collapse

Reklama


Autor Wątek: niepełnosprawni  (Przeczytany 17981 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dominika84

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 19, 2018, 16:41:08 pm »
rozliczam w KS-PPS, przez moduł REHABILITACJA i nie wiem nadal gdzie dodać dane orzeczenia, żeby za każdym razem nie wpisywać ręcznie przy każdym produkcie

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 19, 2018, 19:36:36 pm »
Daj na karcie pacjenta, może będzie ok - nie mam tego modułu jak sprawdzić, nie wiem czy w górnej części okna modułu rehabilitacja nie ma uprawnień dodatkowych i nie kopiują się na konkretne rozliczane pozycje.
Z tego co napisano widać jednak, że moduł rehabilitacja dalej jest trochę do kitu. Generuje zestawy świadczeń dla danego dnia, a nie dla całego cyklu. Kiedyś z tego powodu trzeba było zbierać oświadczenia na każdy dzień, a nie tylko na pierwszy dzień cyklu (może się coś zmieniło).
Ogólnie - produkt to jest np. laser. Ale w jeden dzień możesz mieć laser i coś jeszcze. Nie dodajesz uprawnień do każdego - lasera, ćwiczeń, prądów - tylko do tej grupy. Jak moduł rehabilitacja nie usprawnia tego jakoś (nie da się wybrać i np. zmieniać produktów do planowania/wykonania), to potwierdza to fakt, że lepiej z niego było zrezygnować (jak i ja zalecałem na rzecz ręcznego niestety wprowadzania produktów w module rozliczenia - tam wyznacznikiem były oświadczenia jednak).
Ale kreatywnie - musiałbym poszukać w module rehabilitacja jak to wygląda, ale może ktoś pomoże kto go używa tego modułu czy da się jakoś usprawnić działanie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mall

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Pomógł? 2
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 01, 2018, 09:14:38 am »
Mam ten sam problem. Symbol ZSN wraca z błędem, symbol 47CZN podobnie. Jeżeli ktoś trafi z symbolem, będę wdzięczna za podzielenie się wiedzą. :)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 01, 2018, 09:39:23 am »
Mam ten sam problem. Symbol ZSN wraca z błędem, symbol 47CZN podobnie. Jeżeli ktoś trafi z symbolem, będę wdzięczna za podzielenie się wiedzą. :)

Prawdopodobnie (w rehabilitacji) robimy to tak, że oznaczmy zarówno ZSN jak i 47CZN i dla ZSN dajemy F4 i dodajemy dane dokumentu.

Pozdrawiam

Offline mall

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Pomógł? 2
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 01, 2018, 11:19:48 am »
Mam ten sam problem. Symbol ZSN wraca z błędem, symbol 47CZN podobnie. Jeżeli ktoś trafi z symbolem, będę wdzięczna za podzielenie się wiedzą. :)

Prawdopodobnie (w rehabilitacji) robimy to tak, że oznaczmy zarówno ZSN jak i 47CZN i dla ZSN dajemy F4 i dodajemy dane dokumentu.

Pozdrawiam

Dziękuję Mistrzu :) Pomogło!

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 02, 2018, 13:02:25 pm »
Zaznaczyłam ZSN oraz 47CZN oraz dane dokumentu i cały czas wraca błąd nie przekazano danych o dokumencie potwierdzającym uprawnienia dodatkowe  >:( rozliczam się w mMedice, może ktoś miał podobnie ?
Monika

Offline tom-kom.pl

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Pomógł? 1
    • tom-kom.pl
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 02, 2018, 13:17:54 pm »
Zaznaczyłam ZSN oraz 47CZN oraz dane dokumentu i cały czas wraca błąd nie przekazano danych o dokumencie potwierdzającym uprawnienia dodatkowe  >:( rozliczam się w mMedice, może ktoś miał podobnie ?

Mam identycznie i powierz szczerze, że jest to strasznie irytujące, że musimy metoda prób i błędów kombinować.
Jeśli Ci się uda proszę o info w jaki sposób...
Pozdrawiam
Tomek

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 02, 2018, 13:57:21 pm »
Na karcie wizyty pacjenta obok uprawnień dodatkowych jest taka karteczka (dokumenty uprawnień dodatkowych). Jak na nią klikniesz pokazuje się uprawnienie. Jak klikniesz pod ptaszkiem szarym to pojawia się ptaszek ZIELONY - jak to fajnie brzmi   ;D 
jestem w fazie testów, czekam na zwrotkę z NFZ. Może to potrwać  :(
Niestety trzeba to przeklikać na każdej wizycie.

Udało się wróciły bez błędów. Powodzenia.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2018, 14:12:00 pm wysłana przez moniazaba »
Monika

Offline tom-kom.pl

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Pomógł? 1
    • tom-kom.pl
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 02, 2018, 14:15:05 pm »
Na karcie wizyty pacjenta obok uprawnień dodatkowych jest taka karteczka (dokumenty uprawnień dodatkowych). Jak na nią klikniesz pokazuje się uprawnienie. Jak klikniesz pod ptaszkiem szarym to pojawia się ptaszek ZIELONY - jak to fajnie brzmi   ;D 
jestem w fazie testów, czekam na zwrotkę z NFZ. Może to potrwać  :(
Niestety trzeba to przeklikać na każdej wizycie.

Udało się wróciły bez błędów. Powodzenia.

Chyba zażywamy inne lekki bo ja nie widzę tych ptaszków i karteczek.
Daj proszę znać czy coś się udało.

Pozdrawiam
Tomek

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 02, 2018, 14:59:28 pm »
Udało się. Świadczenia wróciły bez błędów.
Podaj jakiś kontakt do siebie spróbuję pomóc.
Monika

Offline hanarafa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Pomógł? 1
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #25 dnia: Września 07, 2018, 08:59:18 am »
Dzień dobry,
miałam ten sam błąd, ale po wybraniu 47ZN dodałam numer orzeczenia i datę wystawienia (REJESTRACJE>PACJENCI>DANE PODSTAWOWE>UPRAWNIENIA DODATKOWE>47ZN>F4 i uzupełnić dane o orzeczeniu) i po tym raport wrócił bez błędów.
Pozdrawiam

A jak zrobić to w KS-PPS? Tam w uprawnieniach dodatkowych nie ma 47czn, ani zsn.



art 12 pkt 6 dotyczy nieubezpieczonych

Offline hanarafa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Pomógł? 1
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #26 dnia: Września 07, 2018, 09:55:09 am »
rozliczam w KS-PPS, przez moduł REHABILITACJA i nie wiem nadal gdzie dodać dane orzeczenia, żeby za każdym razem nie wpisywać ręcznie przy każdym produkcie
REJESTRACJA->PACJENCI->na samym dole karty-pod ubezpieczeniem pacjenta masz uprawnienia dodatkowe-> wybierasz 47CZN
NASTĘPNIE
Wchodzisz -w zakładkach( u góry ) UPRAWNIENIA I DOKUMENTY TOŻSAMOŚCI-> UPRAWNIENIA PACJENTA->F2->DOKUMENT UPRAWNIAJĄCY->F2->INNY DOKUMENT POTWIERDZAJĄCY= tu dodaj dane z orzeczenia.
ALE GŁOWY NIE DAM, ŻE PRZEJDZIE :)
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2018, 10:09:34 am wysłana przez hanarafa »

Offline hanarafa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Pomógł? 1
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #27 dnia: Września 07, 2018, 12:35:24 pm »
Właśnie przefrunął mój niepełnosprawny :) na jasna stronę mocy.
Nie poprawiałam danych a usunęłam pozycję, następnie wprowadziłam od nowa od razu wybieracjąc URAWNIENIA DODATKOWE 57ZN->F4->F2 wprowadziłam wymagane dane a w świadczeniach jednostkowych tryb przyjęcia 5-planowy bez skierowania i poszło ino furczało.
Powodzenia również życzę
Pracuję na PPS-świadczenia specjalistyczne.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #28 dnia: Września 07, 2018, 22:47:53 pm »
Co post to inne info - wychodzi trochę nieskładnie.
W jakiej to poradni przeszedł na tą jasną stronę mocy? Raczej w każdej poradni znaczny niepełnosprawny jest bez kolejki, także trochę to jest nie ten teges.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #29 dnia: Września 10, 2018, 12:57:30 pm »
Co post to inne info - wychodzi trochę nieskładnie.
W jakiej to poradni przeszedł na tą jasną stronę mocy? Raczej w każdej poradni znaczny niepełnosprawny jest bez kolejki, także trochę to jest nie ten teges.

Jakaś specjalistyka będzie.
57ZN to wygląda jakby przepuszczony bez skierowania no i skoro tryb przyjęcia wybrany 5 (planowy bez skierowania) to się NFZ nie burzy, że bez kolejki przyjęty (47CZN). Dobrze myślę?

Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 88
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]