collapse

Reklama


Autor Wątek: zapłata za osobodzień w Hospicjum  (Przeczytany 6148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline martazap

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
zapłata za osobodzień w Hospicjum
« dnia: Października 29, 2018, 11:47:15 am »
Dzień dobry forumowicze... Szukam pomocy- konkretnie zapłata za osobodzień w hospicjum.
Przypadek:
1. W hospicjum - wizyta u pacjenta w dniu 15.10.18. W tym samym dniu pacjent wieczorem trafia na SOR. Czy do rozliczeń należy ujmować ten dzień tj. 15.10.18?.
2. Pacjent jedzie na chemioterapię do szpitala np. dn. 19.10.18. Po zastosowanej chemii nie dostarcza wypisu ze szpitala. Czy szpital ma obowiązek taki wypis pacjentowi przekazać? Czy nie mając wypisu ze szpitala dzień 19.10.18 wykazujemy jako płatny osobodzień czy tez odejmujemy do rozliczenia?
Czy jeżeli pacjentowi nie zostanie zastosowana chemioterapia np. ze względu na złe wyniki morfologii to czy ujmujemy go do rozliczenia /zapłata za osobodzień/ ?, czy powinien posiadać wypis ze szpitala?.
Dziękuje i jednocześnie liczę na pomoc

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: zapłata za osobodzień w Hospicjum
« Odpowiedź #1 dnia: Października 29, 2018, 12:00:02 pm »
1. W hospicjum - wizyta u pacjenta w dniu 15.10.18. W tym samym dniu pacjent wieczorem trafia na SOR. Czy do rozliczeń należy ujmować ten dzień tj. 15.10.18?.

Nie da rady rozliczyc jednego dnia. Krotność wyjdzie 0.

2. Pacjent jedzie na chemioterapię do szpitala np. dn. 19.10.18. Po zastosowanej chemii nie dostarcza wypisu ze szpitala. Czy szpital ma obowiązek taki wypis pacjentowi przekazać? Czy nie mając wypisu ze szpitala dzień 19.10.18 wykazujemy jako płatny osobodzień czy tez odejmujemy do rozliczenia?
Czy jeżeli pacjentowi nie zostanie zastosowana chemioterapia np. ze względu na złe wyniki morfologii to czy ujmujemy go do rozliczenia /zapłata za osobodzień/ ?, czy powinien posiadać wypis ze szpitala?.

Co ma wypis do rozliczeń? Jeżeli szpital wykazuje, że pacjent był u nich to wyjdzie koincydencja.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: zapłata za osobodzień w Hospicjum
« Odpowiedź #2 dnia: Października 29, 2018, 18:12:48 pm »
Przypomnijcie mi tylko czy hospicjum płacą za osobodzień?
Jak tak i jak nie wchodzi w grę koincydencja (w przykładzie podanym może być problem), to pokusiłbym się o rozliczenie tego jednego dnia. W przypadkach, z którymi miałem styczność, z tematami jednego dnia nie bawili się, bo im się nie chciało (twierdzili, że cena*ilość pracy = szkoda czasu). Jednak w POD jak była ciągłość i miesiąc miał 31dni, to NFZ płacił za dokładnie 31dni, tylko sam nie mówił jak to zrobić. Jeśli w hospicjum zasada jest jak w POD (osobodni), to jeden dzień też się powinno dać rozliczyć.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: zapłata za osobodzień w Hospicjum
« Odpowiedź #3 dnia: Października 29, 2018, 19:49:00 pm »
Przypomnijcie mi tylko czy hospicjum płacą za osobodzień?

Tak.

Nie przejdzie walidacji bo krotność będzie 0. Ale zawsze można spróbować zeby się przekonać czy się nic nie zmieniło.
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2018, 19:50:56 pm wysłana przez Paweł »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: zapłata za osobodzień w Hospicjum
« Odpowiedź #4 dnia: Października 30, 2018, 00:47:09 am »
Musiałbym poszukać, gdzieś na tym forum coś na ten temat pisałem. A nie mam dostępu teraz do tego zakresu świadczeń, nie mam gdzie sprawdzić w programie.
Czy się zmieniło - tak rozliczałem od jakoś 2008r do niedawna, więc jak się zmieniło to całkiem ostatnio w kierunku niemożności tego rozliczenia.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: zapłata za osobodzień w Hospicjum
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 01, 2018, 16:01:10 pm »
Świeże rozliczenia z Somedu, czyli dalej można za każdy dzień płatność otrzymać. Wygląda to tak, na przykładzie SPO, pacjent pod ciągłą opieką, na przykładzie września:
- 5.15.00.0000144: data od 2018-08-31, data do 2018-09-30, krotność 30
- 5.01.27.0800016: wg realnych wizyt wprowadzane jako pojedyncze pozycje na konkretną datę
Wszystko to spięte w jeden zestaw świadczeń i jest ok - w sierpniu pacjent rozliczony też wg tego schematu i na 31.08 nie ma żadnym "kolizji".
Idąc tym tropem 1 dzień też powinno się dać rozliczyć.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 107
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]