collapse

Reklama


Autor Wątek: Zarządzenie Nr 2018_064_dsoz Prezesa NFZ  (Przeczytany 16330 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline keylogger

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 0
Odp: Zarządzenie Nr 2018_064_dsoz Prezesa NFZ
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 01, 2018, 10:23:44 am »
Oddziały NFZ nie są jeszcze gotowe do rozliczania wg tego rozporządzenia. Ja wysyłam bez nich. Wpisuję i blokuję. Wyślę jak będą gotowi.

jeśli chodzi o Kujawsko-pomorski to raczej jest gotowy może nie w pełni... ale przed chwilą SWXy zostały ponownie zwalidowane i świadczenia wcześniej odrzucone mają teraz potwierdzony z ostrzerzeniem:

51616016 Nieprawidłowe sumowanie świadczeń AOS W tym samym dniu w ramach świadczeniodawcy waga problemu Informacja

a to znaczy że można je rozliczać

czyli współczynniki się mnoży a nie sumuje... przynajmniej na obecną chwilę
chyba że będzie później wsteczna weryfikacja i będą korekty...

pozdrawiam rozliczających
Keylogger

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Odp: Zarządzenie Nr 2018_064_dsoz Prezesa NFZ
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 01, 2018, 12:00:08 pm »
U mnie KS-PPS podczas wpisywania świadczenia "po staremu" przy zatwierdzeniu wyrzuca okienko o nieprawidłowym kodzie specjalnego rozliczenia i sugeruje wybranie kodu P01 - 1.4. Po kliknięciu OK wprowadza ten kod i jednocześnie ilość wykonanych produktów zmienia się z 1 na 1,4. Wydawałoby się, że o to chodzi. Ale przy zatwierdzeniu świadczenia wyskakuje okno, że "świadczenie powinno być rozliczane z krotnością 1. Czy kontynuować?" Jak kliknę "OK" to mi tak zatwierdza. Może to dlatego SZOI raportuje wielokrotność w tym samym dniu.

Czekam już prawie dobę na zwrotkę z SZOI (wielkopolski), żeby cokolwiek zacząć kumać. Świadczenia do 24 lipca, które wrzuciłem wcześniej na SZOI, zrobione "po staremu", mam wszystkie zatwierdzone. Myślę, że należałoby je poprawić, zrobić "po nowemu" i wysłać ponownie - ale nie wiem, czy te, które teraz wrzuciłem, są dobrze. Więc zostaje chyba czekać.

Problem w tym, że wyjeżdżam w niedzielę na urlop za granicę - jak nie będzie rachunku...
A gdyby tylko bazując na tym, co mam "po staremu" zatwierdzone, wysłać żądanie rozliczenia - a resztę zostawić sobie na poprawianie po powrocie z urlopu? Oczywiście to się doda dopiero do rachunku za sierpień - ale może to jest jakieś wyjście?

Poradźcie proszę
Pozdrawiam wszystkich

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Zarządzenie Nr 2018_064_dsoz Prezesa NFZ
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 01, 2018, 12:49:03 pm »
Rozmawiałem z Panem z KAMSOFTU, powiedział mi, że przed wysłaniem najlepiej zrobić jest jeszcze raz z SERWIS >> RAPORTOWANIE do OW >> zbiorcze korekty świadczeń >>> Utworzenie korekty .... >> wybrać lipiec i wysłać na SZOI, ale SZOI jeszcze nie jest gotowe po nowemu i trzeba dowiadywać w NFZ. Program aktualny jet OK
Edward z Kętrzyna

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Zarządzenie Nr 2018_064_dsoz Prezesa NFZ
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 01, 2018, 12:51:02 pm »
Rozmawiałem z Panem z KAMSOFTU, powiedział mi, że przed wysłaniem najlepiej zrobić jest jeszcze raz z SERWIS >> RAPORTOWANIE do OW >> zbiorcze korekty świadczeń >>> Utworzenie korekty .... >> wybrać lipiec i wysłać na SZOI, ale SZOI jeszcze nie jest gotowe po nowemu i trzeba dowiadywać w NFZ. Program aktualny jet OK
Chyba się pomyliłem i powinno być: Menu: Raportowanie do OWNFZ->Zbiorcze korekty świadczeń->Przeliczenie taryf dla świadczeń ambulatoryjnych
Edward z Kętrzyna

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Zarządzenie Nr 2018_064_dsoz Prezesa NFZ
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 01, 2018, 13:15:15 pm »
Tak sobie pomyślałem, że najlepiej to zrobić tak jak wychodzi z programu, jak będzie raport zwrotny to naliczyć rozliczenie bo przecież błędy nie wejdą do faktury, chyba, że te co później mogą wyskoczyć. Trzeba chyba trochę być prorokiem :-)
Edward z Kętrzyna

Offline Maja04

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 330
  • Pomógł? 5
Odp: Zarządzenie Nr 2018_064_dsoz Prezesa NFZ
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 02, 2018, 06:50:35 am »
W Dolnośląskim NFZ przeszlo.Zrobilam tak : np w40 współczynnik 1.1 jako taryfe współistniejaca a a 1.2 za wiek jako krotnosc i nie mam błędów nie wywala mi walidacja wiec powinno być oki

Offline kasia76

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: Zarządzenie Nr 2018_064_dsoz Prezesa NFZ
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 02, 2018, 10:10:40 am »
Może mi ktoś napisać gdzie jest tym o współczynniku 1,1 za terminowość i kompleksowość? Nigdzie nie natrafiłam na to...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2018, 10:12:59 am wysłana przez kasia76 »

Offline keylogger

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 0
Odp: Zarządzenie Nr 2018_064_dsoz Prezesa NFZ
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 02, 2018, 10:29:34 am »
zarządzenie 22/2018 AOS

par. 12 pkt 13

13. W przypadku, gdy decyzja diagnostyczna dotycząca pacjenta pierwszorazowego, rozliczanego w ramach skojarzonego zakresu świadczeń na rzecz pacjentów pierwszorazowych określonego w załączniku nr 1a do zarządzenia, została postawiona w ciągu 42 dni od dnia udzielenia porady początkowej i spełnione zostały pozostałe warunki, o których mowa w niniejszym zarządzeniu, wartość rozliczanego świadczenia ulega skorygowaniu z zastosowaniem wskaźnika 1,1.

pozdrawiam

Offline keylogger

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 0
Odp: Zarządzenie Nr 2018_064_dsoz Prezesa NFZ
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 02, 2018, 10:42:30 am »
U mnie KS-PPS podczas wpisywania świadczenia "po staremu" przy zatwierdzeniu wyrzuca okienko o nieprawidłowym kodzie specjalnego rozliczenia i sugeruje wybranie kodu P01 - 1.4. Po kliknięciu OK wprowadza ten kod i jednocześnie ilość wykonanych produktów zmienia się z 1 na 1,4. Wydawałoby się, że o to chodzi. Ale przy zatwierdzeniu świadczenia wyskakuje okno, że "świadczenie powinno być rozliczane z krotnością 1. Czy kontynuować?" Jak kliknę "OK" to mi tak zatwierdza. Może to dlatego SZOI raportuje wielokrotność w tym samym dniu.

Czekam już prawie dobę na zwrotkę z SZOI (wielkopolski), żeby cokolwiek zacząć kumać. Świadczenia do 24 lipca, które wrzuciłem wcześniej na SZOI, zrobione "po staremu", mam wszystkie zatwierdzone. Myślę, że należałoby je poprawić, zrobić "po nowemu" i wysłać ponownie - ale nie wiem, czy te, które teraz wrzuciłem, są dobrze. Więc zostaje chyba czekać.

Problem w tym, że wyjeżdżam w niedzielę na urlop za granicę - jak nie będzie rachunku...
A gdyby tylko bazując na tym, co mam "po staremu" zatwierdzone, wysłać żądanie rozliczenia - a resztę zostawić sobie na poprawianie po powrocie z urlopu? Oczywiście to się doda dopiero do rachunku za sierpień - ale może to jest jakieś wyjście?

Poradźcie proszę

u mnie było tak samo dla świadczeń udzielanych dzieciom 0-18.
najpierw chciał dodać wskaźnik jak dałem ok to potem wołał że świadczenia maja być z krotnością 1.

zatwierdziłem wszystkie na tak i nie wołał, ponieważ świadczenia mają być korygowane o wskaźnik bo to wynika z zarządzenia...

program woła dlatego że w umowach jest zawarta krotność 1 którą program monitoruje... myslę że to poprawią jakoś bo najałatwiej sterować wyceną świadczeń poprzez wskaźniki...

wszystkie świadczenia skorygowane wskaźnikiem wiekowym (W01) zostały prawidłowo skorygowane i otrzymały status z ostrzeżeniem ale to problem po stronie SZOI

ja już rozliczyłem AOS po nowemu... ewentualnie będą potem korekty


« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2018, 10:44:11 am wysłana przez keylogger »

Offline iwona23

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Pomógł? 0
Odp: Zarządzenie Nr 2018_064_dsoz Prezesa NFZ
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 02, 2018, 13:49:14 pm »
U mnie dalej raporty zwrotne z błędami mimo  przeliczenia taryf dla AOS wszystkie dzieci wyrzuca z tekstem nieprawidłowe sumowanie świadczeń. Już nie wiem gdzie i jak poprawić. Warmińsko-Mazurskie

Offline bogdan_mr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 1
Odp: Zarządzenie Nr 2018_064_dsoz Prezesa NFZ
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 02, 2018, 13:56:46 pm »
Ja też w raporcie zwrotnym mam "nieprawidłowe sumowanie świadczeń" ale jest to informacja (nie błąd).
Jak patrzę w SZOI to mam te pozycje na zakładce "Wykaz pozycji do rozliczenia", ale nie wiem czy "za chwilę" nie zrobią jakiejś dodatkowej walidacji która spowoduje wygenerowanie korekt.
Normalnie ręce opadają :-(

Pozdrawiam,
Bogdan

Offline mufi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Pomógł? 2
Odp: Zarządzenie Nr 2018_064_dsoz Prezesa NFZ
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpnia 02, 2018, 14:36:31 pm »
W wielkopolsce też przychodzi "nieprawidłowe sumowanie świadczeń: jako informacja ale jest za nie zapłacone. Więc nie wiem czym się przejmujesz skoro płacą

Offline bogdan_mr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 1
Odp: Zarządzenie Nr 2018_064_dsoz Prezesa NFZ
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpnia 02, 2018, 15:27:26 pm »
W wielkopolsce też przychodzi "nieprawidłowe sumowanie świadczeń: jako informacja ale jest za nie zapłacone. Więc nie wiem czym się przejmujesz skoro płacą

Na ten moment płacą więc ok, jak pisałem mam je w SZOI do rozliczenia, ale niefajnie będzie jak włączą jakieś dodatkowe walidacje i będą korekty. Zastanawiam się po prostu czy można jeszcze jakoś poprawić te świadczenia żeby uniknąć problemów w przyszłości.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Zarządzenie Nr 2018_064_dsoz Prezesa NFZ
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpnia 02, 2018, 16:52:52 pm »
Dostałem informację, że problem został zgłoszony do Centrali
Edward z Kętrzyna

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Zarządzenie Nr 2018_064_dsoz Prezesa NFZ
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpnia 03, 2018, 19:47:58 pm »
Czytając ten temat mam wrażenie, że jest straszny bałagan w tym temacie, bo jeden NFZ przyjmuje coś, drugi nie i jak wskazywać do rozliczenia porady pierwszorazowe w np. kardiologii skoro jest ta podwyżka wprowadzona zarządzeniem 64 i jest dotychczasowy współczynnik korygujący.

Czy komuś udało się już przez to przebrnąć i mógłby podzielić się kawałkiem XML w części dotyczącej pozycji rozliczeniowej świadczeń, które:
- zostały udzielone dla dziecka do 4 roku życia (np. W11)
- zostały udzielone dla dziecka do 4 roku życia - pierwszorazowe (np. W40)
- zostały udzielone dla osoby od 4 do 18 roku życia (np. W11)
- zostały udzielone dla osoby od 4 do 18 roku życia - pierwszorazowe (np. W40)
- zostały udzielone dla osoby powyżej 18 roku życia - pierwszorazowe - neurologia lub kardiologia (np. W40) - w przypadku gdy na jednej wizycie była płatna porada (np. W40) i zerowa (WP1)
- - zostały udzielone dla osoby powyżej 18 roku życia - pierwszorazowe - neurologia lub kardiologia (np. W40) - w przypadku gdy płatna wizyta z W40 odbyła się 3 miesiące po wizycie zerowej WP1

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 116
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]