collapse

Reklama


Autor Wątek: Brak aktualizacji do pobrania  (Przeczytany 11474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jerry

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 2
  • Podlasie
Brak aktualizacji do pobrania
« dnia: Lipca 08, 2018, 08:58:54 am »
Witam.
Mam problem, mam SOMEDa z ostatnią aktualizacją 2017.02.0.08, próbuję wgrać aneks do umowy, ale Somed nie chce wczytać bez uaktualnienia do nowszej wersji, ale program do aktualizacji z ftp wyświetla, że nie ma nowych aktualizacji.
na ftp://ftp.kamsoft.pl/pub/KS-SOMED/ widzę że są tylko aktualizacje z 2018 roku. czy ktoś wie gdzie mogę dostać aktualizacje z 2017 roku od 20017.02.0.08 wzwyż abym mógł zaktualizować program?
Swoją drogą zagrywka poniżej pasa przez kamsoft. Licencja wykupiona a wsparcie w lesie.  :(

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Brak aktualizacji do pobrania
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 08, 2018, 12:10:38 pm »
Ściągnij najnowszy instalator, puść instalację w lokalizacji gdzie masz Someda w tym momencie (kopia oczywiście wcześniej), puść aktualizację bazy danych i po sprawie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline jerry

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 2
  • Podlasie
Odp: Brak aktualizacji do pobrania
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 08, 2018, 22:56:40 pm »
z ORACLEM nie muszę nic robić. wystarczy zainstalować SOMEDa. System sam ORACLE "podepnie" dobrze rozumiem? nigdy tego nie robiłem. W instalacjach innych programów i stawianiu OSa sobie radzę, ale SOMED ze swoją awaryjnością odstrasza mnie na tyle skutecznie, że wolę się upewnić.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Brak aktualizacji do pobrania
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 08, 2018, 23:23:15 pm »
Zrób kopię bazy i plików, w razie W szybciej przywrócić.
Odpalasz instalator i jak masz Oracla to w jednym z okienek, gdzie jest do wyboru Firebird klient, serwer i nic nie instaluj wybierasz nic nie instaluj. Reszta na zasadzie Dalej, Dalej, zakończ.
Oczywiście na koniec aktualizacja bazy, ale to jest standardowo.
Wbrew pozorom, Somed nie jest awaryjny, nie mam z nim problemów od lat, chyba, że padnie dysk albo użytkownik coś usunie, a tak to działa poprawnie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: Brak aktualizacji do pobrania
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 09, 2018, 10:42:22 am »
Witam.
Mam problem, mam SOMEDa z ostatnią aktualizacją 2017.02.0.08, próbuję wgrać aneks do umowy, ale Somed nie chce wczytać bez uaktualnienia do nowszej wersji, ale program do aktualizacji z ftp wyświetla, że nie ma nowych aktualizacji.
na ftp://ftp.kamsoft.pl/pub/KS-SOMED/ widzę że są tylko aktualizacje z 2018 roku. czy ktoś wie gdzie mogę dostać aktualizacje z 2017 roku od 20017.02.0.08 wzwyż abym mógł zaktualizować program?
Swoją drogą zagrywka poniżej pasa przez kamsoft. Licencja wykupiona a wsparcie w lesie.  :(


No to się wtrącę. Bo muszę. Nikt Pana nie pozostawia bez wsparcia. Gdyby Pan wysłał pytanie na serwis, najlepiej korzystając KS-MKR, dowiedziałby się Pan tego co za chwilę napiszę. Zresztą było to pewnie w jakimś biuletynie, ale zgoda, trudno w tej liczbie biuletynów byłoby to znaleźć.
Otóż aktualizacje KS-SOMED dzielimy na dwie części: pełne, zwykle, kwartalne wersje, dla których jest dostępny instalator opisany danym numerem. Taki instalator można z powodzeniem zainstalować na czystym komputerze, można go wykorzystać do aktualizacji systemu KS-SOMED, zawsze. Druga część to aktualizacje do konkretnej wersji. Aktualizacje tym się charakteryzują, że można je wgrać tylko do konkretnej wersji systemu. Czyli, jeśli mamy pewna lukę, to musimy wgrać wszystkie poprzednie aktualizacje. Jest to spowodowane tym, że w aktualizacji są dostępne jedynie pliki, które się zmieniają. Nie można więc pominąć jednej aktualizacji i wgrać następna. Dla Klientów, którzy regularnie aktualizują system jest też tak zwana aktualizacja zamykająca wersję. Jest to normalna aktualizacja, tym się jednak charakteryzuje, że po jej wgraniu otrzymujemy taki stan, jak po wgraniu pełnej wersji kwartalnej. Dzięki temu możliwe jest wieloletnie aktualizowanie systemu bez konieczności pobierania pełnej instalki.
Z powyższego opisu wynika jedno, są pliki, które często się zmieniają, i występują one w praktycznie każdej aktualizacji a ponieważ nie można pominąć aktualizacji, przy duże przerwie w aktualizowaniu systemu, może być konieczne pobranie kilkunastu kopii tej samej wersji biblioteki, pomimo tego, że istotna będzie tylko ta ostatnia. Można łatwo to obliczyć, ale pominięcie kilku wersji kwartalnej, a tak na pewno się stało, jeśli mówimy o wersji 2017, spowodowałoby, że konieczne jest pobranie kilkunaści razy większego zbioru poprawek, niż wielkość najnowszej wersji systemu. Z naszej strony, to przechowywanie na ftp niepotrzebnych plików zajmujących cenne miejsce.  Ze strony Klienta, pobranie zamiast  około 0.7GB tak mniej więcej 20 GB danych - wszystko zależy jak długo nie aktualizowaliśmy. To jest, według mnie, bez sensu. Dlatego usuwamy stare wersje aktualizacji zawsze udostępniając pełną, najnowszą wersję systemu. Jeśli mamy ważną licencję, mamy prawo wgrać najnowszą wersję systemu i tę wersję regularnie aktualizować. Nie jest to z naszej strony brak wsparcia - jeśli nie zna Pan konta na ftp, serwis z pewnością pomoże - ale nic innego jak optymalizacja procesu aktualizacji.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Brak aktualizacji do pobrania
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 09, 2018, 17:41:19 pm »
Z mojej strony jeszcze jedno o czym zapomniałem - po wgraniu aktualizacji (instalator), może się nie ustawić odpowiednia wersja. Jak tak, to w aktualizatorze bazy przycisk F12 i pojawi się nowa zakładka, gdzie ustawiamy wersję z instalatora (dokładnie wpisać trzeba, żeby później nie było problemu).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline jerry

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 2
  • Podlasie
Odp: Brak aktualizacji do pobrania
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 09, 2018, 20:36:53 pm »
09061303 Bardzo mi pomogłeś. Dziękuję.

MK takie miałem dotychczasowe doświadczenie z przedstawicielami Kamsoftu (nie ma umowy serwisowej, wypełnij papierek i czekaj). Jednak Twoje wyjaśnienia co do metody publikacji aktualizacji rozjaśniły mi w głowie. Nie mam też powodu ukrywać miłego zaskoczenia postawą ludzi z Katowic. w niedzielę napisałem e-mail do nich. biorąc pod uwagę, że w poniedziałek zaczynają pracę o 8.00 a o 8:58 miałem już odpowiedź co i jak. Nie było to takie poprowadzenie za rękę jak to zrobił 09061303, ale widzę że moje twierdzenie iż wsparcie jest w lesie jest nieuzasadnionym nadużyciem, opartym na doświadczeniu z przysłowiową "czarną owcą".

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Brak aktualizacji do pobrania
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 09, 2018, 20:54:44 pm »
Nie można się z tym nie zgodzić. Centrala górą, oddziały - różnie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 107
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 9
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]