collapse

Reklama


Autor Wątek: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO  (Przeczytany 61058 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #135 dnia: Listopada 26, 2019, 20:48:41 pm »
trzeba nadać sobie uprawnienia po stronie SZOI/portalu
To jest oczywista oczywistość. Pytałem się już w momencie, gdy ma się wszelkie dostępy i uprawnienia (uprzedzając- ewusia też). Na szczęście już wiem. Poprosiłem po znajomości lekarza, który wystawił zlecenie w testowej wersji i mogłem sobie poszaleć, czyt. zrealizować wniosek :-)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #136 dnia: Listopada 26, 2019, 20:52:02 pm »
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #137 dnia: Listopada 27, 2019, 22:44:11 pm »
Jak to się ma do filmików z poniższego linku
https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dla-swiadczeniodawcow,7507.html
Tak się to ma do filmików, że w moim przypadku wyglądało to właśnie tak samo. Z tego, co się orientuję, to opcja "wycofaj" jest aktywna chyba tylko przez 60 minut i później znika. Żeby później móc wycofać takie zlecenie trzeba chyba kontaktować się z NFZ.
Dziwne jest to, że te status weryfikacji i wynik weryfikacji jest pusty, gdy wszystko ze zleceniem jest ok. Mogliby jednak dać jakies potwierdzenie tych statusów (skoro jest info, że negatywnie zweryfikowane, to mogli dać status "zatwierdzony").
Przetestowałem też aplikację odnośnie kontroli poprawności kwot refundacji, no i... produkt z refundacją 90% wprowadziłem w kwotach 70% do 30% (dopłata pacjenta) - przeszło pozytywnie weryfikację :-)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #138 dnia: Listopada 28, 2019, 00:26:52 am »
Czyżby dziurawe "bylebybyło, a później dopracujemy..może?". Jak lekarz sprawdzał uprawnienie pacjenta, jak Ty je potwierdzałeś? Elektronicznie?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #139 dnia: Listopada 28, 2019, 08:30:51 am »
Na pilotażu w W-wie realizacja zlecenia trwała ok 10 min. Jak jest jedno to ok, ale przy standardowym ruchu w sklepie to porażka.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #140 dnia: Listopada 28, 2019, 10:58:50 am »
Czyżby dziurawe "bylebybyło, a później dopracujemy..może?". Jak lekarz sprawdzał uprawnienie pacjenta, jak Ty je potwierdzałeś? Elektronicznie?
Swoją uwagę, co do ceny, zgłosiłem do działu IT NFZ. Lekarz przy wystawianiu zlecenia nie wiem jak sprawdzał ubezpieczenie (czy najpierw przez EWUSia), ale ja miałem na przykładzie ubezpieczenie jako dokument poświadczający uprawnienia do świadczeń (RMUA). Z mojej strony oczywiście testowałem też najpierw sprawdzenie elektronicznie uprawnień na dzień realizacji wniosku, ale wyskoczyło, że bark ubezpieczenia (weryfikacja negatywna), więc uzupełniłem podobnie jak lekarz (RMUA).

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #141 dnia: Listopada 28, 2019, 11:04:50 am »
Na pilotażu w W-wie realizacja zlecenia trwała ok 10 min. Jak jest jedno to ok, ale przy standardowym ruchu w sklepie to porażka.
Dokładnie. Już dostałem od ludzi info, że będą kolejki, itp. Ja testowałem realizację wniosku koło godz. 16stej, no i odświeżanie nie zawsze trwało tak szybko :-(

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #143 dnia: Listopada 29, 2019, 15:18:46 pm »
Cytuj
Swoją uwagę, co do ceny, zgłosiłem do działu IT NFZ. Lekarz przy wystawianiu zlecenia nie wiem jak sprawdzał ubezpieczenie (czy najpierw przez EWUSia), ale ja miałem na przykładzie ubezpieczenie jako dokument poświadczający uprawnienia do świadczeń (RMUA). Z mojej strony oczywiście testowałem też najpierw sprawdzenie elektronicznie uprawnień na dzień realizacji wniosku, ale wyskoczyło, że bark ubezpieczenia (weryfikacja negatywna), więc uzupełniłem podobnie jak lekarz (RMUA).
LeszekRe w sytuacji realizacji z RMUA lub innym dokumentem, prawdopodobnie  kopia będzie musiała być podpięta pod zlecenie.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline karington

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Pomógł? 2
  • WIELKOPOLSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI NFZ
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #144 dnia: Listopada 30, 2019, 14:52:28 pm »
Przepraszam z góry jak zdubluje pytanie.

Czy mógłbym prosić o potwierdzenie, czy dobrze myślę, że od nowego roku w przypadku małego sklepu realizującego ZPO należy uzyskać uprawnienia do weryfikacji pacjentów w EWUŚ oraz uzyskać uprawniania do portalu NFZ AP-ZZ ?

Z tego portalu AP-ZZ w finalnej części realizacji zaopatrzenia będzie trzeba pobrać wygenerowany plik i go zaimportować do np. KS-PPS ?

Czy dobrze myślę ?

Z góry dziękuję
Pozdrawiam wszystkich


Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #145 dnia: Listopada 30, 2019, 14:55:34 pm »
Dostęp do Ap-zz - tak. Do ewusia - jeszcze na 100% nie wiadomo. Pobieranie pliku z ap-zz i wczytywanie do ks-pps - pierwsze słyszę.

Offline karington

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Pomógł? 2
  • WIELKOPOLSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI NFZ
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #146 dnia: Listopada 30, 2019, 21:32:49 pm »
Dziękuję za odpowiedź.

Zapoznałem się też z filmami na stronie NFZ i trochę więcej wiem i rozumiem.

Mam ostanie pytanie, skoro teraz realizacja zlecenia odbywać się będzie na poziomie systemu NFZ AP-ZZ to rozumiem, że program świadczeniodawcy np. KS PPS będzie już tylko służył do wystawiania rachunków ?

Czy poza tym, że zrobimy to w systemie NFZ to jeszcze raz te same dane będziemy przenosić do naszego programu do obsługi rozliczeń i tak jak do tej pory będziemy wysyłać raport I fazy itd. ?

Z góry dziękuję i pozdrawiam 

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #147 dnia: Listopada 30, 2019, 21:52:29 pm »
Jeżeli kupisz sobie program który potrafi rozliczać ZPO i zintegrować się z AP-ZZ, to dane będziesz wprowadzać w swoim programie i ten Twój program będzie rozmawiać z AP-ZZ abyś nie musiał wchodzić do AP-zz. W innym przypadku, część rzeczy robisz w AP-ZZ, a część w programie do rozliczeń typu KS-PPS,ale pewnie trochę dublując informacje.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #148 dnia: Listopada 30, 2019, 21:54:29 pm »
W kwestii rozliczeń to nic raczej się nie zmieni. Dalej trzeba będzie wysyłać zlecenia raportem tak jak do tej pory.

Offline karington

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Pomógł? 2
  • WIELKOPOLSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI NFZ
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #149 dnia: Grudnia 01, 2019, 00:14:08 am »
Dzięki wielkie za odpowiedzi.

Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 152
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]