collapse

Reklama


Autor Wątek: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO  (Przeczytany 61000 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #270 dnia: Lutego 08, 2020, 13:47:28 pm »
Czy ktoś skusił się albo planuje skorzystać z tej funkcji KS-PPS - Import świadczeń ZPO z plików XLS/CSV (pakiet dla 5 lokalizacji i limit 5000 świadczeń /miesiąc) - Licencja na moduł za 499 zł netto?
Jak wrażenia?

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #271 dnia: Lutego 08, 2020, 16:06:46 pm »
Myślę od lutego lub marca. Od 1.04 tylko eZWM ma być więc szybka robota by była. Też czekam na opinie  ;) ale najpóźniej od marca się skuszę.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #272 dnia: Lutego 08, 2020, 23:22:31 pm »
Mam tak samo   :D

Offline macieqq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 1
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #273 dnia: Lutego 10, 2020, 12:19:58 pm »
Czy ktoś skusił się albo planuje skorzystać z tej funkcji KS-PPS - Import świadczeń ZPO z plików XLS/CSV (pakiet dla 5 lokalizacji i limit 5000 świadczeń /miesiąc) - Licencja na moduł za 499 zł netto?
Jak wrażenia?

Jakiś czas temu rozmawiałem z supportem Kamsofta odnośnie tego modułu i dostałem informację, że póki co służy on jedynie aptekom w celu importowania plików z KS-AOW do czegoś tam innego... Kobieta sama nie bardzo miała pojęcie co mówi.

Czy mógłby ktoś potwierdzić, że sklepy medyczne mogą korzystać z tego modułu, aby importować do PPSa zlecenia wprowadzone w eZWM?

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #274 dnia: Lutego 10, 2020, 13:20:19 pm »
Cytuj
Jakiś czas temu rozmawiałem z supportem Kamsofta odnośnie tego modułu i dostałem informację, że póki co służy on jedynie aptekom w celu importowania plików z KS-AOW do czegoś tam innego... Kobieta sama nie bardzo miała pojęcie co mówi.

Czy mógłby ktoś potwierdzić, że sklepy medyczne mogą korzystać z tego modułu, aby importować do PPSa zlecenia wprowadzone w eZWM?
Był gdzieś komunikat w NFZ że coś po 15.02 ma ruszyć w tym temacie. Nie pamiętam tylko gdzie to czytałem.

Edit:
Znalazłem
https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dla-swiadczeniodawcow-realizujacych-zlecenia-na-zaopatrzenie-w-wyroby-medyczne,7570.html
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2020, 13:23:26 pm wysłana przez cilazapril »
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #275 dnia: Lutego 10, 2020, 13:28:15 pm »
Raport wygenerowany z SZOI nijak się ma do wzoru do importu do pps-a. Nawet nazwisko i imię pacjenta trzeba sobie samemu wpisać.

Offline macieqq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 1
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #276 dnia: Lutego 10, 2020, 14:00:22 pm »
Cytuj
Jakiś czas temu rozmawiałem z supportem Kamsofta odnośnie tego modułu i dostałem informację, że póki co służy on jedynie aptekom w celu importowania plików z KS-AOW do czegoś tam innego... Kobieta sama nie bardzo miała pojęcie co mówi.

Czy mógłby ktoś potwierdzić, że sklepy medyczne mogą korzystać z tego modułu, aby importować do PPSa zlecenia wprowadzone w eZWM?
Był gdzieś komunikat w NFZ że coś po 15.02 ma ruszyć w tym temacie. Nie pamiętam tylko gdzie to czytałem.

Edit:
Znalazłem
https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dla-swiadczeniodawcow-realizujacych-zlecenia-na-zaopatrzenie-w-wyroby-medyczne,7570.html

Ten komunikat jest mi znany. Co więcej, wygenerowałem sobie taki raport w poprzednim tygodniu. Piłeczka jest po stronie Kamsoftu, ponieważ chodzi właśnie o wczytanie tego raportu do PPSa.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #277 dnia: Marca 02, 2020, 01:25:34 am »
Zmieniło się coś z opcją importu do pps-a z eZWM ?
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline macieqq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 1
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #278 dnia: Marca 02, 2020, 11:02:10 am »
Rozmawiałem dzisiaj z Kamsoftem, to "podobno" w marcu ma być już taka możliwość.

Póki co mamy czekać i czytać komunikaty do aktualizacji  ;D

Offline olusza

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Pomógł? 4
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #279 dnia: Marca 02, 2020, 17:31:13 pm »
Witam,
wygenerowałam raport realizacji eZWM (optyka okularowa)za miesiąc luty.Chciałam zaimportować go do kspps.Czy ktoś to juz zrobił??w którym miejscu w kspps?moduł rozliczenia->raporty ->raporty zwrotne??próbowałam ,ale był zły format.Ktoś coś może mi podpowiedzieć??

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #280 dnia: Marca 02, 2020, 17:40:42 pm »
Ale to tak o za darmo?

Offline olusza

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Pomógł? 4
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #281 dnia: Marca 02, 2020, 18:34:33 pm »
Ale to tak o za darmo?
Serio? To bedzie opcja płatna??...nie to że za licencje to jeszcze to??a Program Realizator zpo,ktis wie czy ma platne,moze czas zmienic:/

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #282 dnia: Marca 02, 2020, 18:49:56 pm »
W cenniku jest:
Cytuj
KS-PPS - Import świadczeń ZPO z plików XLS/CSV (pakiet dla 5 lokalizacji i limit 5000 świadczeń /miesiąc) - Licencja na moduł 499,00 netto
Ale to raczej dla aptek jest, które trzaskają duże ilości. Dla takich maluczkich jeszcze nie ma. Możliwe, że będzie coś np. w cenie modułu ZPO.
Co nie zmienia faktu, że na chwilę obecną raport z SZOI nijak się ma do wzoru importu do programu. To zupełnie co innego.
Jedyne co możesz zrobić z tym raportem to rozpakować sobie do csv i ręcznie z tego wpisać do programu. I jeszcze do tego są tam same nr PESEL bez nazwisk.
Tylko trzeba uważać bo z w tym raporcie lubią się powtarzać zrealizowane zlecenia. Nie wiem dlaczego, zgaduję tylko, że ma to związek z wycofywaniem zrealizowanych zleceń i realizowaniem ich ponownie.

Osobiście zrobiłem tak, że pod koniec miesiąca, kiedy jest względny spokój, ściągnąłem sobie ten raport, wpisałem do programu (a szybciej to idzie niż klepanie ze zleceń) i dzisiaj już pozatwierdzane. Pozostaje tylko doklepać pozostałe zlecenia
« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2020, 18:52:58 pm wysłana przez Paweł »

Offline JarekSMP

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #283 dnia: Marca 06, 2020, 11:15:23 am »
Witam, w wersji 202.00.4.0 pojawiła się opcja importu z eZWM.
Czy ktoś już to testował?
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2020, 11:17:02 am wysłana przez JarekSMP »

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: automatyczne potwierdzenie wniosków ZPO
« Odpowiedź #284 dnia: Marca 06, 2020, 19:07:01 pm »
A jak wygenerować taki raport w Portalu Świadczeniodawcy, bo w SZOI to sprawa jasna  :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 101
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]