collapse

Reklama


Autor Wątek: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO  (Przeczytany 61045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #150 dnia: Grudnia 01, 2019, 00:16:04 am »
Kamsoft podobno chce synchronizować ZZ pod modułem ZPO w PPS-ie lub dodatkowy moduł do PPS-a, żeby nie robić tego samego dwa razy. Osobiście myślę, że EWUŚ nie będzie potrzebny. ZZ ogarnie weryfikację ubezpieczenia, jeżeli nie to w ch.... z taką informatyzacją.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #151 dnia: Grudnia 01, 2019, 00:28:01 am »
Ogarnięcie ewusia widać ostatnimi czasy. Trzy razy zgłaszałem już, że brakuje ewusiów w bazie i ręcznie zostały "ogarnięte". W SIMP pacjentkom w cytologii coraz częściej brakuje ewusia pomimo sprawdzenia w danym dniu i ręcznie dodaję "dokument ewuś".
Jak wchodził ewuś to dla realizatorów zaopatrzenia odrzucali wnioski o dodanie uprawnień. Teraz zatwierdzają każdemu.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #152 dnia: Grudnia 01, 2019, 10:31:29 am »
Jeszcze gdyby tylko ludzie w NFZ częściej rozpatrywali wnioski o ewusia niż raz w tygodniu to byłoby super. Bo teraz jest tak, że składam wniosek o dostęp dla świadczeniodawcy lub lekarza, czekam tydzień, potem składam drugi wniosek o dostęp dla administratora i znowu czekam tydzień. Efekt jest taki, że wdrożenie, które mógłbym zamknąć od razu zajmuje mi 2 tygodnie bo czekam na NFZ.

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #153 dnia: Grudnia 04, 2019, 20:09:13 pm »
"LeszekRe w sytuacji realizacji z RMUA lub innym dokumentem, prawdopodobnie  kopia będzie musiała być podpięta pod zlecenie."

Dokładnie, lepiej posiadać kserokopię takiego potwierdzenia uprawnień.
Rozumiem, że realizując, że tak je nazwę, e-zlecenia nie wysyłamy ich w formie papierowej, tylko sam raport zpx? Oryginał części III i IV z podpisem osoby odbierającej + ewentualna kopia dokumentu poświadczające prawo do świadczeń zdrowotnych przechowujemy sobie np. w segregatorach?

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #154 dnia: Grudnia 04, 2019, 20:15:14 pm »
Cilazapril: "Kamsoft podobno chce synchronizować ZZ pod modułem ZPO w PPS-ie lub dodatkowy moduł do PPS-a, żeby nie robić tego samego dwa razy. "

Ale rozumiem, że chodzi o to, że mógłbym zaczytać (zaiportować) sobie dane z ZZ do KS-PPSa i generować na gotowe raport ZPX? Fajnie by było.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #155 dnia: Grudnia 04, 2019, 21:31:05 pm »
Możliwe, że żeby nie kombinować to zrobią to w module ZPO.

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #156 dnia: Grudnia 04, 2019, 22:53:55 pm »
Możliwe, że żeby nie kombinować to zrobią to w module ZPO.

Troszkę mi to komplikuje sprawę, bo w tym momencie mam 9 umów ZPO i w każdym sklepie w tych województwach musiałbym mieć KS-PPSa (wiele stanowisk). Do tego dochodzi fakt, że to ja wprowadzam zdalnie zlecenia do PPSa i to na koniec miesiąca wszystkie z "opóźnieniem".

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #157 dnia: Grudnia 05, 2019, 11:01:59 am »
Cytuj
Troszkę mi to komplikuje sprawę, bo w tym momencie mam 9 umów ZPO i w każdym sklepie w tych województwach musiałbym mieć KS-PPSa (wiele stanowisk). Do tego dochodzi fakt, że to ja wprowadzam zdalnie zlecenia do PPSa i to na koniec miesiąca wszystkie z "opóźnieniem".
LeszekRe będziesz musiał przekonać klientów, żeby realizowali w AP-ZZ jeżeli chcesz nadal ich rozliczać  ;)
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #158 dnia: Grudnia 05, 2019, 20:02:19 pm »
Cytuj
Troszkę mi to komplikuje sprawę, bo w tym momencie mam 9 umów ZPO i w każdym sklepie w tych województwach musiałbym mieć KS-PPSa (wiele stanowisk). Do tego dochodzi fakt, że to ja wprowadzam zdalnie zlecenia do PPSa i to na koniec miesiąca wszystkie z "opóźnieniem".
LeszekRe będziesz musiał przekonać klientów, żeby realizowali w AP-ZZ jeżeli chcesz nadal ich rozliczać  ;)
Ba, nawet już część przeszkoliłem z AP-ZZ ;-) Gorzej ze mną, bo będę musiał pobierać sobie pdfy zleceń i wklepywać do PPSa albo po staremu... skany od klientów III i IV część podpisana przez osobę odbierającą. Plusem 1. sposobu jest fakt, że na bieżąco mogę sobie wpisywać realizację wniosków, a nie na koniec miesiąca hurtem.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #159 dnia: Grudnia 05, 2019, 20:20:17 pm »
Cytuj
Gorzej ze mną, bo będę musiał pobierać sobie pdfy zleceń i wklepywać do PPSa albo po staremu... skany od klientów III i IV część podpisana przez osobę odbierającą
Zrób każdemu dostęp do ftp lub coś w chmurze, żeby zapisywali przed wydrukiem w tej lokalizacji pdf-y i będziesz miał gotowy zestaw.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #160 dnia: Grudnia 05, 2019, 20:44:43 pm »
Cytuj
Gorzej ze mną, bo będę musiał pobierać sobie pdfy zleceń i wklepywać do PPSa albo po staremu... skany od klientów III i IV część podpisana przez osobę odbierającą
Zrób każdemu dostęp do ftp lub coś w chmurze, żeby zapisywali przed wydrukiem w tej lokalizacji pdf-y i będziesz miał gotowy zestaw.
Ooo, jest to jakiś pomysł. Dzięki

Offline Bogdanus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 1
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #161 dnia: Grudnia 06, 2019, 10:00:01 am »
Pozwolę sobie wtrącić w dyskusję i zareklamować. nfz.infofarm.pl działa dokładnie tak, jak tu Państwo podnosicie. Pracownik w sklepie medycznym/zakładzie za pomocą aplikacji potwierdza zlecenia w eZWM. Dane są zapisywane do programu, łącznie z plikami pdf (1-2 strona, 3-4 strona). Osoba rozliczająca refundację po zalogowaniu do programu ma już wszystkie dane gotowe do rozliczenia. A że aplikacja jest webowa, to lokalizacja geograficzna sklepów/zakładów i biura rozliczeniowego nie ma znaczenia.

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #162 dnia: Grudnia 08, 2019, 13:45:04 pm »
Pozwolę sobie wtrącić w dyskusję i zareklamować. nfz.infofarm.pl działa dokładnie tak, jak tu Państwo podnosicie. Pracownik w sklepie medycznym/zakładzie za pomocą aplikacji potwierdza zlecenia w eZWM. Dane są zapisywane do programu, łącznie z plikami pdf (1-2 strona, 3-4 strona). Osoba rozliczająca refundację po zalogowaniu do programu ma już wszystkie dane gotowe do rozliczenia. A że aplikacja jest webowa, to lokalizacja geograficzna sklepów/zakładów i biura rozliczeniowego nie ma znaczenia.
Rozumiem, że lokalizacja=umowa z danym województwem? A jak mam w danym województwie 2 sklepy, tylko w innych miastach, to już nie ważne? Wg cennika od 2 do 10 lokalizacji cena wynosi 709 zł netto za całość?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #163 dnia: Grudnia 08, 2019, 16:00:27 pm »
Czyli zrobiliście po prostu integrację z systemem NFZ i w ten sposób użytkownik wpisuje dane jeden raz?

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #164 dnia: Grudnia 08, 2019, 20:11:08 pm »
A czy Kamsoft w ogóle coś działa, by dostosować PPSa do nowych wymagań sprawozdawczych dla umów ZPO? Coś ktoś wie, bo na stronie jakoś nie mogę tego znaleźć, żeby się w tym zakresie coś chwalili.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 84
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]