collapse

Reklama


Autor Wątek: Zgłoszenie liczby pielegniarek w podziale na formę zatrudnienia  (Przeczytany 6770 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zgłoszenie liczby pielegniarek w podziale na formę zatrudnienia
« Odpowiedź #15 dnia: Września 11, 2018, 08:06:16 am »
Pytanie:
 jak dodać  pielęgniarkę będącą właścicielem podmiotu leczniczego ? 
Do wyboru tylko umowa o pracę, stosunek służbowy i umowy cywilnoprawne ?

Mają być nie wykazywane gdy same wykonują świadczenia, ale ......
gdy zatrudniają jeszcze inne pielęgniarki to owszem ,wtedy już zatrudnione i podobno siebie,  a tu już brak do wyboru" rozsądnej" formy zatrudnienia
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Offline ananka

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: Zgłoszenie liczby pielegniarek w podziale na formę zatrudnienia
« Odpowiedź #16 dnia: Września 11, 2018, 09:58:41 am »
A jeżeli umowa z POZ jest w zakresie lekarza POZ też należy wykazać pielęgniarki?

Offline ananka

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: Zgłoszenie liczby pielegniarek w podziale na formę zatrudnienia
« Odpowiedź #17 dnia: Września 11, 2018, 10:01:15 am »
dodam jeszcze, że pielęgniarki z poz nie są nawet wykazane w SZOI bo nie było takiej potrzeby

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Zgłoszenie liczby pielegniarek w podziale na formę zatrudnienia
« Odpowiedź #18 dnia: Września 11, 2018, 10:23:17 am »
Witam a jezeli w opiece długoterminowej domowej , 3 pielęgniarki są spółka cywilną każda z nich udziela świadczeń na 1 etat to jaki rodzaj umowy maja wybrać?

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zgłoszenie liczby pielegniarek w podziale na formę zatrudnienia
« Odpowiedź #19 dnia: Września 11, 2018, 10:52:48 am »
dodam jeszcze, że pielęgniarki z poz nie są nawet wykazane w SZOI bo nie było takiej potrzeby
wykazujemy
i
wysyłamy pismo informujące o zatrudnianiu pielegniarki
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2018, 10:55:23 am wysłana przez Manioo SE »
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Offline Weronika

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Pomógł? 0
Odp: Zgłoszenie liczby pielegniarek w podziale na formę zatrudnienia
« Odpowiedź #20 dnia: Września 11, 2018, 13:12:19 pm »
Odpowiedz z OW Kuj-Pom o tym jak przekazać info o tym czy pielęgniarki jako właściciele podmiotu mają być wykazywane w tych zgłoszeniach: Proszę zadzwonić jutro - może się czegoś dowiemy...

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Zgłoszenie liczby pielegniarek w podziale na formę zatrudnienia
« Odpowiedź #21 dnia: Września 11, 2018, 14:29:18 pm »
podobnie w kwestii higienistek w szkołach i całej masy innych pojawiających się pytań...
ale nie ma się co dziwić jak prawo w Polsce jest pisane na kolanie z pistoletem przy głowie.

Ja nie mam absolutnie pretensji do pracowników NFZ za taką odpowiedź. Technicznie przekazanie liczby pielęgniarek nie jest trudne i czasochłonne, więc w ciągu kilku minut można to zrobić.

Najgorsze jest to że nadal nie wiadomo jaka będzie forma podwyżek dla pielęgniarek POZ.
Doszły mnie słuchy, że na podstawie zgłoszonej przez wszystkie POZty liczby etatów pielęgniarek, NFZ oszacuje na nowo wartość stawki kapitacyjnej żeby mógł dać stałą kwotę podwyżki. Wg mnie może to więc wyglądać tak, że stawka kapitacyjna zostanie obniżona + będzie przekazywana stała kwota (1100zł) z przeznaczeniem na podwyżki na każdy etat zatrudnionej pielęgniarki. Takie rozwiązanie wg mnie nie jest wcale takie dobre dla pielęgniarek i zwłaszcza indywidualne praktyki pielęgniarskie będą na takim rozwiązaniu stratne.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Zgłoszenie liczby pielegniarek w podziale na formę zatrudnienia
« Odpowiedź #22 dnia: Września 11, 2018, 21:22:18 pm »
podobnie w kwestii higienistek w szkołach i całej masy innych pojawiających się pytań...
ale nie ma się co dziwić jak prawo w Polsce jest pisane na kolanie z pistoletem przy głowie.

Wg mnie najpierw powinno być pół roku na konsultacje społeczne i wyjaśnianie wątpliwości. A potem dopiero wymaganie aby przekazywać oficjalnie dane.
Poza tym pamiętajcie, że to co słyszycie na telefonie w NFZ jest nic nie warte. Kiedyś NFZ mówił, że nie można wykazywać do podwyżek pielęgniarek w czasie gdy nie pracują z pacjentami a np. rejestrują na wizyty. Teraz (oczywiście telefonicznie) mówią, że należy uwzględniać faktyczny czas pracy pielęgniarek (również gdy nie przyjmuje lekarz bo np. pielęgniarka otwiera przychodnie i przygotowuje poradnię do przyjęć - wyjmuje historie chorób itp.)
Parę razy naciąłem się, że pisemnie mówią jedno, a telefonicznie drugie. I to te same osoby w odstępie 2 tygodni.
Rozporządzenie zostało opublikowane 31.08, a NFZ udostępnił możliwość zgłaszania wczoraj i dał wszystkim termin całe 4 dni robocze. Kolejna rzecz to, że wczoraj nie działała opcja 'import z pliku' na SZOI - pojawiał się komunikat "przerwa techniczna" czyli standardowy komunikat błędu NFZ. Dzisiaj działa. Wszystko jest pisane na kolanie.
Ledwo jedną akcję zgłaszania etatów skończyliśmy, teraz jest kolejna, a za 4 tygodnie znów mamy akcję zgłaszania pielęgniarek do podwyżek.
Kompletny burdel i paranoja.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zgłoszenie liczby pielegniarek w podziale na formę zatrudnienia
« Odpowiedź #23 dnia: Września 11, 2018, 22:00:27 pm »
Nowa zasada wyliczeń etatu dla pielęgniarki długoterminowej:
Pielęgniarka zatrudniona od maja na pełen etat i tak pracuje.
Czyli maj, czerwiec, lipiec - cały etat. Za to: luty, marzec i kwiecień - wcale.
Do wzrostu można zgłosić pół etatu i ch*j. Tak to się teraz wylicza.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Zgłoszenie liczby pielegniarek w podziale na formę zatrudnienia
« Odpowiedź #24 dnia: Września 11, 2018, 22:02:24 pm »
Serio? A dlaczego? Przecież to ma być stan na 01.08 a wtedy jest umowa na 1 etat.

Offline Weronika

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Pomógł? 0
Odp: Zgłoszenie liczby pielegniarek w podziale na formę zatrudnienia
« Odpowiedź #25 dnia: Września 12, 2018, 08:38:04 am »
Cytuj
Odpowiedz z OW Kuj-Pom o tym jak przekazać info o tym czy pielęgniarki jako właściciele podmiotu mają być wykazywane w tych zgłoszeniach: Proszę zadzwonić jutro - może się czegoś dowiemy...

Dziś o dziwo działa już funkcja przepisz z ostatniej umowy, która daję mozliwość uzupełnienia tego zestawienia, lecz w formie zatrudnienia wyskakuję -  dowolna umowa. Tak jak był do tej pory. A zgodnie z nowym rozporządzeniem muszą  być przekazane w podziale na formę wykonywania zawodu (umowa o pracę, st. służbowy,um. cywilnoprawne). A  opcji edytuj brak ...

Offline Grażyna

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Odp: Zgłoszenie liczby pielegniarek w podziale na formę zatrudnienia
« Odpowiedź #26 dnia: Września 12, 2018, 09:54:31 am »
Witam, w umowie długoterminowej mam 3 pielęgniarki, ale mamy pacjentów na 2. Czy do podwyżek podać 3 tak jak w umowie? Proszę o podpowiedź, pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zgłoszenie liczby pielegniarek w podziale na formę zatrudnienia
« Odpowiedź #27 dnia: Września 12, 2018, 10:02:46 am »
Podajesz wszystkie pracujące pielęgniarki a "liczba etatów powinna odpowiadać faktycznej realizacji świadczeń".

Offline Weronika

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Pomógł? 0
Odp: Zgłoszenie liczby pielegniarek w podziale na formę zatrudnienia
« Odpowiedź #28 dnia: Września 12, 2018, 10:09:24 am »


Witam, w umowie długoterminowej mam 3 pielęgniarki, ale mamy pacjentów na 2. Czy do podwyżek podać 3 tak jak w umowie? Proszę o podpowiedź, pozdrawiam

Dostałam odpowiedź z OW. My mamy właściciela pielęgniarkę i Pani z NFZ powiedziała, że właścicieli wpisać jako "umowy cywilnoprawne" a pracowników zgodnie z i ich formą zatrudnienia.

Na ten moment tak niby jest ok.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Zgłoszenie liczby pielegniarek w podziale na formę zatrudnienia
« Odpowiedź #29 dnia: Września 12, 2018, 10:48:32 am »
Podajesz wszystkie pracujące pielęgniarki a "liczba etatów powinna odpowiadać faktycznej realizacji świadczeń".

u mnie w POZ jedna z pielęgniarek jest na zwolnieniu i wynagrodzenie dostaje z ZUS, na jej miejsce (bo i tak ma iść na emeryturę) zatrudniliśmy nową pielęgniarkę. W K-P OW NFZ kazano mi uwzględnić zarówno tą pielęgniarkę na zwolnieniu jak i tą nową pomimo tego że obie zatrudnione są do wykonywania jednego etatu. Taka interpretacja wynika z faktu, że mamy wykazać ZATRUDNIONY personel a ta przebywająca na zwolnieniu pielęgniarka jest cały czas zatrudniona. Ja się z tą interpretacją zgadzam.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 116
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]