collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozliczanie niepełnosprawnych po upływie kwartału - wniosek  (Przeczytany 7697 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline judyta592

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 1
Rozliczanie niepełnosprawnych po upływie kwartału - wniosek
« dnia: Września 27, 2018, 12:35:48 pm »
Czy ktoś orientuje się w jaki sposób będziemy rozliczać świadczenia nielimitowane z niepełnosprawnych ? Podobno po kwartale trzeba przekazać wniosek do NFZ a po akceptacji normalnie żądanie rozliczenia. Czy ktoś wie w jaki sposób na SZOI przekazać taki wniosek ? Słyszałam że ma to wyglądać podobnie jak z przesunięciami pomiędzy zakresami, ale akurat u nas nigdy tego nie mieliśmy ;(

PJ

  • Gość
Odp: Rozliczanie niepełnosprawnych po upływie kwartału - wniosek
« Odpowiedź #1 dnia: Września 27, 2018, 17:02:42 pm »
Czy ktoś orientuje się w jaki sposób będziemy rozliczać świadczenia nielimitowane z niepełnosprawnych ? Podobno po kwartale trzeba przekazać wniosek do NFZ a po akceptacji normalnie żądanie rozliczenia. Czy ktoś wie w jaki sposób na SZOI przekazać taki wniosek ? Słyszałam że ma to wyglądać podobnie jak z przesunięciami pomiędzy zakresami, ale akurat u nas nigdy tego nie mieliśmy ;(

U mnie na Śląsku w przypadku zwiększeń pisze się tradycyjne pismo (za wyjątkiem programów lekowych i chemioterapii). Coś w stylu: Po przeprowadzeniu analizy z wykonania świadczeń za okres od-do, zwracam się z prośbą o dokonanie zwiększenia zobowiązania NFZ w następujących zakresach świadczeń, itd.

W przypadku przesunięć między zakresami, jest stworzony przez NFZ wniosek wraz z tabelą. Ale ten akurat nie ma zastosowania w przypadku zwiększenia dla zakresu rehabilitacji na rzecz osób niepełnosprawnych.

Offline judyta592

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 1
Odp: Rozliczanie niepełnosprawnych po upływie kwartału - wniosek
« Odpowiedź #2 dnia: Września 28, 2018, 13:36:51 pm »
Pani z mojego NFZ (lubelski) mówiła, że trzeba będzie wysłać wniosek elektronicznie na SZOI i również pisemnie. I że właśnie co do elektronicznego - że podobnie jak przesunięcia tylko ma być jakaś pozycja 44 nielimitowane jak dobrze pamiętam. Nie wiem gdzie na SZOI szukać takiego wniosku ;/

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Rozliczanie niepełnosprawnych po upływie kwartału - wniosek
« Odpowiedź #3 dnia: Września 28, 2018, 20:59:08 pm »
Wczorajszy komunikat mojego Małopolskiego OW

Cytuj
REH - realizacja świadczeń w związku z wejściem w życie od 1 lipca ustawy o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności
Data wiadomości: 2018-09-27 16:51

Szanowni Państwo,

Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ w Krakowie informuje, że w przypadku udzielania świadczeń świadczeniobiorcom, posiadającym orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności na podstawie przepisów ustawy z dnia 9 maja 2018 r. o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności (Dz. U. poz. 932), na wniosek świadczeniodawcy składany po upływie kwartału, w którym udzielono tych świadczeń, tut. Oddział Funduszu dokona zwiększenia liczby jednostek rozliczeniowych oraz kwoty zobowiązań z tytułu realizacji tych świadczeń we właściwych ze względu na realizację zakresach (zakresy świadczeń skojarzone ? dedykowane rozliczeniu świadczeń na rzecz osób o znacznym stopniu niepełnosprawności).

Świadczeniodawcy zainteresowani otrzymaniem zwiększenia wartości umowy z tytułu realizacji wyżej wymienionych świadczeń ponad limit określony w umowie za wskazany okres, proszeni są o przesłanie odpowiedniego wniosku (wzór jak w załączeniu), w terminie najpóźniej do dnia 10 października 2018 r.

Jednocześnie Małopolski OW NFZ w Krakowie informuje, że przewidywane jest dokonanie zwiększenia kwoty zobowiązania na okres IV kwartału br. w zakresach świadczeń związanych z realizacją rehabilitacji dla pacjentów z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności w oparciu o rzeczywiste wykonanie świadczeń udzielonych tym pacjentom w okresie lipiec ? wrzesień br. (dane uwidocznione w systemie informatycznym wg. stanu na dzień 10.10.2018r.).

Wydział Świadczeń Opieki Zdrowotnej
12 29 88 205, 209

Załączniki:
Zapisz   REH wniosek_rozliczenie_2018.docx (14,23 kB)

i wniosek z załącznika

Cytuj
WNIOSEK
Zwracam się z wnioskiem o sfinansowanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju Rehabilitacja Lecznicza, w zakresach świadczeń - dla osób o znacznym stopniu niepełnosprawności, wykonanych w okresie lipiec- wrzesień 2018 r., ponad ilości określone w umowie zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia ? Małopolskim Oddziałem Wojewódzkim w Krakowie, według stanu sprawozdawczości na dzień 10 października 2018 r.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2018, 21:00:39 pm wysłana przez PiotrSz »

Offline judyta592

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 1
Odp: Rozliczanie niepełnosprawnych po upływie kwartału - wniosek
« Odpowiedź #4 dnia: Października 09, 2018, 14:22:51 pm »
czy ktoś dostał już odpowiedź z NFZ ? jak u Was płacą całość za wszystkie wykonane świadczenia ? czy za jakąś część tylko ?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Rozliczanie niepełnosprawnych po upływie kwartału - wniosek
« Odpowiedź #5 dnia: Października 09, 2018, 18:36:08 pm »
Wg przepisów zapłacą za wszystko - tylko trzeba pilnie śledzić informacje i zrobić wysyłkę w terminie, przy najmniej na podstawie info z podkarpackiego, gdzie napisali, że w nieprzekraczalnym terminie do 10.10.2018 trzeba mieć wysłaną statystykę do nfz i oczywiście poprawnie zweryfikowaną, ponieważ później będą robić kalkulacje i przeliczenia pod kątem aneksowania umów, żeby rozliczyć wszystko. Nie napisali ani słowem o wnioskach, ale może jeszcze nie napisali tego info.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline judyta592

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 1
Odp: Rozliczanie niepełnosprawnych po upływie kwartału - wniosek
« Odpowiedź #6 dnia: Października 10, 2018, 12:31:28 pm »
u nas cały raport był zweryfikowany już 03.10 i wtedy też poszedł wniosek o sfinansowanie świadczeń dla niepełnosprawnych ;) ciekawe kiedy zapłacą

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Rozliczanie niepełnosprawnych po upływie kwartału - wniosek
« Odpowiedź #7 dnia: Października 22, 2018, 09:12:19 am »
Naprawdę macie po przekraczane limity na tych dodatkowych produktach dla niepełnosprawnych? U mnie na 4 produkty (poradnia, fizjo, dzienny, oddział) nigdzie limitów nie zrobiono - nie było aż tylu pacjentów..

Pozdrawiam

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Rozliczanie niepełnosprawnych po upływie kwartału - wniosek
« Odpowiedź #8 dnia: Października 22, 2018, 09:28:24 am »
Ja napisałem pismo, że proszę o zwiększenie środków na te świadczenia na rzecz niepełnosprawnych i po 3 dniach otrzymałem aneks zwiększający o kwotę przekroczenia. Co prawda rozłożoną na kolejne 3 miesiące czyli Październik, Listopad, Grudzień, lecz po złożeniu wniosku o zgodę na wcześniejsze rozliczenie świadczeń, uzyskałem pozytywną zgodę i wygenerowałem fakturę na kwotę przekroczenia

Offline judyta592

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 1
Odp: Rozliczanie niepełnosprawnych po upływie kwartału - wniosek
« Odpowiedź #9 dnia: Października 22, 2018, 13:36:02 pm »
U nas limity zostały mocno przekroczone (mamy poradnię reh., fizjoterapię amb. i oddział dzienny), ale robilismy w ramach fizjoterapii amb. domowke dla osob z ZSN. Odpowiedzi z NFZ dalej nie ma chociaż raport był poprawnie zweryfikowany 03.10 i wtedy też dostali pismo o zwiekszenie. Jak dzwonimy to każą czekać ;D

Offline judyta592

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 1
Odp: Rozliczanie niepełnosprawnych po upływie kwartału - wniosek
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 08, 2018, 18:03:06 pm »
czy ktoś orientuje się czy można rozbić rachunek na 2 ? Ściągnęłam szablon za październik i wrzuciło mi te wszystkie świadczenia dla niepełnosprawnych w ten rachunek październikowy (a aneks nie został jeszcze podpisany). Rachunek październikowy miał być wystawiony z datą 31.10. Tych niepełnosprawnych chciałabym wystawić z datą listopadową bo dorzucenie ich do października znacznie zmienia temat podatku za październik. Czy da się to w jakiś sposób podzielić ?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Rozliczanie niepełnosprawnych po upływie kwartału - wniosek
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 08, 2018, 18:06:41 pm »
Jak kliknęłaś żądanie to już nie.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczanie niepełnosprawnych po upływie kwartału - wniosek
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 08, 2018, 19:58:40 pm »
Zawsze możesz zadzwonić/napisać maila z prośbą o usunięcie szablonu.
Nie wiem tylko co to zmieni bo chyba nie sądzisz, że jak wystawisz rachunek z datą listopadową to sprzedaż będzie za listopad?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Rozliczanie niepełnosprawnych po upływie kwartału - wniosek
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 08, 2018, 20:07:09 pm »
Jeśli poczeka do 30-11 i wtedy kliknie żądanie za listopad to data sprzedaży będzie 30-11.

Offline judyta592

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 1
Odp: Rozliczanie niepełnosprawnych po upływie kwartału - wniosek
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 09, 2018, 09:29:34 am »
nie wiem czy to błąd ale u nas księgowa księguje według daty wystawienia dokumentu a nie według daty sprzedaży ?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 106
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]