collapse

Reklama


Autor Wątek: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO  (Przeczytany 61038 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #105 dnia: Października 29, 2019, 12:18:43 pm »
można powiedzieć, plik refundacyjny "Zrobi się sam",
I pytanie brzmi, czy klient będzie dalej chciał zapłacić za tę usługę tyle samo?

Widać masz mały kontakt z "klientami"

Offline Bogdanus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 1
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #106 dnia: Października 29, 2019, 12:45:08 pm »
Chciałem tylko sprowokować myślenie, że osoby które parają się rozliczaniem refundacji winny brać byka za rogi i ogarnąć dla swoich klientów temat potwierdzania zleceń. Najgorsza rzecz jaką można zrobić, to ustawić się bokiem do tematu i klienta z nim zostawić. ...

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #107 dnia: Października 29, 2019, 15:39:41 pm »
W kontekście tego, co zostało napisane, że wszystko prawie będzie w ściągnięte/uzupełnione w trakcie realizacji, to czemu tam nie ma i pewnie nie będzie możliwości wystawienia dokumentu finansowego - i temat zamknięty. Nie będzie (może się mylę), bo parcie od strony producentów zapewne jakieś było.
Odwracając temat - jak program nie będzie zintegrowany i trzeba będzie robić robotę dwa razy, to dla mnie można go wyrzucić przez okno. Wiadomo, pod warunkiem udostępnienia odpowiednich interfejsów sieciowych.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Bogdanus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 1
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #108 dnia: Października 29, 2019, 15:44:50 pm »
"....W kontekście tego, co zostało napisane, że wszystko prawie będzie w ściągnięte/uzupełnione w trakcie realizacji, to czemu tam nie ma i pewnie nie będzie możliwości wystawienia dokumentu finansowego - i temat zamknięty...."

Odpowiedź jest prosta. To wymaga:
1. Znowelizowania prawa.
2. Napisania funkcjonalności przez NFZ rozliczającej refundację.

Nie można wykluczyć, że tak kiedyś będzie

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #109 dnia: Października 29, 2019, 20:24:00 pm »
Dzięki wielkie za pomoc, ale jeszcze brakuje mi jasnej odpowiedzi, co do sytuacji, gdy to ja wprowadzam i rozliczam zlecenia zdalnie (sklep do tej pory realizował zlecenie i uzupełniał dane). Teraz, w dniu realizacji wniosku trzeba potwierdzić ubezpieczenie pacjenta. Sklep nie posiada KSPPSa, żeby to weryfikował, więc myślę, że jedyną opcją będzie logowanie się sklepu na eWUSia i zapisywanie w xml potwierdzenia. Może macie jakiś inny pomysł/rozwiązanie w takiej sytuacji? To, że ja sobie potwierdzę w KSPPS eWUSia, to ok, ale nie dam rady tego zrobić ze wsteczna datą (dzień realizacji zlecenia).

Offline cezaryK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Pomógł? 2
  • mazowiecki OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #110 dnia: Października 30, 2019, 12:05:59 pm »
Witam użytkowników forum,
jak wygląda sprawa w mazowieckim OW NFZ? zgłaszałem się do pilotażu ale jak na razie zero odzewu.
Obecnie rozliczam potwierdzone wnioski w KSPPS ale robię to przeważnie pod koniec miesiąca z kilku oddziałów firmy, które uzupełniają datę wydania i model wyrobu medycznego na wniosku. Robię raport zbiorczy i wysyłam przez SZOI. Jak to będzie wyglądało po zmianach i jakie dodatkowe oprogramowanie będzie potrzebne?
Wiadomo kiedy to ruszy?

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #111 dnia: Października 30, 2019, 12:16:52 pm »
Dzięki wielkie za pomoc, ale jeszcze brakuje mi jasnej odpowiedzi, co do sytuacji, gdy to ja wprowadzam i rozliczam zlecenia zdalnie (sklep do tej pory realizował zlecenie i uzupełniał dane). Teraz, w dniu realizacji wniosku trzeba potwierdzić ubezpieczenie pacjenta. Sklep nie posiada KSPPSa, żeby to weryfikował, więc myślę, że jedyną opcją będzie logowanie się sklepu na eWUSia i zapisywanie w xml potwierdzenia. Może macie jakiś inny pomysł/rozwiązanie w takiej sytuacji? To, że ja sobie potwierdzę w KSPPS eWUSia, to ok, ale nie dam rady tego zrobić ze wsteczna datą (dzień realizacji zlecenia).
Teraz żeby zrealizować zlecenie, będzie trzeba je pobrać do realizacji, zweryfikować w systemie i zrealizować, a na koniec wydrukować str 3 i 4. Wszystko będzie można zrobić w ZZ https://ezwm.nfz.gov.pl/ap-zz/user/zz/welcome@default.
Do momentu zsynchronizowania PPS-a z ZZ po realizacji będzie trzeba jeszcze wklepać zlecenia. Jak już będzie ta opcja, będzie trochę mniej klikania.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #112 dnia: Listopada 10, 2019, 21:48:31 pm »
Teraz żeby zrealizować zlecenie, będzie trzeba je pobrać do realizacji, zweryfikować w systemie i zrealizować, a na koniec wydrukować str 3 i 4. Wszystko będzie można zrobić w ZZ https://ezwm.nfz.gov.pl/ap-zz/user/zz/welcome@default.
Do momentu zsynchronizowania PPS-a z ZZ po realizacji będzie trzeba jeszcze wklepać zlecenia. Jak już będzie ta opcja, będzie trochę mniej klikania.
[/quote]

Czyli, jak dobrze rozumiem, AP-ZZ jest tylko po to, żeby REALIZATOR zlecenia w dniu wydania wyrobu, mógł sprawdzić posiadane uprawnienia do refundacji i tyle? Skoro tak, to proszę mi odpowiedzieć, czy nie zachodzi KONIECZNOŚĆ weryfikacji eWUSia w PPSie? Muszę przecież i tak zarejestrować realizację zlecenia, żeby puścić raport statystyczny i rozliczyć  wniosek? Czy wystarczy, że wykonałem to z poziomu AP-ZZ? A może muszę wprowadzić ten sam kod potwierdzenia z ZZ gdzieś w KS-PPS?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #113 dnia: Listopada 10, 2019, 22:30:53 pm »
Ewusia najlepiej sprawdzaj w PPS. NFZ przyjmuje wnioski w ZPO o dostęp do ewuś. Od razu będziesz miał kod sprawdzenia w aplikacji używanej do rozliczeń.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #114 dnia: Listopada 11, 2019, 00:42:38 am »
Czy potwierdzenie realizacji wniosku w ZZ nie spowoduje od razu sprawdzenia ewusia?

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #115 dnia: Listopada 11, 2019, 01:09:13 am »
Czy potwierdzenie realizacji wniosku w ZZ nie spowoduje od razu sprawdzenia ewusia?
Dokładnie. Wszystko będzie z automatu.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #116 dnia: Listopada 11, 2019, 18:00:28 pm »
Ale nadal chyba źle tłumaczę swój problem. Zdaję sobie sprawę, że w ZZ sprawdza od razu eWUSia, ale co, jeżeli muszę to jakoś rozliczyć? ZZ nie ma funkcji tworzenia raportów ZPX i reszty procedury rozliczeń. Może czegoś nie wiem, ale PPS ma powiązanie z AP-ZZ, że zaczytuje i koduje zlecenia do rozliczeń z portalu AP-ZZ?
CYTUJĘ: "Ewusia najlepiej sprawdzaj w PPS. NFZ przyjmuje wnioski w ZPO o dostęp do ewuś. Od razu będziesz miał kod sprawdzenia w aplikacji używanej do rozliczeń."
Spróbuję jeszcze raz wytłumaczyć. Ja pracuję zdalnie jako osoba stricte rozliczająca zlecenia. Nie siedzę w sklepie i nie mam możliwości sprawdzania na bieżąco eWUSia. PPSa nie wstawię pracownikowi (fizjoterapeucie) do sklepu, tylko po to, żeby  przeklikał eWUSia.
Jeżeli chodzi o pilotaż, to wydaję mi się, że od nowego roku każdy sklep będzie musiał korzystać z AP-ZZ i za jego pomocą weryfikowć uprawnienia pacjenta do prawa refundacji, zgodnie z instrukcją:

Funkcjonalność aplikacji obejmuje:
? Po stronie realizatora zaopatrzenia
o Pobranie zlecenia zaopatrzenia do realizacji
o Aktualizację danych refundacji wg uprawnień pacjenta na dzień wydania środka
o Rejestrację realizacji zlecenia zaopatrzenia

Czy ktoś w jasny sposób może mi odpowiedzieć, jak mam wprowadzić dane do KS-PPS do ROZLICZENIA zleceń? Chodzi o te potwierdzenie uprawnień. Przypominam, nie mam jak sprawdzić eWUSia tego samego dnia, kiedy była realizacja zlecenia. Jakie mam opcje, żeby taka informacja znalazła się w raporcie statystycznym ZPX? Mam przepisywac kod z eWUSia z portalu AP-ZZ? Nie przeklikam tego przecież w samym PPSie, bo zrealizowane zlecenia wprowadzam później.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #117 dnia: Listopada 11, 2019, 18:15:10 pm »
W punkcie optycznym niech sprawdzają normalnie ewusia przez stronę https://ewus.nfz.gov.pl/ap-ewus/ i biorą potwierdzenia sprawdzeń.
Jeżeli ktoś się ze mną nie zgadza - śmiało, odeślę Was do tego mojego posta na początku lutego z komentarzem "a nie mówiłem".

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #118 dnia: Listopada 11, 2019, 19:18:37 pm »
W punkcie optycznym niech sprawdzają normalnie ewusia przez stronę https://ewus.nfz.gov.pl/ap-ewus/ i biorą potwierdzenia sprawdzeń.
Jeżeli ktoś się ze mną nie zgadza - śmiało, odeślę Was do tego mojego posta na początku lutego z komentarzem "a nie mówiłem".

Ja np. zajmuję się środkami pomocniczymi. No i wracamy do punktu wyjścia, gdzie kilkanaście postów temu poruszyłem właśnie temat opcji pobierania potwierdzeń z portalu eWUŚ, czyli zapisywanie do pliku potwierdzenia i importowania tego pliku do PPSa (oczywiście taka funkcjonalność wymaga wykupienia dodatkowej funkcjonalności) lub wprowadzania ręcznego tego kodu z eWUS. Jednym słowem, co mi z AP-ZZ, jeżeli chodzi o sam proces rozliczania zleceń?
A może orientuje się ktoś, czy można ten kod potwierdzenia prawa do refundacji z AP-ZZ przepisać ręcznie (ctrl+C -> crtl+V) do PPSa?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #119 dnia: Listopada 11, 2019, 19:43:54 pm »
Możliwe, że będzie możliwość wysłania bez ewusia i po problemie.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 136
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]