collapse

Reklama


Autor Wątek: Warunki szczegółowe PSY  (Przeczytany 7864 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline j00ls

  • Global Moderator
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Pomógł? 11
Warunki szczegółowe PSY
« dnia: Maja 04, 2018, 19:03:06 pm »
Nie mogę namierzyć warunków szczegółowych dla psychiatrii (sprzęt/personel). Czy ktoś może pomóc?
gbak:finishing, closing, and going home

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Warunki szczegółowe PSY
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 04, 2018, 20:37:45 pm »
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20130001386

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20160001372

weź pod uwagę "akty zmieniające" bo kojarzę, że były zmiany dotyczące PSY względem rozporządzeń zasadniczych

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Warunki szczegółowe PSY
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 07, 2018, 19:16:34 pm »
Może ktoś wie jaka jest wartość za punkt w ofercie dla leczenia uzależnień. Było 8,40, może teraz można wpisać więcej Warmińsko-Mazurskie
Edward z Kętrzyna


Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Warunki szczegółowe PSY
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 08, 2018, 10:44:27 am »
Dzięki
Edward z Kętrzyna

Offline Tomasz

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 5
Odp: Warunki szczegółowe PSY
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 05, 2018, 00:58:38 am »
Dwa pytania dotyczące umów AOS na PSY.

1. Czy z czegoś wynika, że podmiot musi mieć umowę na świadczenie usług transportu sanitarnego i czy taką umowę należy dołączyć do oferty/dodać do SZOI?

2. Czy za EDM są punkt w ocenie oferty? Bo takie pytanie jest w ankiecie a w kryteriach oceny nie widzę za to punktów.

edit:
odpowiedź na moje 1. pytanie jest taka, że trzeba załączyć umowę tu komunikat WOW http://nfz-poznan.pl/page.php/1/0/show/14148/

edit 2: odpowiedź na moje pytanie: co wynika z 2. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 sierpnia 2016 r. w sprawie szczegółowych kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2016 r., poz. 1372, ze zm.) - po prostu nie zauważyłem, że tam też (na dole) jest część wspólna PSY.
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2018, 18:36:05 pm wysłana przez Tomasz »

Offline karington

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Pomógł? 2
  • WIELKOPOLSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI NFZ
Odp: Warunki szczegółowe PSY
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 05, 2018, 22:52:55 pm »
Dzień dobry,

mam pytanie, czy mógłbym prosić o podpowiedź jakie są warunki wymagane, które należy spełnić aby stanąć do konkursy w PSYCHIATRII w zakresie ŚWIADCZENIA DLA OSÓB Z AUTYZMEM DZIECIĘCYM?

Mam przed sobą otwarty koszyk świadczeń gwarantowanych z zakresu psychiatrii ale przyznam szczerze, że nie mogę się połapać co do godzin pracy personelu.
Raz jest mowa o czasie pracy lekarza 1/3 czasu pracy poradni tygodniowo a za chwilę mowa o 1/4 etatu.
Dość zawile jest to napisane.
Czy mogę prosić o pomoc osoby, które miały styczność z tworzeniem ofert na psychiatrii o zinterpretowanie co dokładnie i ile jest wymagane?

Z góry bardzo dziękuję

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Warunki szczegółowe PSY
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 06, 2018, 10:41:38 am »
Witam czy może ktoś wie gdzie szukać informacji tzn w jakim rozporządzeniu odnośnie pielęgniarki w Poradni Zdrowia psychicznego 1700, nie moge znaleźć czy jest wymagana , w ankiecie jest pytanie odnosnie pracy pielegniarki w dziedzinie psychiatrii na cały etat

Offline Tomasz

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 5
Odp: Warunki szczegółowe PSY
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 12, 2018, 18:30:49 pm »
Czy ktoś wie czy w zakreesie:  świadczenia terapii uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia  (kod 1744) warunkiem wymaganym lub dodatkowym jest:
a) pracownik socjalny
b) pielęgniarka

bo ja nie widzę nigdzie odpowiedzi. Kiedyś było i Pani w tym wątku http://forumpps.pl/index.php?topic=9501.msg67129#msg67129 twierdz, że tak było jeszcze w 2016 r.  ale ja nie widzę podstawy.

Nie widzę takiego wymagania w:
a) załączniku nr 7 poz. 3 do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień.
b) ROZPORZĄDZENIU MINISTRA ZDROWIA z dnia 5 sierpnia 2016 r. w sprawie szczegółowych kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów 
o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej pozycja 51 (str. 404 i dalej) ani w tabeli 2 (str. 408 i dalej).
c) ZARZĄDZENIU Nr 41/2018/DSOZ PREZESA NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA z dnia 23 maja 2018 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień, które w załączniku odsyła do rozporządzenie koszykowego.


Gdzieś jeszcze szukać?
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2018, 18:57:15 pm wysłana przez Tomasz »

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Warunki szczegółowe PSY
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 12, 2018, 21:28:29 pm »
Gdzieś jeszcze szukać?
w ankietach do postępowań na ten zakres z Olsztyna

Offline Tomasz

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 5
Odp: Warunki szczegółowe PSY
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 12, 2018, 22:18:15 pm »
Gdzieś jeszcze szukać?
w ankietach do postępowań na ten zakres z Olsztyna

w moje ankiecie nie mam pytania dotyczącego pracownika socjalnego ani pielęgniarki, ale się zastanawiam czy NFZ nie ukrywa tego pod pytaniem "spełniam warunki" /gdyby to miał być warunek wymagany/ albo sam szuka w potencjalne /gdyby to miał być warunek dodatkowy, ale to wydaje mi się nie prawdopodobne/

na forum znalazłem taką ankietę jak w załączeniu i tam też nie mam nic ani o pracowniku socjalny ani pielęgniarce.

Nie wiem czy w olsztyńskiej może być coś innego? Dziwne to by było.

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: Warunki szczegółowe PSY
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 13, 2018, 10:25:31 am »
W rozporządzeniu w warunkach realizacji świadczeń dla Leczenia Uzależnień 1740 nie ma informacji o pielęgniarce i pracowniku socjalnym.
Czy ktoś wie coś na ten temat ?
Monika

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Warunki szczegółowe PSY
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 16, 2018, 19:38:31 pm »
Pomagałem niedawno w ofercie dla 1740 i przeszło gładko bez pielęgniarki i pracownika socjalnego
Edward z Kętrzyna

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: Warunki szczegółowe PSY
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 24, 2018, 13:34:18 pm »
Witam,
Przygotowuję ofertę na hostel dla uzależnionych i mam pytanie czy harmonogram komórki ma być dostępność całodobowa ? i jak z harmonogramem personelu średniotygodniowy czy wpisać konkretne godziny ?
Monika

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: Warunki szczegółowe PSY
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 26, 2018, 11:34:07 am »
Jak obliczyć czas pracy: równoważnik 1 etatu przeliczeniowego na 80 łóżek ?
 my mamy 15 łóżek ?  ???
Monika

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 137
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 12
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]