collapse

Reklama


Autor Wątek: Formularze - checkbox / radio  (Przeczytany 2565 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bocor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Pomógł? 6
  • Zwykły szary człowiek
Formularze - checkbox / radio
« dnia: Lipca 12, 2018, 17:49:36 pm »
Witam!
Mam pytanie do osób, które tworzą formularze w KS-SOMED z poziomu HTML'a.
Wam też pole wyboru (checkbox) i pole opcji (radio) wyglądają jak nawiasy [] oraz () ?
Dzieje się tak od którejś aktualizacji i to jeszcze z 2017 roku. Pamiętam, że pytałem o to Kamsoft i dostałem taką odpowiedź:
"Zgadza się, była taka zmiana i była ona celowa. Miało to być tymczasowe (do póki nie uda się przynajmniej rozwiązać tego inaczej) problemu z pokazywaniem się właśnie tych symboli. Mieliśmy zgłoszenia, że zamiast tych symboli pojawiały się jakiś dziwne w stylu nożyczek lub coś takiego. Problem występuje także u nas na komputerach, więc założyliśmy, że to powszechne. Na pewno będziemy jeszcze nad tym pracować, ale obecnie jest ten wariant." - to była wiadomość z 10.08.2017 r.
Minął prawie rok, a tu dalej okropne nawiasy...

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Formularze - checkbox / radio
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 12, 2018, 18:20:02 pm »
Tak samo jest wszędzie. Rok to niedługo, przecież program działa, więc nie jest to błąd ;)
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Bocor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Pomógł? 6
  • Zwykły szary człowiek
Odp: Formularze - checkbox / radio
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 12, 2018, 18:42:18 pm »
Oczywiście, że można pracować  ;) Tylko ja z założenia zawsze staram się "dopieszczać" moje formularze.
No cóż... pewnie poprawa tego leży pod stosem innych tematów do poprawienia. Pozostaje mi popróbować zmienić wygląd graficzny tych pól...
Chociaż i to może być źle wyświetlane  :-\

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Formularze - checkbox / radio
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 12, 2018, 19:44:21 pm »
Z radio to by jeszcze ogarnął jakąś grafiką nawet (inna sprawa jaką grafikę da radę formularz wyświetlić) - od radio można uzależnić widoczność tabelki. Nie wiem czemu producent nie dał takiej możliwości checkboxowi.
Ja jednak wolałbym bardziej, żeby w Somedzie rozdzielono warstwę edycji od warstwy wydruku (np. Medis tak ma, że projektuje się formularz jak w Somedzie, ale wydruk można zrobić przez FR'a). Jak jest jedno razem z drugim, to są małe możliwości zmiany układu do edycji/wyświetlania w programie (monitory panoramiczne pozwalają na układ "na szerokość" w stosunku do wydruku, który wcale nie musi być tożsamy z widokiem w aplikacji.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Formularze - checkbox / radio
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 13, 2018, 10:50:16 am »
Minął prawie rok, a tu dalej okropne nawiasy...

ojtam ojtam:
   
Cytuj
2017-09-08 10:03   Państwa zgłoszenie nie będzie realizowane w najbliższym kwartale i pozostaje w trybie oczekiwania na wyznaczenie terminu.   
5   
2017-10-09 09:01   [iBUG] Zmieniono planowaną datę realizacji z 2017-10-06 na 2018-01-09. Uzasadnienie:
Państwa zgłoszenie nie będzie realizowane w najbliższym kwartale i pozostaje w trybie oczekiwania na wyznaczenie terminu.   
6
2018-01-10 09:51   [iBUG] Zmieniono planowaną datę realizacji z 2018-01-09 na 2018-04-10. Uzasadnienie:
Państwa zgłoszenie nie będzie realizowane w najbliższym kwartale i pozostaje w trybie oczekiwania na wyznaczenie terminu.   
7   
2018-04-09 15:22   [iBUG] Zmieniono planowaną datę realizacji z 2018-04-10 na 2018-07-09. Uzasadnienie:
Państwa zgłoszenie nie będzie realizowane w najbliższym kwartale i pozostaje w trybie oczekiwania na wyznaczenie terminu.   
8   
2018-07-10 08:53      [iBUG] Zmieniono planowaną datę realizacji z 2018-07-09 na 2018-10-10. Uzasadnienie:
Państwa zgłoszenie nie będzie realizowane w najbliższym kwartale i pozostaje w trybie oczekiwania na wyznaczenie terminu.

i tak mam dla wielu zgłoszeń, ale dobrze, że jest to w systemie i przynajmniej co 3 miesiące dostaję update ;)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Bocor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Pomógł? 6
  • Zwykły szary człowiek
Odp: Formularze - checkbox / radio
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 13, 2018, 11:54:50 am »
Minął prawie rok, a tu dalej okropne nawiasy...

ojtam ojtam:
   
Cytuj
2017-09-08 10:03   Państwa zgłoszenie nie będzie realizowane w najbliższym kwartale i pozostaje w trybie oczekiwania na wyznaczenie terminu.   
5   
2017-10-09 09:01   [iBUG] Zmieniono planowaną datę realizacji z 2017-10-06 na 2018-01-09. Uzasadnienie:
Państwa zgłoszenie nie będzie realizowane w najbliższym kwartale i pozostaje w trybie oczekiwania na wyznaczenie terminu.   
6
2018-01-10 09:51   [iBUG] Zmieniono planowaną datę realizacji z 2018-01-09 na 2018-04-10. Uzasadnienie:
Państwa zgłoszenie nie będzie realizowane w najbliższym kwartale i pozostaje w trybie oczekiwania na wyznaczenie terminu.   
7   
2018-04-09 15:22   [iBUG] Zmieniono planowaną datę realizacji z 2018-04-10 na 2018-07-09. Uzasadnienie:
Państwa zgłoszenie nie będzie realizowane w najbliższym kwartale i pozostaje w trybie oczekiwania na wyznaczenie terminu.   
8   
2018-07-10 08:53      [iBUG] Zmieniono planowaną datę realizacji z 2018-07-09 na 2018-10-10. Uzasadnienie:
Państwa zgłoszenie nie będzie realizowane w najbliższym kwartale i pozostaje w trybie oczekiwania na wyznaczenie terminu.

i tak mam dla wielu zgłoszeń, ale dobrze, że jest to w systemie i przynajmniej co 3 miesiące dostaję update ;)

To mnie pocieszyłeś  ;)
Posiadamy jeszcze KS-SOLAB i tam poprawnie wyświetla się ta grafika.
Rozumiem, że nad każdym modułem pracuje inny zespół i to jest zrozumiałe - tylko, czy oni nie dzielą się ze sobą informacjami?
Mam tylko nadzieję, że ten problem nie zostanie całkowicie pominięty.

Skoro jesteśmy przy tworzeniu formularzy - to zapytam przy okazji o coś jeszcze.
Czy jest gdzieś spisana lista komend typu: KSHidden, KSGlossary, KSRemoveEmptyRows itp... generalnie chodzi o wszystkie komendy zaczynające się od KS... ?

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: Formularze - checkbox / radio
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 13, 2018, 13:29:37 pm »
Rozumiem, że nad każdym modułem pracuje inny zespół i to jest zrozumiałe - tylko, czy oni nie dzielą się ze sobą informacjami?

Zdradzę panu tajemnicę. Nad tym modułem pracuje ta sama osoba. I, żeby było ciekawiej, to jest dokładnie ta sama biblioteka. Tyle tylko, że w KS-SOLAB jest ona w starszej wersji, takiej, jaka kiedyś była w KS-SOMED. Takiej, którą musieliśmy wycofać, gdy dziesiątki naszych klientów zgłaszało nam błędy wyświetlania i działania formularzy. Tak po prostu. Na niektórych systemach Windows wersja z ładnymi checkami działa, na niektórych nie działa. SOMED ma wiele więcej klientów, więc musieliśmy dostarczyć wersję, może brzydszą, ale działającą. Jeśli pojawi się klient SOLABA, u którego ten problem też wystąpi, jest szansa, że i SOLAB otrzyma "poprawioną" wersję. Oni o tym problemie wiedzą, ale ponieważ nikt nie zgłasza problemów, to, całkiem słusznie, nie podejmują kroków naprawczych. My, czyli KS-SOMED, takiego komfortu nie mamy.
To nie tak, że nie chce nam się tego zrobić. Problem jest taki, że każda dotychczasowa próba poprawy kończyła się kłopotami u klientów. I tak, jak u jednych się poprawiło, u innych się zaczęło sypać. Nie znam dokładnie szczegółów co jest nie tak, ale modułem zajmuje się naprawę kompetentna osoba, rzekłbym najbłyskotliwsza w zespole wliczać do niego moją skromna osobę i jeśli dotychczas się nie udało problemu rozwiązać, to on trywialnym nie jest. Może się to Państwu nie podobać, ale wolimy "brzydszą" ale u wszystkich działającą wersję.

Offline Bocor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Pomógł? 6
  • Zwykły szary człowiek
Odp: Formularze - checkbox / radio
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 16, 2018, 07:55:40 am »
Rozumiem, że nad każdym modułem pracuje inny zespół i to jest zrozumiałe - tylko, czy oni nie dzielą się ze sobą informacjami?

Zdradzę panu tajemnicę. Nad tym modułem pracuje ta sama osoba. I, żeby było ciekawiej, to jest dokładnie ta sama biblioteka. Tyle tylko, że w KS-SOLAB jest ona w starszej wersji, takiej, jaka kiedyś była w KS-SOMED. Takiej, którą musieliśmy wycofać, gdy dziesiątki naszych klientów zgłaszało nam błędy wyświetlania i działania formularzy. Tak po prostu. Na niektórych systemach Windows wersja z ładnymi checkami działa, na niektórych nie działa. SOMED ma wiele więcej klientów, więc musieliśmy dostarczyć wersję, może brzydszą, ale działającą. Jeśli pojawi się klient SOLABA, u którego ten problem też wystąpi, jest szansa, że i SOLAB otrzyma "poprawioną" wersję. Oni o tym problemie wiedzą, ale ponieważ nikt nie zgłasza problemów, to, całkiem słusznie, nie podejmują kroków naprawczych. My, czyli KS-SOMED, takiego komfortu nie mamy.
To nie tak, że nie chce nam się tego zrobić. Problem jest taki, że każda dotychczasowa próba poprawy kończyła się kłopotami u klientów. I tak, jak u jednych się poprawiło, u innych się zaczęło sypać. Nie znam dokładnie szczegółów co jest nie tak, ale modułem zajmuje się naprawę kompetentna osoba, rzekłbym najbłyskotliwsza w zespole wliczać do niego moją skromna osobę i jeśli dotychczas się nie udało problemu rozwiązać, to on trywialnym nie jest. Może się to Państwu nie podobać, ale wolimy "brzydszą" ale u wszystkich działającą wersję.

Dziękuję za konkretną odpowiedź. Przynajmniej mam jakiś zarys sytuacji.

A co do mojego kolejnego pytania odnośnie list komend stworzonych przez kamsoft?
Można takie informacje wyciągnąć z tego programu albo twórcy gdzieś zamieścili taką listę?
Dlaczego to jest dla mnie ważne... cieszę się, że można samemu sobie tworzyć formularze, a nie być skazanym na to co nam twórcy oferują (nie żeby były one jakieś złe). Wiele można tam zrobić od strony HTML'a, wykorzystując przy tym style CSS'a i nawet javascripty działają, ale są też komendy, które zostały stworzone przez twórców. Mowa właśnie o wszystkich z przedrostkiem KS. Wiele z nich jest intuicyjnych i można się domyślić. Tylko, że dostając pewne narzędzie do pracy - chciałbym móc wykorzystywać jego pełny potencjał  ;)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 129
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]