collapse

Reklama


Autor Wątek: WINF  (Przeczytany 1291 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yaho

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Pomógł? 0
WINF
« dnia: Lipca 13, 2018, 12:34:05 pm »
Dzień Dobry
Próbuję wyszukać w bazie rekordy, dla których nie jest wypełnione pole Ważne informacje (WINF). Ta tabela jest powiązana z PACJ, ale nie wiem jak. Mam bazę testową na FB, produkcja na oracle. Mam kilka prostych pytań, na które  nie znam odpowiedzi (za małe doświadczenie bazodanowe):
1. Dlaczego nie działa show tables ? - zarówno na FB, jak i na ORA - czy to kwestia uprawnień ?
2. Dlaczego nie działa select *from WINF - na FB zwraca mi jeden rekord, na ORA dostaję, że nie ma takiej tabeli
3. Jak zbudować selecta, aby zwracał NULLe z tabeli WINF ?

Czy Ktoś z szanownego grona borykał się z takimi "dylematami" ?

pozdrawiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: WINF
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 13, 2018, 18:56:31 pm »
Jak za małe doświadczenie bazodanowe, to w tym kierunku bym nie szedł, żeby w bazie grzebać. No ok, select nie zaszkodzi. Ale... nie dam konkretnego może rozwiązania, ale dam kierunek. Powalczysz, a co wywalczysz to Twoje.
- w WINF jest identyfikator pacjenta - tak jest wiązana. Natomiast co jest przechowywane w tabeli WINF, to nie wiem (WINF wcale nie musi być skrótem od ważne informacje).
1. Firebird, Oracle to nie mySQL. Firebird ma inne polecenie na wyświetlanie tabel, Oracle inne. Poszuka sobie programu - managiera baz danych, tam raczej tabele się same pokażą na jakiejś zakładce.
2. Jak na FB polecenie zwraca Ci jeden rekord, tzn., że działa. To, że w tabeli jest jeden rekord to inna sprawa. Może informacji szukasz nie tu, gdzie trzeba.
W Oraclu też jest ta tabela, przynajmniej u mnie (różne instalacje mogą mieć inaczej, ze względu na specyficzne funkcje załączone). Może masz uszkodzoną bazę, tzn. coś kiedyś z niej zniknęło, ale nie jest wykorzystywane, więc program nie zgłasza błędu.
3. Odpowiedź masz w 1. Zbudowałeś go dobrze - zwraca wszystko, co jest w tabeli.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 98
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]