collapse

Reklama


Autor Wątek: zamknięcie harmonogramu pracowników w szoi.  (Przeczytany 6080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaataarzynaa91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Pomógł? 0
zamknięcie harmonogramu pracowników w szoi.
« dnia: Lipca 03, 2018, 13:47:44 pm »
Witam Serdecznie, jestem nową użytkowniczką tego portalu i od niedawna(niestety) zostałam skazana na zajmowanie się systemem SZOI.

Mam taki problem, otóż w tym systemie dodane były 4 pracownice, trzy z nich już nie pracują, została tylko jedna. NFZ skontaktował się zemną w sprawie zamknięcia harmonogramu tych osób, i tu niestety pojawił się problem.
Ponieważ, moja wiedza dot. tego systemu jest znikoma starałam się działać intuicyjnie, wszystko zakończyło się tym, że wniosek Pani z NFZ mi odrzuciła, bo nie był w terminie 30 dni i w obecnej chwili te trzy osoby mają zamknięte zatrudnienie na dzień 24.05.2018r.
Chciałam ponownie, po odrzuceniu przez tą Panią wniosku o zmianę, jednak zamknąć go już poprawnie.
Kroki:
Zasoby świadczeniodawcy-zatrudniony personel-miejsca pracy-edytuj.
Tu niestety nie mogę już zrobić nic, bo pokazuje zatrudnienie od 1.01.2015-24.05.2018r nic nie mogę zamknąć. Generalnie nie mam zupełnie pojęcia jak to zrobić i co zrobić, ponieważ Pani z NFZ powiedziała, że ona też nie wie. Tylko zasugerowała wznawianie zatrudnienia na 25.05.2018r. Sytuacja jest patowa, bo jestem w tym niestety mocno zielona, gdyby ktoś mógł mnie uratować byłabym prze szczęśliwa, płace złotem!  :) :) :)

Offline magdownica

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Pomógł? 0
Odp: zamknięcie harmonogramu pracowników w szoi.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 03, 2018, 14:33:09 pm »
Przede wszystkim, jeśli upłynęło 30 dni to powinnaś złożyć wniosek umowy->zgody na zmianę potencjału w umowie, chociaż u nas działa na ponad 30 wstecz, ale może kwestia oddziału bądź osoby, która się opiekuje Twoją placówką. Z jaką data właściwie chcesz je zamknąć?

Offline kaataarzynaa91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Pomógł? 0
Odp: zamknięcie harmonogramu pracowników w szoi.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 03, 2018, 17:24:04 pm »
Pani z NFZ powiedziała że to ma być 30dni wstecz więc skoro dziś mam 3.07 biore na dzien nastepny bo wtedy wpłynie zgłoszenie czyli 4.07 i 30dni do tyłu to 5.06.

Offline magdownica

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Pomógł? 0
Odp: zamknięcie harmonogramu pracowników w szoi.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 04, 2018, 08:58:10 am »
To wypełnij wniosek o zmianę. Pisałaś, że zatrudnienie masz w potencjale 01.01.15-24.05.18. Zatrudnienie czy masz zamknięty tak harmonogram dla miejsca pracy?
Jeżeli masz zatrudnienie do 24.05.18, a faktycznie pracował jeszcze do 30.06 to jest problem :) Musiałabyś go znowu "zatrudnić" i dodać miejsce pracy, itd. Więc bez wniosku to już się nie obejdzie.
Na przyszłość radzę dodawać nowy personel bez końca daty zatrudnienia. Wtedy operujesz tylko datami harmonogramu. Przychodzi nawet na pół roku, zatrudniasz bezterminowo i ew. jak nie przedłuży umowy to zamykasz sam harmonogram. Jeśli kiedykolwiek by wrócił to też już masz go w potencjale, wystarczy dodać nowy harmo. I nie masz problemu, że ktoś ci się samoczynnie "wyłączył" z umowy.

Offline kaataarzynaa91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Pomógł? 0
Odp: zamknięcie harmonogramu pracowników w szoi.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 04, 2018, 10:13:43 am »
termin 24.05 był terminem zamknięcia zatrudnienia, i harmonogramu, ale nie pracował już dawno to 3 pracowników, którzy "zalegali" mi w systemie od dawna i teraz przy okazji nadania tych numerów wykonywania zawodów wyszło ze trzeba ich zamknąć niestety zamknełam na 24.05 ale było za póżno kiedy dodałam zgłoszenie do umowy i nie zmieściłam się w terminie 30dni. Chodzi oto, że nie wiem czy teraz faktycznie powinnam "zatrudnić" ich na nowo(jeśli o tak prosiłabym o podpowiedź krok po kroku jak to zrobić żebym nic nie schrzaniła, bo powtarzam że system szoi to dla mnie czarna magia) i potem ew. jak ponownie spróbować zamknąć

Offline magdownica

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Pomógł? 0
Odp: zamknięcie harmonogramu pracowników w szoi.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 04, 2018, 11:34:12 am »
Jeśli nie pracowali już od dawna (koniec przed 24.05) to nie masz co ich zatrudniać. Dodaj po prostu ten wniosek o zmiany w umowie, napisz jakieś uzasadnienie, właściwie dużo nie napiszesz oprócz przeoczenia.

Offline magdownica

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Pomógł? 0
Odp: zamknięcie harmonogramu pracowników w szoi.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 04, 2018, 11:37:48 am »
Czy pisałaś już ten wniosek?

Offline kaataarzynaa91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Pomógł? 0
Odp: zamknięcie harmonogramu pracowników w szoi.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 04, 2018, 13:08:30 pm »
nie moge tego załatwić żadnym wnioskiem, rozmawiałam z Panią z NFZ, która powiedziała że wtedy zamykając nie zmieściłam się w terminie 30 dni i muszę na nowo "zatrudniać" żeby zamknąć bo oni mają takie wymagania.

Offline magdownica

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Pomógł? 0
Odp: zamknięcie harmonogramu pracowników w szoi.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 04, 2018, 14:03:31 pm »
Przecież to bez sensu. Jeśli pracował do np. 28.02, zamknęłaś za późno z 24.05 to jakim cudem NFZ może Cię zmuszać, żebyś jeszcze bardziej naginała i zamknęła z 01.06?  :o

Offline kaataarzynaa91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Pomógł? 0
Odp: zamknięcie harmonogramu pracowników w szoi.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 04, 2018, 14:13:46 pm »
Z racji tego, że na systemie szoi się nie znam, wydaje mi się że to było tak - za nim zamknełam harmonogram zamknełam zatrudnienie i dopiero harmonogram, nie zmieściłam się w terminie 30 dni i wniosek o zamknięcie został odrzucony, mam 3 osoby jedna nie pracuje 3 lata, jedna 3 lata a inna 5 miesięcy.
Jak już jest zamknięte na 24.05 ale nie zgodnie z terminem 30dni to dla nich to jest źle i Pani z NFZ poinformowała mnie, że muszę te osoby przywrócić i zamykać jeszcze raz, dla mnie to też nie ma sensu ŻADNEGO, ale chce to zrobić żeby dali mi spokój :D dlatego prosze o pomoc w pokierowaniu mną dokładnie, tak żebym kolejny raz czegoś nie sknociła.  :'(

Offline magdownica

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Pomógł? 0
Odp: zamknięcie harmonogramu pracowników w szoi.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 04, 2018, 14:41:15 pm »
Nie pomogę Ci w takim razie, bo nie mam nikogo z zamkniętym zatrudnieniem, więc nawet nie wiem co masz do wyboru (edycja jest?). Ani co się pojawi, jak zatrudnisz na nowo. Niech się wypowiedzą specjaliści z forum ;)

Offline kaataarzynaa91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Pomógł? 0
Odp: zamknięcie harmonogramu pracowników w szoi.
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 04, 2018, 14:47:25 pm »
Chodziłoby mi może bardziej o konkretną instrukcje na nowo zatrudnienia tej osoby(bo ja ich nie dodawałam do szoi) żebym nic nie sknociła i to jak zamknąć potem harmonogramy.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: zamknięcie harmonogramu pracowników w szoi.
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 04, 2018, 18:13:02 pm »
Ja też uważam, że nie powinno się jej z powrotem zatrudniać - jak tak mówi Pani z NFZ, to trzeba zapytać na jakiej podstawie. Wypadałoby mieć nawet prawną podstawę skoro kogoś mamy zatrudnić oficjalnie jak u nas go już nie było (trochę to kłamstwo jest jakby nie było). Inna sprawa - jak ta osoba pracuje gdzieś w tym okresie późniejszym, to nie ma szans, żeby zatwierdził NFZ harmonogram, bo będzie kolizja.
Pismo do NFZ może odblokować okres nawet i do roku i więcej wstecz, musi być tylko odpowiednio uzasadnione.
Instrukcję do tego co chcesz zrobić, to przecież Pani z NFZ niech poda (najlepiej mailowo), żeby była jakaś podstawa do powołania się, że NFZ tak kazał jakby coś się rozleciało.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline kaataarzynaa91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Pomógł? 0
Odp: zamknięcie harmonogramu pracowników w szoi.
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 05, 2018, 11:20:49 am »
a podpowie ktoś jak złożyć ten wniosek tak, żeby to załatwić krok po kroku to bym spróbowała? po rozmowie z Pania z NFZ, powiedziała że ona nie zna tego systemu skłądania wniosku, ale żebym próbowała.
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2018, 11:26:18 am wysłana przez kaataarzynaa91 »

Offline kaataarzynaa91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Pomógł? 0
Odp: zamknięcie harmonogramu pracowników w szoi.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 05, 2018, 13:24:17 pm »
bo nie wiem czy dobrze myśle że ja powinnam złożyć prostest do odrzuconego wniosku ? czy jak ? bardzo prosze o pomoc bo muszę to wykonać :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 164
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]