collapse

Reklama


Autor Wątek: Porada Lekarska rehabilitacyjna w trakcie świadczeń w Oddziale/ośrodku dziennym  (Przeczytany 3451 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dumbolodz

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Pomógł? 0
Witajcie,
Mam takie pytanie, OW wywalił mi błąd dotyczący 51606005 - Niedozwolone współwystępowanie świadczeń  na świadczeniu porada lekarska rehabilitacyjna,
podczas gdy pacjent ma realizowane świadczenia 5.11.02.9000020 OSOBODZIEŃ W REHABILITACJI OGÓLNOUSTROJOWEJ W OŚRODKU/ODDZIALE DZIENNYM.
Szukam w zarządzeniu i katalogach, rozporządzeniu MZ i nie mogę nigdzie znaleźć zapisu że świadczenia te sięwykluczjaą.
Czy ktoś z koleżanek i kolegów może mi pomóc?

:(

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Porada Lekarska rehabilitacyjna w trakcie świadczeń w Oddziale/ośrodku dziennym
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 23, 2018, 11:10:13 am »
Nie przejdzie ci to, tak samo miałem gdy dziecko odbywające cykl osobodni w Ośrodku dziennym dla dzieci z wadami wieku rozwojowego miało tego samego dnia co osobodzień w ośrodku konsultacje rehabilitacyjną w poradni. Od razu wywalało błąd i musiałem konsultację zapisać z inną datą poza cyklem.

Offline dumbolodz

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Pomógł? 0
Odp: Porada Lekarska rehabilitacyjna w trakcie świadczeń w Oddziale/ośrodku dziennym
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 24, 2018, 11:07:30 am »
Nie przejdzie ci to, tak samo miałem gdy dziecko odbywające cykl osobodni w Ośrodku dziennym dla dzieci z wadami wieku rozwojowego miało tego samego dnia co osobodzień w ośrodku konsultacje rehabilitacyjną w poradni. Od razu wywalało błąd i musiałem konsultację zapisać z inną datą poza cyklem.

A czy orientujesz sięczy NFZ ma na to jakieś podstawy prawne?? Bo szukam i szukam i nic znaleźć nie mogę......

Tak  samo dramat z tym przyjmowaniem osób o znacznym stopniu niepełnosprawności,
kompletnie nie przechodzą tryby przyjęcia w AOS, wywala błędy :(
Mimo że wybieram 57ZN to wywala :(

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Porada Lekarska rehabilitacyjna w trakcie świadczeń w Oddziale/ośrodku dziennym
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 24, 2018, 12:59:02 pm »
Samo 57ZN to chyba trochę mało - dodatkowo dodaj jeszcze uprawnienie poza kolejnością 47CZN i wybierz odpowiedni tryb przyjęcia (poza kolejnością i bez skierowania na podstawie uprawnienia). Nie powinno być kłopotu.
Zakładam, że nie piszesz o rehabilitacji, bo tam jest trochę inaczej.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Porada Lekarska rehabilitacyjna w trakcie świadczeń w Oddziale/ośrodku dziennym
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 24, 2018, 14:56:39 pm »
w rehabilitacji ZSN i tryb 4 - planowane ze skierowaniemw poradni rehabilitacyjnej podobnie, chyba że bez skierowania to tryb 5 jak u ginekologaw AOS jeśli poza kolejnością ale ze skierowaniem to 47CZN i tryb 4 - planowane ze skierowaniem natomiast jeśli bez skierowania to 57ZN i tryb 5 jak u ginekologa
tak mi przechodzą świadczenia bez błędów.
Co do zapisów w ustawie, to wiem że gdzieś to jest zapisane, najprawdopodobniej w warunkach zawierania umów i ich realizacji dla rehabilitacji leczniczej, ale teraz dokładnie nie pamiętam. Dla mnie ważne, że nie można tak udzielać a kłócić się z nimi nie mam zamiaru :)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Porada Lekarska rehabilitacyjna w trakcie świadczeń w Oddziale/ośrodku dziennym
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 24, 2018, 17:48:48 pm »
Ja bym w reh dał tak: ZSN + 47CZN i tryb 8, a w AOS - 57ZN + 47CZN i tryb 9.
Co prawda w fizjo świadczenie z trybem 4 dla znacznego stopnia przeszło, ale podejrzewam, że NFZ może np. kwartalnie się do tego przyczepić. Co do samego ZSN w fizjo - świadczenia były odrzucane, dopiero komplet dwóch uprawnień nie kończył się błędem.
Ściąga z trybami niżej
http://www.nfz-warszawa.pl/dla-swiadczeniodawcow/aktualnosci/komunikat-w-sprawie-kodow-trybu-przyjec,112.html
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Porada Lekarska rehabilitacyjna w trakcie świadczeń w Oddziale/ośrodku dziennym
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 25, 2018, 09:36:14 am »
Ja bym w reh dał tak: ZSN + 47CZN i tryb 8, a w AOS - 57ZN + 47CZN i tryb 9.
Co prawda w fizjo świadczenie z trybem 4 dla znacznego stopnia przeszło, ale podejrzewam, że NFZ może np. kwartalnie się do tego przyczepić. Co do samego ZSN w fizjo - świadczenia były odrzucane, dopiero komplet dwóch uprawnień nie kończył się błędem.
Ściąga z trybami niżej
http://www.nfz-warszawa.pl/dla-swiadczeniodawcow/aktualnosci/komunikat-w-sprawie-kodow-trybu-przyjec,112.html

A przeszło z 8 i 9 ?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Porada Lekarska rehabilitacyjna w trakcie świadczeń w Oddziale/ośrodku dziennym
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 25, 2018, 18:04:57 pm »
Fizjo niepełnopsprawny - przeszło z 8.
AOS niepełnosprawny - nie miałem przypadku.
Czemu piszę, że weryfikacja ponowna świadczeń może coś wysypać? Przy innych uprawnieniach dodatkowych też spotykana jest kombinacja bez skierowania poza kolejnością i tamtych przypadkach komunikat o błędnych trybach przyjęcia w przypadku 5 wylatywał. W tym momencie wydaje mi się, że NFZ na uprawnienia dla pacjentów z niepełnosprawnością nie założył pełnej walidacji, bo sam nie do końca je ogarniał. Z czasem może się to zmienić.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline dumbolodz

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Pomógł? 0
Odp: Porada Lekarska rehabilitacyjna w trakcie świadczeń w Oddziale/ośrodku dziennym
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 27, 2018, 12:56:29 pm »
Fizjo niepełnopsprawny - przeszło z 8.
AOS niepełnosprawny - nie miałem przypadku.
Czemu piszę, że weryfikacja ponowna świadczeń może coś wysypać? Przy innych uprawnieniach dodatkowych też spotykana jest kombinacja bez skierowania poza kolejnością i tamtych przypadkach komunikat o błędnych trybach przyjęcia w przypadku 5 wylatywał. W tym momencie wydaje mi się, że NFZ na uprawnienia dla pacjentów z niepełnosprawnością nie założył pełnej walidacji, bo sam nie do końca je ogarniał. Z czasem może się to zmienić.

No właśnie obstawiam że sprawdzenie dotyczące przyjęć poza kolejnością nie zostało zaktualizowane po stronie OW. Druga rzecz we w komunikacie o uprawnieniach dodatkowych opisali tylko kod ZSN nie wspominając o konieczności zastosowania uprawnienia 47CZN :(

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Porada Lekarska rehabilitacyjna w trakcie świadczeń w Oddziale/ośrodku dziennym
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 29, 2018, 17:17:07 pm »
w AOS przy niepełnosprawnym ze skierowaniem poza kolejnością, wpisanym 47CZN i wybranym trybie "8" wraca komunikat : "50601057 - Przekazany tryb przyjęcia nie może być wykazany dla danego świadczenia"

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Porada Lekarska rehabilitacyjna w trakcie świadczeń w Oddziale/ośrodku dziennym
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 29, 2018, 18:41:25 pm »
A bez skierowania i kolejki czyli 57ZN + 47CZN i trybem 9 przechodzi? Na moją logikę, jak ma skierowanie, to można je by podpinać, ale kto tam wie, co NFZ ma w systemie zakodowane. W sumie można zawsze zapytać w monitoringu jak uważają, że powinno być.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Porada Lekarska rehabilitacyjna w trakcie świadczeń w Oddziale/ośrodku dziennym
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 30, 2018, 10:37:14 am »
No ale on ma skierowanie to bez sensu żebym wpisywał jakoby nie miał. Oni sami nie wiedzą czego oczekują, wprowadzają coś na tip top pochopnie a później ty się martw

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 110
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]