collapse

Reklama


Autor Wątek: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO  (Przeczytany 61232 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline ann.ka

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Pomógł? 8
  • Księstwo Mazowieckie
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #45 dnia: Marca 25, 2019, 14:16:19 pm »

Offline ann.ka

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Pomógł? 8
  • Księstwo Mazowieckie
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #46 dnia: Marca 27, 2019, 10:37:55 am »
Trochę mnie to zastanawia, jak to wszystko będzie wyglądało, bo w rozporządzeniu jest zapis, iż "możliwe będzie stosowanie dotychczasowych wzorów zleceń do dnia 30 czerwca 2019 r.", a nowe zlecenia wejdą w obieg dzień po ogłoszeniu rozporządzenia.
Czyli dzień po ogłoszeniu będą funkcjonować już wszystkie serwisy internetowe NFZ do potwierdzania zleceń i sprawdzania uprawnień. Macie jakieś informacje na ten temat? Jakieś szkolenia? Ktoś coś? :)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #47 dnia: Marca 27, 2019, 17:11:36 pm »
No niekoniecznie będą, a nawet - nie będą. Funkcjonować może nowy wzór, który wg nowych zasad w razie można potwierdzać jak do tej pory w NFZ (nie wiem jak z tematem "na dzień wydania", ale pewnie jakaś możliwość się znajdzie).
Wprowadzić to muszą, żeby ruszyć z testami.
Tak to wg mnie wygląda.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #48 dnia: Marca 30, 2019, 11:01:40 am »
We wtorek mazowiecki ma szkolenie jakieś dla personelu NFZ, jak coś wyjdzie to napiszę.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #49 dnia: Marca 30, 2019, 11:38:14 am »
Od lipca będzie tylko elektroniczna wersja czy także papier?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #50 dnia: Marca 30, 2019, 16:04:37 pm »
Ja rozumiem to tak, że papier ciągle będzie, ale "tylko" 6 stron, natomiast potwierdzanie będzie elektroniczne (z alternatywą) jak dawniej, tylko nie w jednym momencie, ale w dwóch (wypisanie wniosku, wydanie sprzętu).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #51 dnia: Marca 30, 2019, 16:36:13 pm »
Akurat interesuje mnie ten temat tylko z punktu widzenia poradni np. okulistycznej wypisującej zlecenie na okulary. Czy dobrze rozumiem, że od lipca mogę takie zlecenie -  jak dotąd - dać pacjentowi w postaci papierowej (na jakimś nowym wzorze?) albo - nowość - wysłać elektronicznie?
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2019, 17:18:52 pm wysłana przez karolweksler »

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #52 dnia: Marca 30, 2019, 17:26:14 pm »
Akurat interesuje mnie ten temat tylko z punktu widzenia poradni np. okulistycznej wypisującej zlecenie na okulary. Czy dobrze rozumiem, że od lipca mogę takie zlecenie -  jak dotąd - dać pacjentowi w postaci papierowej albo - nowość - wysłać elektronicznie?
Raczej będzie tak, że od lipca musi być zlecenie wprowadzone do systemu e-zleceń.
Co do ręki dostanie pacjent? trudno powiedzieć. Ja wyobrażam sobie, że będzie to karteczka z kodem kreskowym, który u realizatora zostanie pobrany z systemu w celu uzupełnienia reszty danych, dotyczących przedmiotu. Raczej bez sensu, aby dostawał zlecenie na 6 stronach :-)

Nadal będą mogły funkcjonować zlecenie w tradycyjnej formie, ale tylko te, które zostały wystawione przed lipcem, godzina zero..
Ciekawi mnie tylko, na jakim etapie jest sam system informatyczny do obsługi tego.
Gdzieś  w necie widziałem opis funkcjonalny tego systemu i instrukcja była przygotowana przez KS ;-)  Jak system ruszy od lipca, to będzie , nowy wspaniały świat ;-P
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #53 dnia: Marca 30, 2019, 17:31:51 pm »
OK.
Czyli nie da się wystawiać nowych zleceń po 01.07 na papierze?
I będzie nowy wzór dla zleceń od 01.07?
Spora zmiana.

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #54 dnia: Marca 30, 2019, 17:35:47 pm »
OK.
Czyli nie da się wystawiać nowych zleceń po 01.07 na papierze?
I będzie nowy wzór dla zleceń od 01.07?
Spora zmiana.
Trzeba poczekać na jakieś konkrety, zarządzenie NFZ.
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #55 dnia: Marca 30, 2019, 17:37:14 pm »

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #56 dnia: Marca 30, 2019, 18:30:29 pm »
Czyli jeszcze nie wiadomo, tak?
A może o to chodzi?
http://nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dla-swiadczeniodawcow,7325.html

O kurcze, to pewnie będzie drukowanie w całości, bo system chyba raczej nie ruszy od 1 lipca.
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline ann.ka

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Pomógł? 8
  • Księstwo Mazowieckie
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #57 dnia: Kwietnia 01, 2019, 13:01:36 pm »
W małopolskim i chyba warm-mazurskim ma ruszyć we wstępne wdrożenie nowego systemu informatycznego i chętni świadczeniodawcy z tych województw mogą się zgłaszać to tego pilotażu.

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #58 dnia: Kwietnia 02, 2019, 09:39:01 am »
Dokładnie, w małopolskim OW będą prowadzone konsultacje. Poniżej treść komunikatu:
Szanowni Państwo Świadczeniodawcy!
     W związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 21 marca 2019 r. w sprawie zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne oraz zlecenia napraw (Dz.U. 2019, poz. 582) oraz przepisami Ustawy z dnia 6 grudnia 2018 r. o zmianie ustawy o systemie informacji z dnia w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2018 r., poz. 1515) i Ustawy z dnia 6 grudnia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z e-skierowaniem oraz listami oczekujących na udzielenie świadczenia opieki zdrowotnej (Dz.U. 2018 r., poz. 2429) uprzejmie informujemy, że od dnia 01 lipca 2019 r. proces obsługi zleceń będzie wspierany przy pomocy nowego rozwiązania informatycznego.
     Wobec powyższego celem jak najsprawniejszego wdrożenia nowych narzędzi informatycznych Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie zaprasza Państwa do wzięcia udziału we wstępnym wdrożeniu ww. systemu w okresie kwiecień ? czerwiec 2019 r.
     Świadczeniodawców - realizatorów ZPO chętnych do podjęcia współpracy z MOW NFZ w ww. zakresie uprzejmie prosimy o zgłaszanie swojego zainteresowania na adres e-mailowy realizator@nfz-krakow.pl w terminie do 3 kwietnia 2019 r. ? proszę podać kod i nazwę świadczeniodawcy.
    Szczegółowe informacje zostaną niezwłocznie przekazane zainteresowanym świadczeniodawcom w późniejszym terminie za pośrednictwem Internetowego Systemu Informacji.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #59 dnia: Kwietnia 02, 2019, 10:59:01 am »
Chyba wszystkie NFZty komunikaty wydały. Podkarpacki o ile dobrze pamiętam w połowie lutego pisał coś.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 91
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]