collapse

Reklama


Autor Wątek: Podwyżki piel/poł w POZ  (Przeczytany 25046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Poradnia123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 1
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #60 dnia: Października 19, 2018, 13:33:21 pm »
czy ktos dostał w AOs dodatkowe pieniadze na podwyzki? właśnie ściąfnełam umow ei tam jest prócz tych 1600 na etat dodatkowe 16,47 na etat?
faktura wygenerowala sie za wrzesien , czy ktoś mi wytłumaczy z jakiego rozpozradzenia to wynika? czy te pieniadze nalezy dołożyć do podwyzek?

Ja juz mam ten aneks. Czy do tego rachunku za wrzesień należy dołączyć jakiś załącznik?

Offline Anita

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #61 dnia: Października 23, 2018, 10:16:33 am »
Jeśli od 2015 roku do 31.08.2018 włącznie pielęgniarki miały dostać 1600 zł podwyżki w formie dodatku. To nie wiem czy dobrze rozumie , to te całe zembalowe wypłacane do 2018 roku w formie dodatku stanowi teraz tą podwyżkę od 01.09.2018 z tym że ma być wpisane do wynagrodzenia zasadniczego?

Offline Weronika

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Pomógł? 0
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #62 dnia: Października 23, 2018, 10:27:24 am »
Ja własnie dostałam zwrotny z OIPiP odnośnie zaopiniowania (nie POZ) i miałam wpisane:
kwota wrostu wyn. zasadniczego 1100 zł
łączny koszt miesięczny dla pracodawcy 1600 brutto brutto

i decyzja NEGATYWNA!
ręce opadywują...
Jak tą tabelkę prawidłowo wypełnić ?

Offline joannamik

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #63 dnia: Października 24, 2018, 10:41:03 am »
W AOS i innych do 1600 trzeba dodać kwotę Koszty Świadczeń Wynikające Z Rozp. Zmieniającego Rozp. Zmieniające Owu i wtedy zaopiniują pozytywnie...

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #64 dnia: Października 24, 2018, 11:11:19 am »
To ja powrócę do tematu tego wątku.
25 września 2018 roku wysłałem maile do NFZ z zapytaniem co robić. Ponieważ nie otrzymałem odpowiedzi w dniu 3 października 2018 roku wysłałem maila do MZ w tej sprawie.
9 października 2018 roku otrzymałem odpowiedzieć MZ odbijającą piłeczkę do NFZ do departamentu ekonomiczno-finansowego. Departament ekonomiczno-finansowy NFZ przekazał pismo z MZ do departamentu świadczeń opieki zdrowotnych a ten departament NFZ odpowiedział w poniedziałek 15 października 2018 roku (odbił piłeczkę; nie wiem co dokładnie napisał) spowrotem do departamentu ubezpieczenia zdrowotnego MZ. Teraz departament ubezpieczenia zdrowotnego MZ (czyli Ci którzy na początku odbili piłeczkę do NFZ) musi się ponownie pochylić nad sprawą, ponieważ jak się okazało, nie jest ona łatwa i odpowiedź powinienem otrzymać w przyszłym tygodniu.
Dzisiaj (24 października 2018 roku) dzwoniłem ponownie do MZ (departament ubezpieczenia zdrowotnego) i dowiedziałem się że odpowiedź dostanę najprawdopodobniej nie w tym, ale w przyszłym tygodniu i że teraz sprawą zajmuje się departament pielęgniarek i położnych MZ.

PS1. Nieoficjalnie dowiedziałem się że MZ (narazie) stoi na stanowisku, że wysokość podwyżek NIE JEST UZALEŻNIONA od liczby pacjentów :)

PS2. Ciekaw jestem ile jeszcze departamentów NFZ i MZ będzie musiało się pochylić nad tą sprawą zanim otrzymam wiążącą odpowiedź?

PS3. Podobno odpowiedź, którą otrzymam i tak nic nie wniesie bo nie będzie ona wiążąca. Wiążąco w tej sprawie może się wypowiedzieć tylko sąd :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Danusia

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #65 dnia: Października 31, 2018, 15:54:16 pm »
Czy ktoś już wyliczył podwyżki dla pielęgniarek W POZ. Z których świadczeń lekarza poz można pobrać kwoty na podwyżki dla pielęg. praktyki i jak to zrobić technicznie.Głównie chodzi mi o to jak wyliczyć kwotę pieniędzy ze świadczeń lekarskich. Proszę o rychłą pomoc.

Offline jedrek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Pomógł? 0
  • zachodniopomorskie
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #66 dnia: Października 31, 2018, 18:00:27 pm »
Nie wiem WTF, ale u nas (szczecin) wygenerowali korektę na minus cały wrzesień (kapitacja pielęgniarek środowiskowych POZ).

Wygląda mi to na korekty w stawkach. Stawka bazowa za sierpień i wcześniej była 3.13, za wrzesień 3.33, a za październik teraz jest 3.40.
I z tego co widzę po prze generowanych raportach do listy wrześniowej to zmienili z 3.33 na 3.40... tylko, że nie ma żadnego rachunku na + za wrzesień, poza tym, który został już rozliczony i tą korekta która w całości go minusuje. Hmm...  ::)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #67 dnia: Października 31, 2018, 18:55:20 pm »
Jak wystawisz korektę to wtedy puszczą żądanie za wrzesień.

Offline nzbyszynska

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #68 dnia: Listopada 02, 2018, 07:56:30 am »
Ja mam pytanko w tematyce podwyżek, natomiast nie samych rozliczeń.
Czy opiniujecie też podziały środków dla pielęgniarek praktyki w izbach, czy tylko zaopiniowaliście pielęgniarki z umowy POZ?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #69 dnia: Listopada 02, 2018, 09:12:19 am »
wg mnie przepisy mówią tylko o pielęgniarkach POZ a nie praktyki. Zwróć również uwagę na oświadczenia przesyłane do NFZ. Nie ma w nich mowy o pielęgniarkach praktyki tylko poz i szkolnych.
Oczywiście to tylko moje zdanie.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline jedrek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Pomógł? 0
  • zachodniopomorskie
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #70 dnia: Listopada 02, 2018, 12:09:17 pm »
Jak wystawisz korektę to wtedy puszczą żądanie za wrzesień.

Dzięki, za info.
To żądanie za wrzesień samo się pojawi czy muszę coś zrobić? Jeśli samo to po jakim czasie mniej więcej?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #71 dnia: Listopada 02, 2018, 12:16:52 pm »
Wystawiłem korekty w środę. Część żądań pojawiła się jeszcze w środę a reszta dzisiaj.

Offline Danusia

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #72 dnia: Listopada 05, 2018, 20:46:04 pm »
Witam
Chciałam zapytać jak ktoś wyliczył kwotę podwyżki dla pielęgniarki praktyki w POZ np ; Pani zabiegowej, z których świadczeń lekarza poz można wyliczyć i w  jaki sposób stosować ten współczynnik korygujący do danego świadczenia. Proszę o pilną odpowiedź
 

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 442
  • Pomógł? 14
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #73 dnia: Listopada 07, 2018, 08:29:54 am »
Witam
Chciałam zapytać jak ktoś wyliczył kwotę podwyżki dla pielęgniarki praktyki w POZ np ; Pani zabiegowej, z których świadczeń lekarza poz można wyliczyć i w  jaki sposób stosować ten współczynnik korygujący do danego świadczenia. Proszę o pilną odpowiedź

Dołączam się do prośby. Jaka konkretnie kwota jest na podwyżki we wrześniu i od października dla:
- Pielęgniarka środowiskowa przy współczynniku 1,
- Położna środowiskowa,
- Pielęgniarka medycyny szkolnej,
- z przeznaczeniem na gabinet zabiegowy.
Jeśli ktoś ma takie wyliczenia prosiłbym.

Offline Beti_

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #74 dnia: Listopada 07, 2018, 14:10:23 pm »
Pielęgniarka zabiegowa- liczba deklaracji w przedziale 40-65 lat * 1,715

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 87
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]