collapse

Reklama


Autor Wątek: Podwyżki piel/poł w POZ  (Przeczytany 25055 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ZBIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Pomógł? 0
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #15 dnia: Września 24, 2018, 11:27:05 am »
Tak i to niestety najlepiej świadczy o stosunku tej instytucji do kontrahentów... Smutne! A może te informacje są w tym niepublikowanym ciągle zarządzeniu nr 96 Prezesa NFZ?  ;D Może te informacje zostały utajnione?  8) Cała ta operacja tegorocznych podwyżek odbywa się w sposób żenujący! Kolega z branży przysłał mi przed chwilą SMSa, że te oficjalne informacje o wielkości środków z NFZ będą znane w Sylwestra...  :(
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2018, 12:51:52 pm wysłana przez ZBIG »

Offline ZBIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Pomógł? 0
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #16 dnia: Września 25, 2018, 12:49:32 pm »
Na stronie Centrali NFZ http://nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/zarzadzenia-prezesa-nfz/zarzadzenie-nr-992018dsoz,6826.html pojawiło się przed chwilą  Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 99/2018/DSOZ wraz z załącznikami.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #17 dnia: Września 25, 2018, 13:37:36 pm »
Niestety nie wyjaśnia ono nic w kwestii pielęgniarek i położnych POZ.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline ZBIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Pomógł? 0
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #18 dnia: Września 25, 2018, 17:30:12 pm »
Niestety. Cóż, NFZ nawet nie potrafi dotrzymywać podanych przez siebie terminów...  ::)

Offline Weronika

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Pomógł? 0
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #19 dnia: Września 26, 2018, 09:12:41 am »
Wie ktoś może jak uzupełnić tą tabelkę dla pielęgniarek po nowemu ?
Co wpisać w kolumny 5,6,7 przy tych nowych ustaleniach o 1100 zł do zasadniczej i 1600 ogółem ?

Link do nowego wzoru Wniosku:
http://www.oipip.bydgoszcz.pl/public/system/files/articles/1030/1510-wniosek-o-wydanie-opinii.docx

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #20 dnia: Września 26, 2018, 13:15:59 pm »
Nikt nic nie wie. Są rozporządzenia MZ z 29 sierpnia 2018r., które mówią, że:
Cytuj
1. Prezes Funduszu ustala kapitacyjną stawkę roczną w sposób gwarantujący środki na wypłatę kwot, o których
mowa w § 4 ust. 6 pkt 3 i § 4a rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 14 października 2015 r. zmieniającego
rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. poz. 1628
oraz z 2018 r. poz. 1681).?
2. Dyrektor właściwego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia jest obowiązany, na podstawie danych
przekazanych zgodnie z ust. 1?3, w terminie 14 dni od dnia ich otrzymania, do przedstawienia świadczeniodawcy
zmiany umowy
o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, obejmującej:
1) wysokość dodatkowych środków na świadczenia opieki zdrowotnej udzielane przez pielęgniarki i położne w okresie
od dnia 1 września 2018 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r.;

a tymczasem Prezes NFZ nie ustalił nowej stawki kapitacyjnej (i cały czas obowiązuje zarządzenie z 2017 rok; z małymi zmianami), a dyrektor OW NFZ nie przedstawił w terminie zmiany umowy.

w konsekwencji nikt nic w NFZ nie wie i pomimo, że są rozporządzenia MZ to ze względu na brak nowych zarządzeń prezesa NFZ działają po staremu. Do tego jeszcze trwają rozmowy z PZ bo oni mają umowy do końca miesiąca.
Mamy martwe prawo a pielęgniarki zamiast otrzymać podwyżki, w ogóle nie otrzymają na czas wynagrodzenia.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline ZBIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Pomógł? 0
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #21 dnia: Września 26, 2018, 13:42:44 pm »
Dokładnie tak jest. Też próbowałem uzyskać jakieś informacje z NFZ ale niestety tam nic nikt nie wie jaka i kiedy będzie ustalona nowa stawka kapitacyjna dla POZ. To co w tej chwili się dzieje z tymi podwyżkami dla pielęgniarek i położnych POZ to jakaś paranoja. Żałosne!

Offline Weronika

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Pomógł? 0
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #22 dnia: Września 26, 2018, 14:07:44 pm »
a dla pielęgniarek nie z POZ ktoś już  może próbował wyliczyć te kwoty ?

Offline ZBIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Pomógł? 0
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #23 dnia: Września 26, 2018, 16:06:41 pm »
Przed chwilą pojawiło się na stronie Centrali NFZ http://nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/zarzadzenia-prezesa-nfz/zarzadzenie-nr-1002018dsoz,6827.html ZARZĄDZENIE Nr 100/2018/DSOZ PREZESA
NARODOWEGO  FUNDUSZU  ZDROWIA z dnia 26 czerwca 2018 r. zmieniające zarządzenie w sprawie warunków zawarcia i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej wraz z załącznikami.

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #24 dnia: Września 26, 2018, 20:48:30 pm »
wzrostowi uległy stawki kapitacyjne dla pielęgniarki,położne POZ oraz pielęgniarek szkolnych bodajże o złotówkę oraz dla lekarza POZ dla osób w wieku 40-65r.ż. z 1.28zł na 1,30zł celem wyrównania kosztów podwyżek

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #25 dnia: Września 26, 2018, 21:18:56 pm »
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy NFZ chce dać podwyżki pielęgniarkom i położnym kosztem pracodawców? Wrzucam zrzut ekranu ze zrobionymi na szybko obliczeniami, z których wynika, że pracodawca od września 2018 dostanie mniej o:
- 0,12 zł za każdą deklarację pielęgniarki środowiskowej
- 0,08 zł za każdą deklarację położnej środowiskowej
- 0,38 zł za każdą deklarację pielęgniarki szkolnej

i to nie uwzględniając współczynników korygujących co w przeliczeniu na populację wielu przychodni będzie się przekładać na stratę kilku tysięcy złotych!

Nadal wg mnie pozostaje również kwestia niemożności włączenia do podstawy wynagrodzenia kwoty, która co miesiąc jest inna a taki mechanizm obliczania zachowano!

Proszę napiszcie czy mam rację czy nie bo już sam nie wiem. Nie chce mi się wierzyć, że Porozumienie Zielonogórskie dopuściło do takiego obrotu sprawy a jeżeli nie, to szykuje się niezły gnój bo przecież mają umowy do końca września 2018 roku, więc zapewne nie zdecydują się podpisać nowych na takich warunkach.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #26 dnia: Września 26, 2018, 21:34:47 pm »
Nie rozumiem kompletnie jak będzie z tymi podwyżkami. Dotąd NFZ sam obliczał kwoty i miałem spokój. A teraz? Sam jakoś mam obliczać kwotę?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #27 dnia: Września 26, 2018, 21:53:24 pm »
NFZ zapewne nadal sam będzie obliczał, ale wg mnie zgodnie z tym co jest w nowym zarządzeniu koszty podwyżek częściowo są przerzucone na pracodawcę. Do tej pory było tak (widać to na załączonym wcześniej przez mnie screenie), że zwiększając kwoty na podwyżki dla pielęgniarek, np. o 0,20zł przekazywał świadczeniodawcy 0,20zł. Teraz natomiast zwiększył kwotę podwyżki np. o kolejne 0,20zł, ale świadczeniodawca dostanie od NFZ na to tylko 0,08zł czyli świadczeniodawca będzie musiał dopłacić z pieniędzy do tej pory przeznaczanych na funkcjonowanie przychodni 0,12zł.

C.M. Legionów w Lęborku, wzrost nie dotyczy stawki kapitacyjnej a współczynnika korygującego co wg moich obliczeń przekłada się na wzrost stawki kapitacyjnej w tym przedziale wiekowym o 0,22zł w stosunku do wcześniejszych ustaleń, ale przecież to nie zrekompensuje kosztu podwyżek przeniesionego przez świadczeniodawcę.
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2018, 22:21:40 pm wysłana przez Michał »
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #28 dnia: Września 27, 2018, 20:43:08 pm »
Dlaczego nie zrobią jak w AOS i STM? Ile etatu tyle kasy na dodatkowym rachunku. A rozliczanie stawkami to oszukiwanie pracodawców. A na dodatek gdzie nie wpadnę tam widzę kłótnię o kasę.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #29 dnia: Września 27, 2018, 23:03:27 pm »
Nie zrobią tego bo wtedy wszystko byłoby przejrzyste i klarowne i wyszłoby na to że potrzeba więcej pieniędzy niż teraz przekazują. Rozliczanie stawkami kapitacyjnymi podwyżek dla pielęgniarek wg mnie to bzdura.

PS. Zakończyły się negocjacje PZ i NFZ.
Jutro wyjdzie nowe zarządzenie.
PZ przedłuży umowy do 30 listopada 2018 roku.
współczynnik korygujący dla pacjentów od 0 do 6 roku oraz od 66 do 75 życia dla stawki lekarskiej zwiększą z 2,4 do 2,7 z mocą obowiązującą od 1 października.
Może jeszcze uda się zwiększyć współczynnik korygujący dla pacjentów od 40 do 65 roku dla stawki lekarskiej z mocą obowiązującą od 1 września 2018 roku, ale tutaj jeszcze PZ musi przekonać NFZ.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 137
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]