collapse

Reklama


Autor Wątek: Rehabilitacja osób o znacznym stopniu niepełnosprawności  (Przeczytany 12418 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Rehabilitacja osób o znacznym stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 04, 2018, 11:04:32 am »
Z dwoma uprawnieniami przechodzi bez problemu.
Pozdrawiam!

Offline janwil

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Pomógł? 1
Odp: Rehabilitacja osób o znacznym stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 04, 2018, 12:58:54 pm »
Witam, proszę o radę: AOS Okulistyka, w uprawnieniach pacjenta (57ZN) wpisuję dane z Legitymacji Osoby NIepełnosprawnej, jednak na wspomnianym dokumencie nie ma daty jego wydania.....Bez uzupełnienia ww. parametru PPS nie zapisuje danych z Legitymacji........Jeśli wyślę raport bez podania dokumentu uprawniającego w zwrotnym otrzymałem komunikat: nie przekazano danych o dokumencie uprawniającym. Jak obejść problem?

Offline Markasan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
Odp: Rehabilitacja osób o znacznym stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 07, 2018, 21:51:28 pm »
Super temat rozwiązany. Problem polegał na tym, że wystarczy wykazać w nazwie uprawnienia ZSN wraz z uprawniającym dokumentem (nie muszą być oba ZSN i 47CZN) i CO BARDZO WAŻNE wprowadzony dokument świadczący o znacznym stopniu niepełnosprawności, który jak wejdziemy w edycję nazwy uprawnienia JEST TAM nie jest automatycznie podpięty do nazwy uprawnienia, musi się pojawić w kolumnie dokument (oreczenie, legitymacja itp.) w zakładce uprawnienia dodatkowe. WAŻNE! często mimo kliknięcia w edycję ZSN i wskazanie dokumentu nie podpina się i trzeba to zrobić dwa razy...

Offline dumbolodz

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Pomógł? 0
Odp: Rehabilitacja osób o znacznym stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 27, 2018, 13:05:35 pm »
Ja również rozliczam w WLKP i wg mnie zrobiłem wszystko jak należy:

Komunikat błędu: Nie przekazano danych o dokumencie potwierdzającym uprawnienia dodatkowe...
W karcie pacjenta uprawnienie CZN wraz z nr orzeczenia i datą wydania dodane
W karcie świadczenia w uprawnieniach dodatkowych podany CZN z danymi orzeczenia
Kod produktu kontraktowego podany (zgodnie z dołączomym obrazkiem...

Czy ja wciąż o czymś nie wiem??? Arrghhh! Kurcze pomóżcie proszę... KS-PPS

A jaki tryb przyjęcia?

Offline Dariusz Pawłowski

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Pomógł? -2
  • w: Podkarpacki OW
    • Biurko Przeciwpancerne
Odp: Rehabilitacja osób o znacznym stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #19 dnia: Października 01, 2018, 13:27:32 pm »
Jeszcze ciekawiej jest w Somed. Tam trzeba najpierw skonfigurować umowę i utworzyć grupę pacjentów.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Rehabilitacja osób o znacznym stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #20 dnia: Października 01, 2018, 21:51:52 pm »
Hmm ale to akurat nie ma z tematem wątku nic wspólnego.

Nie trzeba konfigurować Somedowi umowy i dodawać grupy pacjentów, żeby rozliczyć świadczenia. To ma za zadanie utworzenie niejakiego automatu (jak masz na niego inny pomysł, to możesz podrzucić - ja chwilę się zastanawiałem i nie ma za bardzo się czego czepić, żeby było się "samo" poprawnie podpinało). Zawsze możńa ręcznie wskazywać punkt umowy.
Ja grupy pacjentów nie konfigurowałem, ale priorytety na punktach umowy włączyłem (wyżej jest punkt zwykły, ten co do tej pory był). Bez priorytetów punkt może się podpinać różnie (zauważyłem, że w jednej instalacji ustawiał się punkt dla niepełnosprawnych, w innej standardowy - może rodzaj serwera miał na to wpływ). W takiej konfiguracji zawsze podepnie się punkt wyżej ustawiony w umowie (standardowy), a jak chcą rozliczyć świadczenia dla niepełnosprawnego, to wskazują punkt z palca (świadczeń tych jest mniej).
Powyższe piszę w oparciu o rozliczanie w module zlecenia, nie miałem potrzeby dopatrywać w innych, dedykowanych modułach.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Dariusz Pawłowski

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Pomógł? -2
  • w: Podkarpacki OW
    • Biurko Przeciwpancerne
Odp: Rehabilitacja osób o znacznym stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #21 dnia: Października 02, 2018, 11:39:33 am »
OK, ma tyle wspólnego, że dotyczy rozliczania rehabilitacji pacjentów ze stopniem znacznym.
Mój Somed synchronizuje dane do PPS, może to z tego powodu nie byłem w stanie ręcznie nic wydłubać. Nie znalazłem sposobu na ręczne przestawianie punktu umowy dla rozliczenia i chyba nie chciałbym. 10 dni po 5 zabiegów to 50 wpisów, które trzeba przeklikać. Z mojego miejsca to działanie po fakcie na gotowej realizacji. Tymczasem Somed rozlicza pacjentów "z automatu", jeżeli ustawimy w strukturze umowy grupę i do niej dodamy wszystkich pacjentów z uprawnieniem - oczywiście też nie ręcznie, lecz automatem - jak w załączeniu.
Na zrzucie umowy zapomniałem zaznaczyć, że należy użyć opcji
  • Punkty umowy z grupą pacjentów
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2018, 11:49:41 am wysłana przez Dariusz Pawłowski »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Rehabilitacja osób o znacznym stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #22 dnia: Października 02, 2018, 18:14:46 pm »
Nie znalazłem sposobu na ręczne przestawianie punktu umowy dla rozliczenia i chyba nie chciałbym. 10 dni po 5 zabiegów to 50 wpisów, które trzeba przeklikać. Z mojego miejsca to działanie po fakcie na gotowej realizacji.
To co opisałeś dokładnie tak samo opisane jest w instrukcji, a poprzedni Twój post odebrałem, jakbyś na tę funkcję narzekał (może mylnie).

Jak pisałem - jest to na podstawie modułu Zlecenia. Nie wiem, w którym miejscu u Ciebie wprowadzane są świadczenia.
W opisanym przypadku nic nie robi się po fakcie, tylko przed faktem powielenia świadczeń na okres cyklu, stąd też nie ma żadnej dodatkowej roboty.

Natomiast wykorzystanie grupy jest jak najbardziej ok, jednak jak wspomniałem przy małej ilości świadczeń można punkt wskazać ręcznie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Winni

  • Sponsorzy Forum
  • Zaawansowany
  • *****
  • Wiadomości: 129
  • Pomógł? 2
Odp: Rehabilitacja osób o znacznym stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #23 dnia: Października 05, 2018, 20:51:27 pm »
A w jaki sposób należy rozliczyć nadwykonanie? Po prostu złożyć pisemnie wniosek?
DOBRY I POMOCNY CZŁOWIEK TO WŁAŚNIE JA

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Rehabilitacja osób o znacznym stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #24 dnia: Października 05, 2018, 21:07:01 pm »
Po prostu złóż pismo do NFZ z prośbą o zapłatę za nadwykonania.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 94
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]