Rozliczenia świadczeń > OPH

zapłata za osobodzień w Hospicjum

(1/2) > >>

martazap:
Dzień dobry forumowicze... Szukam pomocy- konkretnie zapłata za osobodzień w hospicjum.
Przypadek:
1. W hospicjum - wizyta u pacjenta w dniu 15.10.18. W tym samym dniu pacjent wieczorem trafia na SOR. Czy do rozliczeń należy ujmować ten dzień tj. 15.10.18?.
2. Pacjent jedzie na chemioterapię do szpitala np. dn. 19.10.18. Po zastosowanej chemii nie dostarcza wypisu ze szpitala. Czy szpital ma obowiązek taki wypis pacjentowi przekazać? Czy nie mając wypisu ze szpitala dzień 19.10.18 wykazujemy jako płatny osobodzień czy tez odejmujemy do rozliczenia?
Czy jeżeli pacjentowi nie zostanie zastosowana chemioterapia np. ze względu na złe wyniki morfologii to czy ujmujemy go do rozliczenia /zapłata za osobodzień/ ?, czy powinien posiadać wypis ze szpitala?.
Dziękuje i jednocześnie liczę na pomoc

Paweł:

--- Cytat: martazap w Października 29, 2018, 11:47:15 am ---1. W hospicjum - wizyta u pacjenta w dniu 15.10.18. W tym samym dniu pacjent wieczorem trafia na SOR. Czy do rozliczeń należy ujmować ten dzień tj. 15.10.18?.

--- Koniec cytatu ---

Nie da rady rozliczyc jednego dnia. Krotność wyjdzie 0.


--- Cytat: martazap w Października 29, 2018, 11:47:15 am ---2. Pacjent jedzie na chemioterapię do szpitala np. dn. 19.10.18. Po zastosowanej chemii nie dostarcza wypisu ze szpitala. Czy szpital ma obowiązek taki wypis pacjentowi przekazać? Czy nie mając wypisu ze szpitala dzień 19.10.18 wykazujemy jako płatny osobodzień czy tez odejmujemy do rozliczenia?
Czy jeżeli pacjentowi nie zostanie zastosowana chemioterapia np. ze względu na złe wyniki morfologii to czy ujmujemy go do rozliczenia /zapłata za osobodzień/ ?, czy powinien posiadać wypis ze szpitala?.

--- Koniec cytatu ---

Co ma wypis do rozliczeń? Jeżeli szpital wykazuje, że pacjent był u nich to wyjdzie koincydencja.

09061303:
Przypomnijcie mi tylko czy hospicjum płacą za osobodzień?
Jak tak i jak nie wchodzi w grę koincydencja (w przykładzie podanym może być problem), to pokusiłbym się o rozliczenie tego jednego dnia. W przypadkach, z którymi miałem styczność, z tematami jednego dnia nie bawili się, bo im się nie chciało (twierdzili, że cena*ilość pracy = szkoda czasu). Jednak w POD jak była ciągłość i miesiąc miał 31dni, to NFZ płacił za dokładnie 31dni, tylko sam nie mówił jak to zrobić. Jeśli w hospicjum zasada jest jak w POD (osobodni), to jeden dzień też się powinno dać rozliczyć.

Paweł:

--- Cytat: 09061303 w Października 29, 2018, 18:12:48 pm ---Przypomnijcie mi tylko czy hospicjum płacą za osobodzień?

--- Koniec cytatu ---

Tak.

Nie przejdzie walidacji bo krotność będzie 0. Ale zawsze można spróbować zeby się przekonać czy się nic nie zmieniło.

09061303:
Musiałbym poszukać, gdzieś na tym forum coś na ten temat pisałem. A nie mam dostępu teraz do tego zakresu świadczeń, nie mam gdzie sprawdzić w programie.
Czy się zmieniło - tak rozliczałem od jakoś 2008r do niedawna, więc jak się zmieniło to całkiem ostatnio w kierunku niemożności tego rozliczenia.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej