collapse

Reklama


Autor Wątek: Warunki w charakterystyce w grupie N21, a zgodność rozliczenia świadczenia z NFZ  (Przeczytany 4336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dwasik

  • Gość
Witajcie,
Proszę o poradę, w  Oddziale Patologii noworodka mam do rozliczenia dzieciaczka który był hospitalizowany dwa razy w krótkim odstępie czasu. Pierwszy pobyt 8 dniowy rozliczony na N22 z podaniem surfaktantu, dziecko przewieziono do innego szpitala celem wykonania zabiegu. Jednakże zabieg się nie odbył i dzieciaczek wrócił następnego dnia do szpitala. Pobyt 74 dni. Spełnia warunek z N21 czyli ma rozpoznanie, wymagane do grupy, liczbę dni pobytu oraz wiek. Jedyne czego nie ma to procedury ale jasno pisze w charakterystyce procedura lub rozpoznanie (N 21 wymagane wskazanie procedury z listy procedur N21 lub rozpoznania zasadniczego z listy rozpoznań N21; czas pobytu > 30 dni; wiek < 26 tyg. ż.) Problemem jest to, że wykonano procedury z grupy  N25 oraz N24 za dużo niższą kwotę jaka wychodzi za hospitalizację, ponieważ grupę wyznacza ścieżką procedur. koszt świadczenia wychodzi mocno zaniżony, czy miewacie takie przypadki? Przychodzi mi tylko jedno rozwiązanie do głowy ale jestem ciekawa jak rozwiązujecie Wy takie sytuacje.
 Podobna sytuacja z grupą M16 wymagane wskazanie rozpoznania zasadniczego z listy rozpoznań M16, lub wymagane wskazanie rozpoznania zasadniczego z listy M16 oraz procedury z poniższej listy... Ale jak jest wykazana procedura gruper ładuje do M15.


Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Warunki w charakterystyce w grupie N21, a zgodność rozliczenia świadczenia z NFZ
« Odpowiedź #1 dnia: Września 23, 2018, 18:24:11 pm »

 Podobna sytuacja z grupą M16 wymagane wskazanie rozpoznania zasadniczego z listy rozpoznań M16, lub wymagane wskazanie rozpoznania zasadniczego z listy M16 oraz procedury z poniższej listy... Ale jak jest wykazana procedura gruper ładuje do M15.
Czy wskazujesz jednocześnie rozpoznanie główne z listy M16?
Zgrupuj sobie na stronie http://jgp.uhc.com.pl/jgpgrouper/pages/main.jsf

dwasik

  • Gość
Odp: Warunki w charakterystyce w grupie N21, a zgodność rozliczenia świadczenia z NFZ
« Odpowiedź #2 dnia: Września 23, 2018, 20:25:02 pm »
Wykazuję icd 10 z M16 ale przy wprowadzeniu procedury ładuje od razu do M15.
Zrobiłam sobie symulację na załączonym  gruperze ( dziękuję bardzo za link) z N21 i wychodzi na czerwono komunikat ..."nie mogą istnieć zaakceptowane grupy proceduralne". I nie byłoby problemu gdyby nie ta straszna róznica w punktacji świadczenia za N21 mam ponad 96000 pkt, a za N24 , która wyznaczona jest ścieżką procedur wychodzi koło 20000pkt.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 123
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]