collapse

Reklama


Autor Wątek: Somed + OSOZ SMS  (Przeczytany 1641 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline inferno3031

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Somed + OSOZ SMS
« dnia: Lipca 08, 2018, 11:23:28 am »
Witajcie,

mam drobną zagwostkę z systemem SOMED oraz obsługi SMS poprzez SOMED.Próbowałem szukać informacji na ten temat w internecie oraz w biuletynach ale niestety nie udało się. Biorąc pod uwage, że jest tu wielu doświadczonych użytkowników być może ktoś będzie wiedział.  Posiadam w miarę standardowy układ - parę stanowisk oraz serwer bazodanowy. W ustawieniach administracyjnych ustawiłem aby ISOZ uruchamiał się na stanowisku 1 (serwer) i kiedy uruchomi się podczas fizycznego zalogowania na serwerze (bez RDP) to SMSy jakoś tam się wysyłają. Problem w tym że kiedy tylko połączę się zdalnie za pomocą RDP otrzymuję już inną nazwę hosta (zamiast serwera) i maszynie przydzielany jest inny numer stanowiska przez co ISOZ przestaje działać i obsługiwać wiadomości SMS. Próbowałem również zainstalować KSDEMON jako usługę jednak zdaje się on w ogóle nie obsługiwać wiadomości SMS (opcja jest wyszarzona) i nigdzie nie znalazłem możliwości przestawienia tego. Z tego co szukałem nie ma możliwości również ustawienia ISOZ'u jako usługi. Czy ktoś wie jak docelowo powinno to wyglądać w takiej konfiguracji? Czy jest jakaś możliwość obsługi komunikacji SMS OSOZ przez sam KSDemon? Lub ustawienia na sztywno numeru stanowiska na serwerze aby isoz funkcjonował cały czas? Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi!

Pozdrawiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Somed + OSOZ SMS
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 08, 2018, 12:29:58 pm »
Nie wiem jaka wersja Somedu, bo z ISOZem były modyfikacje związane, ale już chwilę temu.
Podziałaj plikiem SOMEDSERVICEMGR.EXE - stąd instalujesz ISOZa jako usługę. W moim przypadku, co prawda nie smsy, ale rejestracja internetowa, działa ok.
Poszukaj też ustawień dla opcji OSUSERMODE z pliku ini - powinna pomóc Ci z numeracją stanowisk (jest opisana w biuletynach).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline inferno3031

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: Somed + OSOZ SMS
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 08, 2018, 13:01:48 pm »
Serdeczne dzięki, zdaje się że dokładnie to pominąłem! Do instalacji KSDemona jako usługę wykorzystałem jego konfigurator ale kompletnie nie widziałem SOMEDSERVICEMGR.

Offline Sorn

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 24
Odp: Somed + OSOZ SMS
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 11, 2018, 08:48:06 am »
Do kspl.ini dopisz sobie jeszcze:

[SYSTEM]
ORDER66=1

Dzięki temu jak Ci się ISOZ zawiesi to będzie miał zgodę na "ubicie" wcześniejszej sesji. Inaczej ISOZ nie będzie działał i żaden restart usługi nie pomoże.
No chyba, że order masz juz w sekcji [ALL], to wtedy to nie :)

Jest instrukcja do konfiguracji SMS w instrukcji OSOZ dodawanej do Somedu.
« Ostatnia zmiana: Lipca 11, 2018, 08:50:04 am wysłana przez Sorn »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 129
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]