collapse

Reklama


Autor Wątek: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO  (Przeczytany 61001 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #30 dnia: Września 25, 2018, 11:39:55 am »
Właśnie sprawdzałem swoje wnioski i już mam uprawnienia do eWUŚ w lubelskim i wielkopolskim.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #31 dnia: Września 25, 2018, 12:03:15 pm »
Wysyłacie coś papierem lub mailem poza złożeniem wniosku w SZOI lub PŚ ??
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline bzpo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Pomógł? 0
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #32 dnia: Września 25, 2018, 14:17:09 pm »
W pomorskim również wysłano do mnie mailem . Inne województwa nic nie wiedzą na ten temat i nie ma konkretnego komunikatu. W łódzkim dostałam takie uprawnienia ale na własne potrzeby, czyli jak nie mogłam skontaktować się z pacjentem sprawdzałam czy żyje. A czy zamiast eWuś wystarczy oświadczenie o przysługującym świadczeniobiorcy prawie do świadczeń opieki zdrowotnej ze strony NFZ?

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #33 dnia: Września 25, 2018, 17:01:21 pm »
Ja składałem tylko wniosek elektronicznie- nic papierowo i mailowo nie wysyłałem. Zgodnie z instrukcja, jaką otrzymałem z pomorskiego OW, to wystarczyło w PŚ. W SZOI w wielkopolskim i lubelskim też sam wniosek złożyłem. Czekam na pozostałe zgody z innych OW.
Oświadczenie o prawie do przysługujących świadczeniach może być, tylko taki papier musi być podpisany przez świadczeniobiorcę. Pytanie, co jeżeli zamiast pacjenta przyjdzie pełnomocnik, który odbiera produkt w sklepie?

Offline olusza

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Pomógł? 4
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #34 dnia: Września 26, 2018, 18:01:11 pm »
Witam. Jestem z zachodniopom. Tutaj cisza. Nie byłam na spotkaniu informacyjnym dot. zmian w ZPO. Czy ktoś mógłby mi opisać w praktyce jak to będzie wyglądało. Słyszałam że będzie dostęp do jakiegoś systemu w którym będziemy sprawdzać czy pacjentowi należy się refundacja i czy jest ubezpieczony. Będziemy nadawać nr zlecenia i weryfikować uprawnienia. Ale czy już coś wiadomo jak w praktyce będzie to wyglądać?? Był ktoś z optyki i mógłby mi opisać. Jest już system i instrukcja jakas?? W ustawie same ogolniki, teoria...

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #35 dnia: Września 27, 2018, 09:17:02 am »
W Zachodniopomorskim odrzucili wniosek o upoważnienie podając przyczynę:
Cytuj
W związku z brakiem podstawy prawnej potwierdzania prawa do świadczeń opieki zdrowotnej, nie zachodzi konieczność wydania upoważnienia do korzystania z systemu Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline bart86

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 128
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #36 dnia: Września 27, 2018, 10:13:34 am »
Na stronie centali jest projekt zarządzenia:
http://www.nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/projekty-zarzadzen/projekt-zarzadzenia-warunki-zawierania-i-realizacji-umow-zaopatrzenie-w-wyroby-medyczne,6565.html
wg mnie dopiero po podpisaniu aneksu będzie można składać wniosek o dostęp. Ale jak widać i bez tego w niektórych oddziałach już można.


Offline olusza

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Pomógł? 4
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #37 dnia: Września 27, 2018, 11:09:31 am »
Ale ktoś był??widzial krok po kroku co trzeba będzie robić jak klient przyjdzie z formlarzami(?), receptą od lekarza?? Czy coś mamy już robic jeżeli chodzi o optykę?? Dostęp do Ewuś załatwiać?? Ktoś, coś?? Bo jedni straszą, drudzy bagatelizują a u nas cisza.

Offline bart86

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 128
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #38 dnia: Września 27, 2018, 11:20:03 am »
Ja dostałem komunikat na PŚ że to spotkanie się nie odbędzie i w późniejszych terminach będą spotkania w poszczególnych oddziałach NFZ. Więc wiem tylko tyle co jest napisane w ustawie.

Śląski OW NFZ informuje, że planowane wstępnie na dzień 30 sierpnia 2018 r. w Warszawie spotkanie w sprawie wdrożenia rozwiązania informatycznego wspierającego proces obsługi zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne nie odbędzie się.

Jednocześnie wyjaśniamy, że z uwagi na duże zainteresowanie, spotkania takie prawdopodobnie odbędą się w Oddziałach Wojewódzkich w późniejszym terminie.
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2018, 11:22:18 am wysłana przez bart86 »

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #39 dnia: Września 27, 2018, 11:41:53 am »
Ale ktoś był??widzial krok po kroku co trzeba będzie robić jak klient przyjdzie z formlarzami(?), receptą od lekarza?? Czy coś mamy już robic jeżeli chodzi o optykę?? Dostęp do Ewuś załatwiać?? Ktoś, coś?? Bo jedni straszą, drudzy bagatelizują a u nas cisza.

W projekcie jest napisane:
Cytuj
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 października 2018 r. z wyjątkiem
§ 13 ust. 2, który wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2019 r.

§ 13 ust. 2. W celu realizacji zlecenia świadczeniodawca obowiązany jest do korzystania z usługi Elektronicznej Weryfikacji i Potwierdzenia Zlecenia za pośrednictwem serwisów internetowych lub usług informatycznych Funduszu.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline MarekJ

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Pomógł? 0
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #40 dnia: Października 02, 2018, 07:47:42 am »
Będzie ktoś jutro na szkoleniu w Śląskim NFZ? Bardzo byłoby pomocne jakby się podzielił po nim wiedzą.

Online Krzysztof SZ

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Pomógł? 3
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #41 dnia: Października 02, 2018, 08:24:18 am »
Byłem na takim spotkaniu w Bydgoszczy za dużo konkretów nie wniosło. Polegało głównie na omówieniu ustawy bez żadnych szczegółów ani praktycznych rzeczy. Bo tak naprawdę system do ibsługi tego jeszcze nie powstał.

Offline aga451

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Pomógł? 2
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #42 dnia: Października 02, 2018, 15:17:00 pm »
Z tego co się dowiedziałam to marne szanse na wdrożenie. Wypełnianie wniosków miało by się odbywać u lekarza - zaznaczam 7 czy 8 stron i do nas miało by przejść w wersji elektronicznej. I lekarze się na to nie zgadzają bo  i tak mają mało czasu na pacjenta. A kto jak nie oni to wystawią. A przy takiej biurokracji mają to w ...

Offline bart86

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 128
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #43 dnia: Października 09, 2018, 17:28:35 pm »
Taki artykuł dzisiaj znalazłem...czyli o pół roku się wszystko przesunie.
http://www.politykazdrowotna.com/37451,zlecenia-na-wyroby-mz-przesuwa-termin-o-pol-roku


 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 101
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]