collapse

Reklama


Autor Wątek: Podwyżki piel/poł w POZ  (Przeczytany 25054 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #45 dnia: Października 02, 2018, 22:54:49 pm »
Isiek, wg mnie tak, masz tyle płacić bo do tego zobowiązuje Cię umowa z NFZ. Jest jeszcze inna możliwość. Zatrudnij dodatkową pielęgniarkę i wtedy kwota podwyżek znacznie zmaleje, tylko co wtedy bo będzie taka sytuacja jak ma ZBIK (i ja zresztą też).

Jak rozwiązaliście kwestię włączenia podwyżek do wynagrodzenia zasadniczego, skoro co miesiąc kwota podwyżki jest inna?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline ZBIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Pomógł? 0
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #46 dnia: Października 02, 2018, 23:03:22 pm »
Cóż, tego sensownie nie idzie rozwiązać, bo to nie jest normalne... Ja daje dla świetego spokoju po te 1100 i w sumie dokładam po pare zł. U mnie nie ma już od pewnego czasu dodatku za staż pracy,  czyli wszystki idzie w płace zasadnicza.
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2018, 23:07:32 pm wysłana przez ZBIK »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #47 dnia: Października 03, 2018, 08:58:55 am »
No tylko w przyszłości może się okazać, że te 1100 to mniej niż NFZ Tobie przekazuje z przeznaczeniem na podwyżki i raz że będziesz musiał to zwrócić a dwa że mogą nałożyć jeszcze karę.

edit: telefonicznie ani w NFZ ani MZ nie jest w stanie mi powiedzieć jak dać podwyżki żeby to było zgodne z prawem. Właśnie wysłałem maila do MZ z zapytaniem. Ciekawe czy i kiedy mi na nie odpowiedzą.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2018, 10:05:57 am wysłana przez Michał »
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline ZBIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Pomógł? 0
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #48 dnia: Października 03, 2018, 10:07:41 am »
Mam tego świadomość, dlatego już na starcie dołożyłem do tego brutto/brutto po trochę kasy własnej pracodawcy aby nie korygować tego co miesiąc, a jeżeli rzeczywiście byłby to dość duży skok i przekraczałby te kwoty, które daję teraz, to aneksuję umowy. W poprzednich etapach też tak zrobiłem i sprawdzałem, to nigdy mi tej kwoty co wtedy dałem nie przekraczało, chociaż pewne ruchy w kwotach przekazywanych przez NFZ były. Rozmawiałem z kilkoma zaprzyjaźnionymi prawnikami na ten temat, to tego się nie da normalnie przeprowadzić, bo to ich zdaniem cała ta operacja jest nienormalna... :) Pozdrawiam.

Jeszcze jedno: W aneksach do umów daję zapis odwołujący się do tego rozporządzenia MZ i stwierdzenie, że strony ustalają, iż w przypadku nie przekazywania kwot przez NFZ pracownik wyraża zgodę na zmianę wysokości wynagrodzenia o wartość kwoty nie przekazanej na ten cel przez NFZ bez wypowiedzenia warunków płacy.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2018, 10:19:24 am wysłana przez ZBIK »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #49 dnia: Października 09, 2018, 13:13:51 pm »
MZ w odpowiedzi na maila przesłało mi kopię pisma wysłanego do dyrektora departamentu ekonomiczno-finansowego NFZ zobowiązującego do odpowiedzi i przesłanie do nich kopii tej odpowiedzi.

Czyli to co odbywało się wcześniej telefonicznie (spychologia) teraz odbywa się mailowo :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #50 dnia: Października 11, 2018, 08:02:37 am »
W ZOW pojawiła się wczoraj taka ciekawostka:

W związku z pojawieniem się wymogu systematycznego przekazywania wniosków dotyczących stanu zatrudnienia pielęgniarek i położnych informujemy, że funkcja służąca do przekazywania tych informacji została rozbudowana. Aby móc przekazać kolejne zgłoszenie zawierające stan zatrudnienia pielęgniarek i położnych na dzień 01 października 2018 r. należy je wcześniej dodać przyciskiem ?Dodaj stan zatrudnienia?, a następnie wskazać odpowiednią umowę i dzień.

Czy komuś to działa ? Mi zadziałało w STM gdzie akurat zero pielęgniarki, natomiast w POZ nie ma umowy do wybrania :)

edit: faktycznie w poz brak umx do pobrania, chyba coś pracuja w ramach aneksowania np stawek ale w takim przypadku można było się wstrzymać z komunikatem o funkcjonalności ,
hm , brak komunikacji wewnętrznej w nfz ... ?
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2018, 08:24:45 am wysłana przez Manioo SE »
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Offline cobratw

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 299
  • Pomógł? 14
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #51 dnia: Października 11, 2018, 08:34:41 am »
W POZ nie przekazujemy stanu na 1 październik, dopiero w styczniu chyba

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #52 dnia: Października 11, 2018, 08:42:14 am »
edit: faktycznie w poz brak umx do pobrania, chyba coś pracuja w ramach aneksowania np stawek ale w takim przypadku można było się wstrzymać z komunikatem o funkcjonalności ,
hm , brak komunikacji wewnętrznej w nfz ... ?

Puścili do wszystkich jak leci. Nawet jak ktoś od dawna nie ma już umowy.

Offline Danusia

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #53 dnia: Października 17, 2018, 20:08:18 pm »
Proszę o pomoc. Czy ktoś już naliczał podwyżkę dla pielęgniarek w POZ. Chciałam się upewnić czy mogę naliczać oprócz stawki kapitacyjnej świadczeń dla pielęgniarki poz  także ze świadczeń lekarza Poz z kwoty dla świadczeń w wieku 40-65 lat. Ogólnie podwyżkę można naliczyć ze świadczeń pielęgniarki i lekarza poz dla pielęgniarek praktyki tj, zabiegowej, szczepiennej, środowiskowej. Robię to po raz pierwszy, więc mam dużo pytań. Ponadto chciałam zapytać czy  z kwoty lekarza ( 40-65 lat) wyliczam np tak : świadczenia lek poz dla osób 40-65 wynoszą 12000zł. Czy te 12000 mnożę przez 0,88=10560, i potem od 12000-10560=1440. czy tę kwotę mogę przekazać na podwyżki dla pielęgniarek? Proszę odpowiedzieć czy adekwatnie robię to  tak samo dla położnej tylko tam są inne współczynniki  chyba 0,88 lub 0,84. Proszę o podpowiedź kogoś kto to robi i coś kuma bo ja niestety działam po omacku.

Offline Henryk

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Pomógł? 0
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #54 dnia: Października 18, 2018, 08:22:40 am »
W lubelskim kwota podwyżek na dany miesiąc jest podana przez NFZ na SZOI w zakładce szablony rachunków i taka ma być wypłacona . Nic nie trzeba samemu wyliczać.

Offline agusia112009

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? -1
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #55 dnia: Października 18, 2018, 09:50:38 am »
czy ktos dostał w AOs dodatkowe pieniadze na podwyzki? właśnie ściąfnełam umow ei tam jest prócz tych 1600 na etat dodatkowe 16,47 na etat?
faktura wygenerowala sie za wrzesien , czy ktoś mi wytłumaczy z jakiego rozpozradzenia to wynika? czy te pieniadze nalezy dołożyć do podwyzek?

Offline janwil

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Pomógł? 1
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #56 dnia: Października 18, 2018, 10:27:00 am »
Dzień dobry! Podepnę się pod temat podwyżek dla pielęgniarek, ale w AOS. Po wgraniu UMXa mam na rachunku dodatkową pozycję o nazwie Koszty Świadczeń Wynikające Z Rozp.Zmieniającego Rozp. Zmieniające Owu Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna-Świadczenia W Poradniach. Limit na ww. pozycję jest jak w przeliczniku na część etatu. Ktoś może coś więcej na ten temat? ;-)
Obok wspomnianej pozycji na rachunku widnieje jeszcze dotychczasowa Koszty Świadczeń Wynikające Z Rozporządzenia Zmieniającego Owu Ambulatoryjna Opieka    - 1600 zł. Tym samym NFZ dostanie rachunek ponad kwotę 1600 zł i ponad kwotę zaopiniowana przez Izbę Pielęgniarek. Co z tym fantem zrobić?
Pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #57 dnia: Października 18, 2018, 10:40:43 am »
Pochodne od podwyżek dla pielęgniarek i położnych zatrudnionych na umowę o pracę.

Offline joannamik

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #58 dnia: Października 18, 2018, 13:37:09 pm »
Czy ma może ktoś wzór zarządzenia dyrektora ws. przyznania tych podwyżek ? uwzględniając w nim kwotę dodatków jeżeli kwota przekazywana przez NFZ jest wyższa niż 1100 i 1600 ze skutkami ( np. bo jest położna)...

Offline janwil

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Pomógł? 1
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #59 dnia: Października 18, 2018, 21:29:13 pm »
Pochodne od podwyżek dla pielęgniarek i położnych zatrudnionych na umowę o pracę.

Dziękuje;-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 100
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]