collapse

Reklama


Autor Wątek: Problemy po procedurze odbudowy bazy danych (id-zest-swiad i id-poz-rozlicz)  (Przeczytany 1029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ŁukaszN

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 0
Witam

Od kilkunastu dni walczę z odbudową bazy danych po awarii serwera produkcyjnego i backupowego. Nikomu nie życzę tej procedury... Ale do rzeczy. Udało mi się poimportować SWXy, wczytać raporty zwrotne i szablony oraz odtworzyć rachunki refundacyjne. Problem pojawił się po dopisaniu nowych świadczeń po odtworzeniu i wysyłce pierwszego raportu wykonanych świadczeń. Dla wszystkich zestawów dostałem zwrotkę "Pozycja rozliczeniowa zaewidencjonowana w innym zestawie świadczeń. Pozycja rozliczeniowa:****" kod="2040346". Po analizie okazało się, iż po odtworzeniu bazy KS zamiast kontynuować numerację podczas nadawania id świadczenia i id produktu dla nowych świadczeń, zaczął sobie numerować z puli niewiadomo skąd wziętej. Żeby było ciekawiej, jest to numeracja, która już była kilka lat temu użyta dla świadczeń z 2010 r. Szczegóły na załączonych screenach. Miał ktoś takie problemy?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Problemy po procedurze odbudowy bazy danych (id-zest-swiad i id-poz-rozlicz)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 13, 2018, 21:11:17 pm »
Żeby to posprzątać, wg mnie najlepiej byłoby usunąć wszystko z raportu, który wysłałeś po awarii bazy. Nie wiem jak na PS, ale na SZOI jest opcja przygotowania takiego raportu, a potem wysłać taki raport jeszcze raz ale z nowym id instalacji. A kopie rób na pendrive.

Offline ŁukaszN

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 0
Odp: Problemy po procedurze odbudowy bazy danych (id-zest-swiad i id-poz-rozlicz)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 13, 2018, 21:17:45 pm »
też myślałem o złożeniu wniosku o nadanie nowego numeru instalacji. Tylko mam obawy co będzie w przypadku, gdy zajdzie konieczność skorygowania jakieś starych świadczeń. A druga kwestia to jest psychiatryk, często długie pobyty i część świadczeń dla tego samego pobytu zostałaby sprawozdana na starym numerze instalacji, a część na nowym. Jakoś mnie to trochę przeraża i nie wiem czy nie zrobi się jeszcze większy bałagan.
Kopie były robione na zewnętrznym dysku po USB, niestety nie jest to dobre rozwiązanie. Teraz już zrzucam na NASa po FTP.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Problemy po procedurze odbudowy bazy danych (id-zest-swiad i id-poz-rozlicz)
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 13, 2018, 21:28:11 pm »
Dlaczego nie jest dobre rozwiązanie? O ile dysk jest podłączany tylko na czas zgrania kopii, to jest dobre rozwiązanie. A najlepiej 2 dyski. Jeden w firmie, drugi w domu właściciela przychodni.

W tej sytuacji ja widzę takie wyjście, aby Kamsoft dał Ci skrypt, który podbije świadczenia wpisane po pewnej dacie o jakąś wartość, aby ID na siebie nie nachodziły (np. o 1 000 000). Plus skrypt, który ustawi generator dla nowo wpisywanych wartości na takie, które się nie powtarzają.

 A Wcześniej trzeba by wysłać do NFZ raport usuwający ostatnio wysłany raport.

EDIT:
Jest jeszcze pytanie czy nowo wpisywane świadczenia z numeracją z 2010 r. nie nadpisały jakoś tamtych świadczen
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2018, 21:32:55 pm wysłana przez karolweksler »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Problemy po procedurze odbudowy bazy danych (id-zest-swiad i id-poz-rozlicz)
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 13, 2018, 21:40:30 pm »
Tak jak napisał karolweksler - wyczyszczenie tego co poszło do NFZ i wtedy albo nowe kody instalacji (po formie kodu podanego w innym wątku wygląda, że to SZOI, a tam chyba się nie występuje o kody instalacji, tylko program sam generuje) i wtedy możesz jechać na nowej numeracji id zestawów itd. albo podbijasz liczniki (nie wiem czy liczniki czy PPS czasem nie wylicza maksa z danej tabeli) i będzie grać. Co do wartości, to jak masz możliwość dostępu do jakichś plików eksportu ostatnich albo ich lub do nich zwrotek ściągnięcia z NFZ, to tam możesz je znaleźć przynajmniej mniej więcej.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline foti

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 372
  • Pomógł? 5
Odp: Problemy po procedurze odbudowy bazy danych (id-zest-swiad i id-poz-rozlicz)
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 13, 2018, 22:22:29 pm »
Kolego na SZOI w menu serwis masz możliwość pobrania raportu usuwającego świadczenia z danego raportu.
Po tym w programie w adminie zmieniasz ID instalacji na inne niż jest teraz
Po tym zabiegu możesz wpisywać nowe świadczenia już bez problemu.
Jesli nie masz usług z przeszłosci to w przypadku konieczności korekty weźmiesz z NFZ ID zestawu
Napiszesz raport usuwajacy dany zestaw. I dopiszesz usługi w programie i prześlesz raport do NFZ.
I to wszystko.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Problemy po procedurze odbudowy bazy danych (id-zest-swiad i id-poz-rozlicz)
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 14, 2018, 06:34:07 am »
Tyle, że kolega nie używa SZOI.
W pierwszym poście jest zdjęcie z Portalu Świadczeniodawcy. I to by się zgadzało z kawałkiem raportu, który kolega przedstawiał i na którym widniał ID oddziału NFZ: 11 (Gdańsk).

Offline ŁukaszN

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 0
Odp: Problemy po procedurze odbudowy bazy danych (id-zest-swiad i id-poz-rozlicz)
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 14, 2018, 14:16:36 pm »
dokładnie, mam PS. Tam jest nieco bardziej skomplikowana procedura nadania nowego numeru instalacji.
Ale z drugiej strony jak sprawdzałem w portalu, żadne świadczenia się nie zaimportowały z tego feralnego raportu, wszystkie zostały odrzucone. Więc teoretycznie tak jakby tego raportu nie było. Co jednak nie rozwiązuje problemu, gdyż nadal mam nieprawidłowe ID. Sam nie jestem ich w stanie poprawić.
Napisałem wczoraj wieczorem do Kamsoftu zgłoszenie, dzisiaj rano odpowiedzieli, że mam wysłać podpisane zlecenie i od 9 rano do teraz grzebią w bazie. Zobaczymy, co z tego będzie...

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 100
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]