collapse

Reklama


Autor Wątek: Weryfikacja wsteczna za 2016 - SZOI  (Przeczytany 5172 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline saphrii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 0
Weryfikacja wsteczna za 2016 - SZOI
« dnia: Kwietnia 28, 2017, 19:00:23 pm »
Witam,

Dostałem niedawno komunikat na SZOI o przeprowadzonej weryfikacji wstecznej za rok 2016.

Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, iż przeprowadził weryfikacje wsteczną 2016 roku oraz opublikował wyniki weryfikacji na kontach w systemie SZOI. (...)

Przeglądając bieżące rozliczenie umowy na 2016 zauważyłem jedno odrzucone świadczenie: 3102 - ktoś wcześniej pacjentowi wykonał 3103, choć mu się nie należy.

Pytanie jednak moje jest takie - rozchodzi się o owe "opublikował wyniki weryfikacji" - czy w SZOI jest jakieś specjalne miejsce gdzie to "opublikowano", czy to tylko to powyższe do którego sam doszedłem przeglądając rozliczenie 2016?

Bartosz

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Weryfikacja wsteczna za 2016 - SZOI
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 28, 2017, 20:06:26 pm »
Są 2 metody. Pierwsza (i wg mnie często bez sensu) - pobranie wszystkich świecących się raportów i wczytanie do programu i poszukiwanie problemu. Druga - wejście w umowy, lista umów, bieżące rozliczenie, wykaz pozycji z problemami, waga problemu: błąd i sprawdzenie czy NFZ cokolwiek zweryfikował z błędem, jeżeli tak to pobrać raporty zwrotne do raportów zawierających świadczenia z błędami i je poprawić.

Offline saphrii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 0
Odp: Weryfikacja wsteczna za 2016 - SZOI
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 28, 2017, 20:42:47 pm »
dziękuję, tak też właśnie zrobiłem.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Weryfikacja wsteczna za 2016 - SZOI
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 28, 2017, 20:46:51 pm »
Pierwsza (i wg mnie często bez sensu) - pobranie wszystkich świecących się raportów i wczytanie do programu i poszukiwanie problemu.

Od razu bez sensu. Mi ostatnio przeszkadzały te świecące raporty i pobrałem wszystkie 612 :P

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Weryfikacja wsteczna za 2016 - SZOI
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 28, 2017, 21:36:12 pm »
@Paweł: Za jakiś czas znów zaświecą. :P

Pobieranie wszystkiego w takim Mazowieckim SZOI, gdzie trzeba naprawdę zaczekać na wygenerowanie zwrotki, to nieciekawa perspektywa.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Weryfikacja wsteczna za 2016 - SZOI
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 29, 2017, 11:23:30 am »
Ile by tego nie było to przecież ręcznie tego nie robię :)

PJ

  • Gość
Odp: Weryfikacja wsteczna za 2016 - SZOI
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 02, 2017, 20:40:41 pm »
ŚOW NFZ też przeprowadził weryfikację wsteczną, a nawet otworzył umowy do 26 maja.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Weryfikacja wsteczna za 2016 - SZOI
« Odpowiedź #7 dnia: Października 19, 2018, 15:47:20 pm »
Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z przeprowadzoną weryfikacją wsteczną za 2017r dzisiaj rozpocznie się udostępnianie Państwu raportów zwrotnych SWX, które należy wczytać do swoich systemów informatycznych, zapoznać się z  błędami i poprawić je w terminie 14 dni od przekazania niniejszego komunikatu. Oddział Wojewódzki NFZ odblokuje kwestionowane świadczenia do dnia 4 listopada 2018r. na możliwość poprawiania (tryb POP). W dniu 5 listopada 2018r. Oddział dokona naliczenia umów w trybie korekt i wygeneruje korekty do świadczeń nie poprawionych.
:-) a czemuż to piszą abym je wczytał skoro na SZOI nie pokazują się błędy:-( Chyba, że system jest taki, że na SZOI nie pokarze, a po wczytaniu PPS pokarze błędy :-)
Edward z Kętrzyna

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Weryfikacja wsteczna za 2016 - SZOI
« Odpowiedź #8 dnia: Października 19, 2018, 20:43:47 pm »
Jeśli w "bieżącym rozliczeniu" nie widzisz błędów, to w KS-PPS też nie zobaczysz.
Komunikat NFZ jest pro-forma do wszystkich.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Weryfikacja wsteczna za 2016 - SZOI
« Odpowiedź #9 dnia: Października 19, 2018, 22:33:34 pm »
Jak ja lubię to słowo "pro-forma". Dlaczego pojawia się komunikat na SZOI, że coś trzeba zrobić ( nie ważne co). Robisz to i zapominasz. Mija dwa, trzy lub pół roku pojawia się podobny komunikat i się zastanawiasz zrobiłeś to co pisali... a może to jeszcze coś trzeba dorobić, a nie to "pro-forma" bo może ktoś zapomniał. A przecież można by było zacząć, np. Przypominamy dla świadczeniodawców ktrórzy jeszcze nie zrobili to, a to, że... skończyłem idę spać papap :-))
Edward z Kętrzyna

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Weryfikacja wsteczna za 2016 - SZOI
« Odpowiedź #10 dnia: Października 19, 2018, 22:51:22 pm »
Ja najbardziej lubię te komunikaty, że w innym województwie, oddalonym o 600 km sfałszowano receptę i żeby nie dopuścić do jej realizacji. :-) I to jest komunikat u wszystkich świadczeniodawców, nieważne czy ktoś posiada aptekę czy nie ma z apteką nic wspólnego.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 101
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]