collapse

Reklama


Autor Wątek: Podwyżki piel/poł w POZ  (Przeczytany 25052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 442
  • Pomógł? 14
Podwyżki piel/poł w POZ
« dnia: Sierpnia 29, 2018, 16:42:14 pm »
witam,
odnośnie nowych podwyżek w POZ:
pielęgniarka o 19groszy
położna o 20 groszy

a jaka wartość z przeznaczeniem na gabinet zabiegowy wynikająca z ilości deklaracji lekarza z przedziału 40-65l?

Offline marek_piw

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 226
  • Pomógł? 11
  • Lubelski OW
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 30, 2018, 10:20:45 am »
witam,
odnośnie nowych podwyżek w POZ:
pielęgniarka o 19groszy
położna o 20 groszy

I do tego jeszcze pielęgniarka szkolna 62 grosze

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 442
  • Pomógł? 14
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 30, 2018, 11:42:04 am »
tak a z przeznaczeniem na gabinet zabiegowy wynikający z deklaracji lekarza 40-65 ?

Online 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 30, 2018, 19:20:59 pm »
A skąd macie jakiekolwiek info o formie/wielkości podwyżek? Ja znalazłem niestety tylko porozumienie z 9 lipca, ale jak je czytam to nie wiem o co chodzi :)
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 30, 2018, 20:21:20 pm »
Ja mam podobnie jak 09061303 :( i do tego wszystkiego zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Do tej pory nasze pielęgniarki dostawały tą kasę jako premię a w mediach było głośno o tym, że teraz to ma być obowiązek wliczania do podstawy. Czy mogę prosić o podanie podstawy prawnej albo informację, że jest inaczej?
Jeżeli faktycznie te pieniądze należałoby wliczyć do podstawy to niech ktoś mi jeszcze wytłumaczy jak to zrobić skoro co miesiąc to jest inna kwota (jeden z powodów dla których do tej pory to była premia) zależna od ilości deklaracji.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline cobratw

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 299
  • Pomógł? 14
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 31, 2018, 08:15:34 am »
Ja mam podobnie jak 09061303 :( i do tego wszystkiego zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Do tej pory nasze pielęgniarki dostawały tą kasę jako premię a w mediach było głośno o tym, że teraz to ma być obowiązek wliczania do podstawy. Czy mogę prosić o podanie podstawy prawnej albo informację, że jest inaczej?
Jeżeli faktycznie te pieniądze należałoby wliczyć do podstawy to niech ktoś mi jeszcze wytłumaczy jak to zrobić skoro co miesiąc to jest inna kwota (jeden z powodów dla których do tej pory to była premia) zależna od ilości deklaracji.

A to nie chodzi o ten dodatek np w AOS 1200zł?

Offline marek_piw

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 226
  • Pomógł? 11
  • Lubelski OW
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 31, 2018, 09:56:38 am »
Wg mnie na dzień 01.09.2018 roku stawki dla POZ wynoszą:
- pielęgniarka 0.76 zł od deklaracji
- położne 0,80 zł od deklaracji
- pielęgniarka szkolna 2,48 zł na każde dziecko w szkole

Ja mam podobnie jak 09061303 :( i do tego wszystkiego zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Do tej pory nasze pielęgniarki dostawały tą kasę jako premię a w mediach było głośno o tym, że teraz to ma być obowiązek wliczania do podstawy. Czy mogę prosić o podanie podstawy prawnej albo informację, że jest inaczej?
Jeżeli faktycznie te pieniądze należałoby wliczyć do podstawy to niech ktoś mi jeszcze wytłumaczy jak to zrobić skoro co miesiąc to jest inna kwota (jeden z powodów dla których do tej pory to była premia) zależna od ilości deklaracji.


 Jak można wliczyć kwotę zależną od deklaracji do podstawy ?????
To jest zmienna !!!!!!

Offline ZBIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Pomógł? 0
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #7 dnia: Września 07, 2018, 12:32:08 pm »
Witam,

Mam pytanie, czy ktoś spotkał już aktualne wzory załączników do Zarządzenia Prezesa NFZ - chodzi mi o ten załącznik jednorazowy (oświadczenie o przeznaczeniu w całości dodatkowych środków na podwyżki dla pielęgniarek i położnych od 01.09.2018 i ten załącznik, który składa się się co miesiąc przy rachunku do NFZ?

Pozdrawiam

Offline cobratw

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 299
  • Pomógł? 14
  • Kujawsko-Pomorskie

Offline ZBIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Pomógł? 0
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #9 dnia: Września 07, 2018, 14:02:28 pm »
Bardzo dziękuję za błyskawiczną informację! Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2018, 14:04:14 pm wysłana przez ZWR »

Offline ZBIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Pomógł? 0
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #10 dnia: Września 16, 2018, 11:13:38 am »
Mam pytanie dla bardziej doświadczonych i więcej wiedzących ode mnie. W moim małym NZOZ mamy zatrudnione 2 pielęgniarki na pełnych etatach i na 1/4 etatu położną. Z wzrostu stawek kapitacyjnych od września kwota na podwyżki w skali miesiąca jaką powinniśmy otrzymywać wg aktywnych deklaracji wynosi ok. 2700 zł. Dzieląc tą kwotę w tzw. brutto/brutto po równo na etat przeliczeniowy proponujemy podwyżki brutto/brutto po 1200 zł na każdy pełny etat pielęgniarki i 300 zł na 1/4 etatu pielęgniarki. Wstępna konsultacja z Izbą Pielęgniarek i Położnych daje taki rezultat, że wg Izby od września ma to być po 1600 zł brutto/brutto na etat przeliczeniowy i twierdzą, że jeżeli tak nie będzie to nie dadzą pozytywnej opinii... Praktycznie wtedy powinniśmy przeznaczyć kwotę 3600 zł, czyli o 900 zł więcej niż wynika to ze wzrostu stawek kapitacyjnych w przeliczeniu na aktywne deklaracje. Czy NFZ tą kwotę dołoży? Może ktoś w tym temacie ma wiedzę jak to będzie wyglądało w praktyce. Będę wdzięczny za informacje.

Pozdrawiam serdecznie.
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2018, 17:58:57 pm wysłana przez ZBIG »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #11 dnia: Września 16, 2018, 20:44:38 pm »
Przede wszystkim to nic jeszcze nie wiadomo jak to będzie teraz wyglądało. Plotki mówią, że na podstawie zgłoszeń świadczeniodawców POZ dotyczących liczby etatów pielęgniarskich centrala NFZ ma ustalić nową stawkę kapitacyjną a kwotę podwyżek dla pielęgniarek dać stałą (co zapewne spowoduje, że stawka kapitacyjna będzie niższa niż dotychczas).
Trochę o podwyżkach w POZ można przeczytać tutaj: http://www.politykazdrowotna.com/35442,podwyzki-tez-dla-pielegniarek-z-poz

Poza tym nie trzeba dostać pozytywnej opinii od izby. Wystarczy stworzyć dokument, w którym jest mowa o tym, że po równo podzielisz otrzymane na podwyżki środki dla pielęgniarek, podpisze to przedstawicielka pielęgniarek w NZOZ i wraz z tym wyślesz wypełniony załącznik: 2017_122_DSOZ- Zał nr 2a.
Ja się jednak wstrzymuje bo sam chcę wiedzieć jak na 100% będzie wyglądała sprawa podwyżek a bez tego ciężko napisać precyzyjnie jakie środki będziesz dzielić po równo.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #12 dnia: Września 23, 2018, 20:04:09 pm »
w czwartek 20 września pojawił się na stronie centrali NFZ komunikat: http://nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dotyczacy-wzrostu-wynagrodzen-pielegniarek-i-poloznych,7210.html

Cytuj
Komunikat dotyczący wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych
20-09-2018
Informacja dotyczący realizacji przepisów rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 sierpnia 2018 r. dotyczący wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi przekazywania przez Oddziały Wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia środków na pochodne od wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych NFZ informuje:
1. Zarządzenie dotyczące kwestii finansowania pochodnych od wzrostu wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych ma zostać opublikowane jeszcze w tym tygodniu.
2. Od początku przyszłego tygodnia oddziały wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia rozpoczną proces aneksowania umów ze świadczeniodawcami, w oparciu o informacje przekazane przez świadczeniodawców do oddziałów wojewódzkich.
3. W wyniku dokonanych w bieżącym roku zmian planu finansowego środki na realizację ww. pozycji zostały zabezpieczone w planach finansowych OW NFZ.

Jest niedziela 23 września 2018 roku. Na stronie centrali wg mnie nie pojawiło się nic dodatkowego w tej kwestii. Myślicie, że opublikują coś jeszcze w ciągu niecałych 4 godzin aby zmieścić się w zapowiedzianym przez siebie terminie? A może ja czegoś nie zauważyłem?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline ZBIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Pomógł? 0
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #13 dnia: Września 23, 2018, 20:28:23 pm »
Tez sprawdzałem i niestety nic jak dotychczas nie ma. W zarządzeniach prezesa NFZ brakuje kolejno Zarządzenia nr 96. Jest nr 95 i 97 oraz 98...

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Podwyżki piel/poł w POZ
« Odpowiedź #14 dnia: Września 24, 2018, 09:03:42 am »
Czas minął a zarządzenia brak :(
Nie są w stanie dotrzymać nawet podanych przez siebie terminów.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 84
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]