzącej osoby, data podziału 30.11 i usuwam to co po podziale
4. Czy w tej chwili będę mieć tu też tą nową osobę w zgłoszeniu i po zweryfikowaniu jej harmonogramu mogę zatwierdzić zmiany w zgłoszeniu? Czy coś jeszcze ze wspomnianym na samym początku Wnioskiem o zgodę na zmiany potencjału muszę robić? (a może trzeba taki wniosek o zgodę wysłać najpierw i czekać na odp?)




marek_piw:
Wniosku o zgodę nie musisz dodawać, wystarczy zrobić zgłoszenie zmian do umowy i wysłać elektronicznie. Musisz je zweryfikować. Potem tylko czekasz na opinię księstwa a potem trzeba sie pofatygować do oddziału i podpisać umowę papierową
Pozdr

saphrii:
Ok część poszła, część nie.

Podczas dodawania nowej osoby okazało się, że nie mogę jej nadać statusu Zatrudniona, jako że system wyrzucał błąd z datą, że nie może być wcześniejsza (czy późniejsza..) w każdym razie mogłem dodać osobę dopiero po wybraniu opcji Deklarowana, wtedy data zatrudnienia od 01.12 przeszła.

Niestety podczas próby dodania personelu w Zgłaszaniu zmian do umowy, osoba którą dodałem przed chwilą nie widnieje na liście, pewnie ze względu na status Deklarowana.
Po weryfikacji harmonogramu osoby kończącej pracę zatwierdziłem zgłoszenie.

Czy w związku z powyższym mam czekać do 01.12 i wtedy status nowej osoby automatycznie się zmieni na Zatrdniony i wtedy wygenerować ponownie Zgłoszenie zmian do umowy, czy coś zrobiłem nie tak?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej