Rozliczenia świadczeń > SZP

Problem z rozliczeniem części diagnostycznej (PL AMD).

(1/3) > >>

of-ka:
Witam.
Mam problem z rozliczeniem świadczeń w zakresie 02-00-03404-18-05 403000037002 PROGRAM LEKOWY - LECZENIE NEOWASKULARNEJ (WYSIĘKOWEJ) POSTACI ZWYRODNIENIA PLAMKI ZWIĄZANEGO Z WIEKIEM (AMD).
Chodzi konkretnie o dwie pozycje rozliczeniowe - SSy z problemem przesyłam w załącznikach. O ile treść jednego z błędów wygląda logicznie, tak drugi  (kod błędu 51723001) jest dla mnie kompletną zagadką. Spotkał się ktoś z podobnymi błędami w raportach zwrotnych?
Proszę o pomoc i z góry dziękuje za odpowiedź.

Paweł:
Nie żebym się jakoś tym zajmował ale przyjęcie to chyba powinna być krotność 1 i waga 378,56.
Natomiast diagnostyka to jest chyba wartość 2128,59 na cały rok i krotność powinna być 0,0833 miesięcznie, przy czym można to rozliczać sumując kilka miesięcy jak się pacjent pojawia.

of-ka:
Waga zaciąga się automatycznie z UMX'a - nie mam niestety możliwości poprawienia jej.
Przed zmianami z dnia 1 listopada 2018 r. było tak:
- waga na diagnostykę miała wartość 2128,59, krotność ustawiało się na wspomniane przec Ciebie 0,0833 (lub wielokrotność odp. sumie), a taryfa miała wartość 1 (sytuacja była podobnma w przypadku "przyjęcia pacjenta [...]" z tą różnicą, że była inna waga)
Po zmianach waga w oby dwóch przypadkach ma wartość 1.

Paweł:
http://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dla-swiadczeniodawcow,7233.html

Zgodnie z tym komunikatem rozumiem, że teraz trzeba wpisywać taryfę.

of-ka:
Też tak to zrozumiałem i pierwotnie wysłałem z poprawioną taryfą - raport również wrócił z błędami. Zdjęcia, które wysłałem w załączniku były drugą próbą, również nieudaną. Spróbuje jeszcze raz wysłać z poprawioną taryfą i zobaczę czy coś ruszy.
W KP OW NFZ uzyskałem informację, że problem leży po stronie dostawcy oprogramowania, ale PPS'a mam uaktualnionego do najnowszej wersji.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej