Rozliczenia świadczeń > AOS

Zarządzenie Nr 94/2018/DSOZ

(1/5) > >>

PiotrSz:
Pojawiło się właśnie najnowsze Zarządzenie Nr 94/2018/DSOZ dotyczące aos..
http://www.nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/zarzadzenia-prezesa-nfz/zarzadzenie-nr-942018dsoz,6819.html

Mam rozumieć, że ten nowy współczynnik korygujące 1,2 to jest jeszcze dodatkowy do tych wprowadzonych poprzednio?
Ale ktoś burdel robi..

Pozdrawiam

mischelle:
No burdel...w dodatku w projekcie planowali aby dotyczyło świadczeń zrealizowanych od 1.10.2018 - w zarządzeniu opublikowanym już od 1.09.2018.

Nie ma żadnego info czy będzie nowy słownik kodów specjal-rozlicz - jak to raportować?

Paweł:
Znaczy, że będziesz czekał do końca miesiąca. Policzysz, stwierdzisz, że w sumie to się łapiesz i wyślesz.
Najpierw wszystko wróci z błędem, że taryfa albo kod nieprawidłowe. Później dowiesz się, że w sumie to ktoś tam musi tam policzyć czy aby na pewno się łapiesz, nie będzie wiadomo kto ma to zrobić. Później jak już policzą to dowiesz się, że źle to liczysz i według nich to się nie łapiesz.
I w ten sposób będziesz miał już grudzień a dalej się będziesz bujał z październikiem.

A tak poza tym to najgłupszy pomysł na zmniejszanie kolejek jaki można wymyślić. Cięgle tylko podnoszą wartość pojedynczej wizyty za pierwszorazowego. To nic, że ten pierwszorazowy zamieni się w kolejnego kontrolnego, który na wizytę będzie musiał czekać jeszcze dłużej niż teraz. A za taką wizyty kontrolnego to fundusz już niekoniecznie musi zapłacić.

PiotrSz:

--- Cytat: Paweł w Września 17, 2018, 11:46:03 am ---Znaczy, że będziesz czekał do końca miesiąca. Policzysz, stwierdzisz, że w sumie to się łapiesz i wyślesz.
Najpierw wszystko wróci z błędem, że taryfa albo kod nieprawidłowe. Później dowiesz się, że w sumie to ktoś tam musi tam policzyć czy aby na pewno się łapiesz, nie będzie wiadomo kto ma to zrobić. Później jak już policzą to dowiesz się, że źle to liczysz i według nich to się nie łapiesz.
I w ten sposób będziesz miał już grudzień a dalej się będziesz bujał z październikiem.

A tak poza tym to najgłupszy pomysł na zmniejszanie kolejek jaki można wymyślić. Cięgle tylko podnoszą wartość pojedynczej wizyty za pierwszorazowego. To nic, że ten pierwszorazowy zamieni się w kolejnego kontrolnego, który na wizytę będzie musiał czekać jeszcze dłużej niż teraz. A za taką wizyty kontrolnego to fundusz już niekoniecznie musi zapłacić.

--- Koniec cytatu ---

Widzę, że siedzisz w tym co najmniej tyle co ja i doskonale znasz realia :-D "You made my day" tym tekstem ;-)

A swoją droga to ilość wymyślonych idiotyzmów w tym roku przekracza wszelkie granice.. przez kilka ostatnich lat by się tyle tego nie uzbierało co natworzyli teraz..
Ojjjj czuję, że będą w tym roku solidne premie! Oczywiście w MZ i NFZ a nie u nas.. :-(

Pozdrawiam

mlutek:
No faktycznie burdel....
Ktos mi moze wyjasnic krotko ile obecnie jest tych wspolczyników w AOS?
tez obecny 1,2 to jest dodatkowy? czy tez w zamian za przeprowadzenie diagnostyki w na I wizycie?
było o ile pamietam
1,1 za szybką diagnostykę.
1,2 i 1,5 dla dzieci 1,4 dla dorosłych
i jeszcze 1,2?
Kurcze jak niby mam spelnic te warunki jak juz mam prawie wyczerpany limit uslug?
pozatym przesuwac pacjentów I razowych przed w rybie kontrolnym?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej