collapse

Reklama


Autor Wątek: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO  (Przeczytany 61024 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 31, 2018, 10:42:02 am »
Już widzę radość lekarzy
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline aga451

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Pomógł? 2

Offline bart86

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 128
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 31, 2018, 18:13:13 pm »
Ja już widzę jak lekarze będą prawidłowo to wypisywać, zanim to ogarną to minie parę miesięcy. Czyli rozumiem, że od października czeka nas rewolucja :) mam nadzieję, że zostanie nam to wyjaśnione jak dokładnie uzupełniać takie zlecenia. Będziemy tęsknić za tymi zleceniami co są teraz.

Offline bzpo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Pomógł? 0
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #18 dnia: Września 07, 2018, 11:40:24 am »
Czy coś nowego wiadomo?

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #19 dnia: Września 07, 2018, 12:46:44 pm »
Wiadomo, że w październiku mają uruchomić testy i pilotaż.
Wiadomo też, że liczba stron e-zlecenia zwiększy się z 2 do 7  :o
2 strony mają wypełniać lekarze, reszta w sklepie ZPO z pacjentem, któy musi to podpisać.
Wygląda na to, że obecne zadania NFZ w zakresie wypełnienia dokumentu, potwierdzenia ubezpieczenia pacjenta itd., przejmą zaopatrzeniowcy. Część danych będzie w formie kodu kreskowego, więc potrzebne będą czytniki. Teoretycznie ma to ruszyć pełną parą od stycznia 2019.
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline bart86

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 128
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #20 dnia: Września 07, 2018, 13:42:04 pm »
Rozporządzenie dotyczące nowego wzoru zlecenia poszło do konsultacji, instytucje mają czas do 21 września na danie uwag, mam nadzieję, coś w tym nowym zleceniu zmienią i nie będzie tego aż 7 stron:/

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #21 dnia: Września 24, 2018, 20:19:39 pm »
Mam pytanie odnośnie samego sprawdzania eWUSia. Problem polega na tym, że zlecenia wprowadzam pod koniec miesiąca rozliczeniowego do KS-PPSa i tylko ja mam dostęp do programu. Skoro od października wymagane jest sprawdzenie ubezpieczenia pacjenta na dzień realizacji zlecenia, to ja nie jestem w stanie tego sprawdzić (rozliczam zdalnie sklepy). Czy jest możliwość, by pracownik sklepu sprawdził samego eWUSia za pomocą strony internetowej, spisał kod autoryzacji, a ja później ten kod wpisałbym do KSPPSa ręcznie? Czy to jednak musi być pobrane z automatu w KSPPS? Nie uśmiecha mi się instalowanie KS-PPSów dla każdego sklepu. Z góry dzięki za pomoc.

Offline bzpo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Pomógł? 0
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #22 dnia: Września 24, 2018, 20:39:40 pm »
mam ten sam problem..

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #23 dnia: Września 24, 2018, 20:41:43 pm »
Kod autoryzacji nie jest Ci do niczego potrzebny. W praktyce, da się bez tego żyć.

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #24 dnia: Września 24, 2018, 20:56:25 pm »
Nie jest potrzebny? Dziwne, bo jest on zawarty w raporcie statystycznym i sprawozdawany. Aktualnie może w umowie ZPO nie jest on wymagany, ale coś czuję, ze po tych zmianach musi być jakieś potwierdzenie, że pacjent jest ubezpieczony. Mimo wszystko nie rozwiązuje to mojego problemu :-(

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #25 dnia: Września 24, 2018, 21:22:17 pm »
Jak nie sprawozdasz kodu to po prostu NFZ u siebie sprawdzi czy dany pesel w danym dniu był sprawdzony i tyle.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #26 dnia: Września 25, 2018, 00:37:15 am »
Jak już to nie do końca szedłbym w stronę wysyłania bez eWusia... w razie W nie mają kodu, lepiej pliku potwierdzającego weryfikację, nie ma podstawy do rozmowy z NFZ, że coś zostało sprawdzone z naszej strony.

Jak coś, to PPS ma możliwość importu potwierdzeń z plików (dodatek do licencji, ok. 90zł netto o ile dobrze pamiętam). Wchodzisz na ap-ewuś, podajesz PESEL i dokonujesz sprawdzenia i możesz pobrać plik z potwierdzeniem (gdzieś na forum był chyba program usprawniający ten temat, a i ja podobny napisałem/wdrożyłem i działa poza ZPO poprawnie do dziś) - później wczytujesz pliki do PPSa i masz sytuację ok.

Chciałem jeszcze zapytać - o której wersji raporty ZPO mówimy? Ostatnie opublikowane rozporządzenie na dziś to 77/2018/DI, a tam nie ma miejsca na info o sprawdzeniu ubezpieczenia pacjenta. Jest miejsce na wprowadzenie dokumentu potwierdzającego uprawnienia dodatkowe, ale nic więcej.

@LeszekRe
Raport statystyczny (SWIAD), a raport zaopatrzenia (ZPOSP) to dwa różne raporty rządzone dwiema różnymi specyfikacjami.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #27 dnia: Września 25, 2018, 07:25:14 am »
Dobra, to faktycznie w raportach SWIAD rozumiem, że jest wymagana weryfikacja przez eWUŚ, ale w ZPO chyba też się na to nastawiają ponieważ pojawiają się komunikaty (np. w pomorskim OW NFZ), żeby każdy Świadczeniodawca, realizujący umowę w ZPO, złożył za pomocą  Portalu Świadczeniodawcy wniosek o nadanie uprawnień do eWUSia. Co do aktualnego rozporządzenia, to ja na początku tego tematu pisałem, że dla mnie zapisy nowego aktu prawnego nie dotykają problemu weryfikacji ubezpieczenia pacjenta za pomocą eWUSia, a tylko zmienia się budowa raportu o sprawozdawanie dodatkowego uprawnienia pacjenta i tyle.
Czyli w razie czego nie ma możliwości wpisywania ręcznie informacji z eWUSia do KS-PPSa?

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #28 dnia: Września 25, 2018, 09:17:57 am »
Ja ostatnio złożyłem wniosek w OW/16 o dostęp do Ewuś dla ZPO i otrzymałem odpowiedź, że zaopatrzenie nie ma możliwości korzystania z tego systemu. Tak więc, jeżeli OW/11 prosi ZPO o składanie wniosków do Ewuś, to mamy niezły bu..l.... Prawdę mówiąc, mam też klientów w Pomorskim i nie zauważyłem żadnych komunikatów w Portalu, dotyczących tego tematu...
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #29 dnia: Września 25, 2018, 10:30:42 am »
Ja dostałem drogą e-mailową.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 110
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]