collapse

Reklama


Autor Wątek: Podpisywanie upoważnienia do wypisywania eZLA za pomocą certyfikatu ZUS  (Przeczytany 9978 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Hej,

czy komuś udało się podpisać upoważnienie do wystawienia eZLA za pomocą certyfikatu ZUS?
Kiedy próbuje podpisać jedno upoważnienie pojawia się aplikacja szafir z podglądem upoważnienia. Jednak kiedy klikniemy w
przycisk wyboru certyfikatu pojawia się informacja o braku certyfikatu.
Jeżeli chcemy zbiorczo podpisać kilka upoważnień najpierw pojawia się okno z prośbą o wpisanie hasła do certyfikatu, a kiedy wpiszemy hasło i je zatwierdzimy to pojawia się komunikat:
Cytuj
Podpis wielu dokumentów - Egate
"Wystąpił błąd podczas podpisywania
Szczegóły błędu: Nie znaleziono certyfikatów na komputerze użytkownika"

Podpisanie za pomocą PZ działa.

PS. Żeby dobrnąć do tego miejsca trzeba zainstalować aplikację szafir, potem jave! Później dodać stronę do wyjątków. Generalnie masakra. Nic dziwnego, że w pdf z instrukcją jest pokazane podpisywanie za pomocą PZ.

PS2. Oczywiście na infolinię CSIOZ nie można się dodzwonić (czy komuś kiedykolwiek się to udało? ja już kilkadziesiąt razy w ciągu ostatniego miesiąca próbowałem i nie mogę).
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Podpisywanie upoważnienia do wypisywania eZLA za pomocą certyfikatu ZUS
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 21, 2018, 13:54:37 pm »
A tam na pewno jest do wyboru certyfikat ZUSa a nie podpis kwalifikowany?

Pozdrawiam

Offline misiakl

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: Podpisywanie upoważnienia do wypisywania eZLA za pomocą certyfikatu ZUS
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 21, 2018, 17:02:31 pm »
Tylko w którym miejscu? program czy strona zus. trzeba wybrać plik z tym certyfikatem a potem wklepać hasło do certyfikatu.
A jak w mmedice to trzeba wgrać certyfikat w ustawieniach personelu autoryzacja, a potem lekarz tylko jak da wyślij musi wpisać hasło do certyfikatu.
Po

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Podpisywanie upoważnienia do wypisywania eZLA za pomocą certyfikatu ZUS
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 21, 2018, 19:47:28 pm »
A tam na pewno jest do wyboru certyfikat ZUSa a nie podpis kwalifikowany?

Na pewno jest też certyfikat ZUS. W załączniku screen. Nie chodzi ani o stronę ZUS ani o program tylko o Rejestr Asystentów Medycznych: https://ram.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline cobratw

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 299
  • Pomógł? 14
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Podpisywanie upoważnienia do wypisywania eZLA za pomocą certyfikatu ZUS
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 21, 2018, 20:21:35 pm »
Szkoda tylko, że wszystkich nie da się podpisać profilem zaufanym tylko pojedyńczo

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Podpisywanie upoważnienia do wypisywania eZLA za pomocą certyfikatu ZUS
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 21, 2018, 20:27:51 pm »
właśnie dlatego chciałem to podpisać certyfikatem ZUS bo nim podobno można podpisać zbiorczo :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline simonking

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: Podpisywanie upoważnienia do wypisywania eZLA za pomocą certyfikatu ZUS
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 02, 2018, 15:42:08 pm »
Czy udało się komuś rozwiązać problem? Mam to samo: Wystąpił błąd podczas podpisywania. Szczegóły błędu: Nie znaleziono certyfikatów na komputerze użytkownika.
Sprawdzałem na kilku różnych konfiguracjach (komputerach) - JAVA/ komponenty OK  -egate daje komunikat: Gotowy do obsługi kwalifikowanego podpisu elektronicznego.
Podpis lekarza (podpis ZUS) zainstalowany na domyślnych opcjach
(bieżący użytkownik, magazyn automatyczny) i jest widoczny w certyfikatach użytkownika przeglądarki.
Infolinie - nawet automat się nie odzywa. E-maile - nie odpisują. 

Offline cocolinko

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 16
  • Mazowiecki OW
Odp: Podpisywanie upoważnienia do wypisywania eZLA za pomocą certyfikatu ZUS
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 02, 2018, 17:07:04 pm »
właśnie dlatego chciałem to podpisać certyfikatem ZUS bo nim podobno można podpisać zbiorczo :)

Zbiorcze nie działa przetestowane u 5 świadczeniodawców.

Offline simonking

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: Podpisywanie upoważnienia do wypisywania eZLA za pomocą certyfikatu ZUS
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 02, 2018, 21:21:17 pm »
U mnie nie działa zarówno zbiorczo jak i pojedynczo. Jedyna różnica jest taka, że przy pojedynczym dochodzę do okna Szafira, który w oknie wyboru certyfikatu nie ma do wyboru żadnego certyfikaty. Przy zbiorczym od razu wyrzuca komunikat, że nie ma certyfikatu. Przypominam, że próbuje podpisać certyfikatem ZUS.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Podpisywanie upoważnienia do wypisywania eZLA za pomocą certyfikatu ZUS
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 02, 2018, 21:33:26 pm »
@simonking, nie ma sensu pisać do mnie maili. Jak mam chwilę to odpisuję na forum. Napisałeś:
Cytuj
...czy udało się rozwiązać problem z komunikatem:
Wystąpił błąd podczas podpisywania
Szczegóły błędu: Nie znaleziono certyfikatów na komputerze użytkownika

Nie mogę przejść akceptacji przez lekarzy w RAM. Infolinia i emaile do CSIOZu bez odpowiedzi :(
Z góry dziękuję za pomoc.

Nie nie udało mi się chociaż zastosowanie się do porady CSIOZ pozwoliło mi zobaczyć certyfikat ZUS w aplikacji szafir, ale to i tak nic nie pomogło bo nadal nie można ich wybrać. Potwierdzam, że wszelka komunikacja z CSIOZ to porażka. Napisałem o tym tu: http://forumpps.pl/index.php?topic=10942.msg80886#msg80886 ale może lepszej przejrzystości zacytuję samego siebie:

Potwierdzam wszystko co powyżej. Gratuluję, że udało się dodzwonić na infolinię bo mi przez miesiąc ta sztuka nie wyszła.
System ticketowy CSIOZ to jakaś massakra. Wysyłam zgłoszenie na ram@csioz.gov.pl. Przychodzi powiadomienie mailowe z hpsm.powiadomienie@csioz.gov.pl z informacją o utworzeniu zgłoszenia z podaniem jego numeru i informacją:
Cytuj
UWAGA: Wiadomość wygenerowana przez system, proszę nie odpowiadać.
Po dwóch dniach z tego samego adresu przychodzi kolejne powiadomienie z informacją Zgłoszenie zostało rozwiązane. Myśle sobie jest dobrze, ale w treści powiadomienia czytam:
Cytuj
Szanowni Państwo,
Zwracam się z uprzejmą prośbą o ustalenie jaki OS posiada użytkownik, jaka jest wersja przeglądarki, jaka jest wersja oprogramowanie do użytego podpisu.
oczywiście w treści maila ponownie informacja:
Cytuj
UWAGA: Wiadomość wygenerowana przez system, proszę nie odpowiadać.
No to piszę znowu na ram@csioz.gov.pl (przy czym korzystając z własnych doświadczeń z innymi systemami ticketowymi w temacie maila wklejam numer poprzedniego zgłoszenia) odpisując na zadane pytania a przy okazji zadając pytanie co zrobić żeby im odpisać kontynuując poprzednie zgłoszenie.
Oczywiście przychodzi komunikat z hpsm.powiadomienie@csioz.gov.pl z informacją o utworzeniu NOWEGO ZGŁOSZENIA.
Po jakimś czasie dostaje znowu powiadomienie z hpsm.powiadomienie@csioz.gov.pl, że to nowe zgłoszenie zostało rozwiązane:
oczywiście podane rozwiązanie:
Cytuj
Plik musi znaleźć się w jednym z dwóch katalogów
C:/zus/ lub D:/zus/
Plik z certyfikatem musi nazywać się cert_zus.pfx
Jeśli będzie dostępny w tym katalogu pod tą nazwą, to pojawi się automatycznie w aplecie z możliwością wykonania podpisu.
nie działa chociaż w samej aplikacji szafir widać już certyfikat ZUS to nie można go wybrać :)
Jeżeli zaś chodzi o kwestię kontynuacji ticketów to napisali:
Cytuj
W celu kontynuacji zgłoszenia proszę uwzględnić w tytule numer zgłoszenia
Co oczywiście zrobiłem na co mam dowód bo przecież powiadomienie z hpsm.powiadomienie@csioz.gov.pl zawiera oprócz treści mojego maila również jego temat.
Odpisałem w poniedziałek (wbrem zakazom) na hpsm.powiadomienie@csioz.gov.pl. Nie dostałem ani powiadomienia o założeniu ticketa ani odpowiedzi na zadane pytania, więc we wtorek wysłałem to samo na ram@csioz.gov.pl (oczywiście wszystkie maile w tytule zawierały numer zgłoszenia) i oczywiście znowu otrzymałem powiadomienie z hpsm.powiadomienie@csioz.gov.pl o utworzeniu nowego zgłoszenia. Do dzisiaj (piątek wieczorem) nie dostałem odpowiedzi.

Jak tak ma wyglądać informatyzacja w medycynie w wykonaniu CSIOZ to naprawdę się boję.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline simonking

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: Podpisywanie upoważnienia do wypisywania eZLA za pomocą certyfikatu ZUS
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 03, 2018, 07:23:38 am »
Cytuj
@simonking, nie ma sensu pisać do mnie maili. Jak mam chwilę to odpisuję na forum.
Jasne, rzadko tu bywam, postanawiam poprawę :)

W kwestii kontaktu z CSIOZ - dobrze, że nie wpadłeś na pomysł, żeby odpisać z innego maila, bo ja tak zrobiłem i okazało się, że to jest już nie do ogarnięcia przez ich system zgłoszeń. Na nic umieszczanie numeru zgłoszenia w temacie, przed sekcją,  w odpowiedzi na... wg nich to jest totalnie inne zgłoszenie. No i jak już odpiszą, to te maile ponaglające - przypominamy o udzieleniu odpowiedzi, bo inaczej zamykamy zgłoszenie.... oni mieli miesiąc, a mi dają 3 dni. Odnalezienie odpowiedzi w mailu też do najłatwiejszych nie należy, bo jest masa niepotrzebnych informacji, a między nimi jedno zdanie, w którym raczej nie jest odpowiedź, a pytanie, ale o tym już pisałeś.



Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Podpisywanie upoważnienia do wypisywania eZLA za pomocą certyfikatu ZUS
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 03, 2018, 10:55:12 am »
Czy mi się zdaje czy PUE zmarło?

Pozdrawiam

Offline ndakota

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Pomógł? 7
Odp: Podpisywanie upoważnienia do wypisywania eZLA za pomocą certyfikatu ZUS
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 03, 2018, 11:03:36 am »
Od godziny chodzi coraz wolniej, losowo wywala sesje użytkowników, a teraz chyba faktycznie nastąpił zgon. Czuję, że będzie tak codziennie przed południem, jak POZ zaczną się masowo łączyć do eZLA, jak ruch z POZ przycichnie ok. 14:00 powinno być lepiej. Tylko kto mógł w ZUS to przewidzieć  :D
Pomogłem? Wiesz co robić! :)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Podpisywanie upoważnienia do wypisywania eZLA za pomocą certyfikatu ZUS
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 03, 2018, 12:01:48 pm »
Cud się zdarzył! Podpisałem asystenta w RAMie i ma aktywne konto! I... co dalej.. asystent w PUE nie ma zakładki Lekarz (ani żadnej innej nowej).. Na RUMie jest do pobrania jakieś upoważnienie ZIP w którym siedzi PDF i XML.. zaimportować to trzeba gdzieś czy co?

Pozdrawiam

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: Podpisywanie upoważnienia do wypisywania eZLA za pomocą certyfikatu ZUS
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 03, 2018, 12:08:38 pm »
Trzeba czekać aż to ZUS klepnie (do 2 dni).

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 77
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]