collapse

Reklama


Autor Wątek: niepełnosprawni  (Przeczytany 18016 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kasia40

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 221
  • Pomógł? 2
niepełnosprawni
« dnia: Lipca 03, 2018, 08:22:07 am »
Witam,
Jak dodać uprawnienie dla osób niepełnosprawnych?

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 03, 2018, 09:00:02 am »
w SERUM dodaje się poprzez "ubezpieczenia" -> "dodaj polisę" -> "uprawnienia dodatkowe" i wybierasz "ZSN- art. 3 ustawy świadczenia z zakresu rehabilitacji leczniczej (świadczeniobiorca posiadający orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.)"

Offline wycich

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Pomógł? 1
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 16, 2018, 07:51:28 am »
Witam, a jak dodać kod uprawnienia 47CZN w KS-PPS? bo w zwrotce dostaję BŁĄD z dopiskiem "do uzupełnienia"

dodam, że pod nazwiskiem pacjenta mam dodane:
Uprawnienia dodatkowe: ŚWIADCZENIOBIORCA POSIADAJĄCY ORZECZENIE O ZNACZNYM STOPNIU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

a w karcie produktu kontraktowego mam:
kod prod. kontraktowego: 05.1310.508.02 Fizjoterapia Ambulatoryjna Dla Osób O Znacznym Stopniu Niepełnosprawności

Przejrzałem już chyba wszystko i nie mam pojęcia co jeszcze uzupełnić.
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2018, 09:21:40 am wysłana przez wycich »

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 16, 2018, 13:15:33 pm »
Witam, a jak dodać kod uprawnienia 47CZN w KS-PPS? bo w zwrotce dostaję BŁĄD z dopiskiem "do uzupełnienia"

Od wersji 2018.01.4.1 PPS ma dostępne wszystkie aktualne uprawnienia dodatkowe do wyboru również 47CZ (które zastąpiło bodajże 47CN).
Natomiast jeśli chodzi o rehabilitację to wydaje mi się, że tam zamiast 47CZN wybrane powinno być raczej uprawnienie ZSN (ŚWIADCZENIOBIORCA POSIADAJĄCY ORZECZENIE O ZNACZNYM STOPNIU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI - art3. ustawy - świadczenia z zakresu rehabilitacji leczniczej).

Pozdrawiam

Offline wycich

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Pomógł? 1
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 17, 2018, 07:56:52 am »
Niestety to nie to. Nadal w zwrotce BŁĄD - Do Uzupełnienia i kody błędu te same: 50314057 i 50314058

Offline dominika84

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 17, 2018, 12:55:35 pm »
Dzień dobry,
miałam ten sam błąd, ale po wybraniu 47ZN dodałam numer orzeczenia i datę wystawienia (REJESTRACJE>PACJENCI>DANE PODSTAWOWE>UPRAWNIENIA DODATKOWE>47ZN>F4 i uzupełnić dane o orzeczeniu) i po tym raport wrócił bez błędów.
Pozdrawiam

PS. jednak trzeba wybrać ZSN, ponieważ 47ZN zostanie rozliczone w zaopatrzeniu, a nie w rehabilitacji ambulatoryjnej, a  po wejściu w ŚWIADCZENIA i odfiltrowaniu pacjentki, wyszło wszystko na czerwono i teraz poprawiam każdą procedurę ręcznie dodając dane orzeczenia i sprawozdam jeszcze raz, zobaczymy

Przeszło bez błędów, ale nie zeszło z puli punktów dodatkowych na osoby z orzeczeniem, tylko z puli ogólnej. Teraz nie wiem na jaki zmienić z 11.6, żeby skorzystać z dodatkowych punktów. Proszę o podpowiedź, jeśli ktoś już to rozszyfrował.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2018, 14:58:23 pm wysłana przez dominika84 »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 17, 2018, 23:13:43 pm »
Jaki program? Jaki punkt umowy wybrałaś - trzeba wskazać ten dla niepełnosprawnych pewnie ręcznie (dlatego pytam jaki program). Produkty są te same, kod MZ też zapewne.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline wycich

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Pomógł? 1
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 18, 2018, 08:59:21 am »
Dzień dobry,
miałam ten sam błąd, ale po wybraniu 47ZN dodałam numer orzeczenia i datę wystawienia (REJESTRACJE>PACJENCI>DANE PODSTAWOWE>UPRAWNIENIA DODATKOWE>47ZN>F4 i uzupełnić dane o orzeczeniu) i po tym raport wrócił bez błędów.
Pozdrawiam

A jak zrobić to w KS-PPS? Tam w uprawnieniach dodatkowych nie ma 47czn, ani zsn.


Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9297
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 18, 2018, 09:32:26 am »
Nie w tym miejscu szukasz. To ma być w uprawnieniach dodatkowych.

Offline wycich

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Pomógł? 1
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 18, 2018, 09:51:08 am »
Nie w tym miejscu szukasz. To ma być w uprawnieniach dodatkowych.

W REJESTRACJE-->ŚWIADCZENIA-->F4 POPRAW (na danym pacjencie) | główna zakładka "Świadczenie", pole "Uprawnienia dodatkowe" mam ZSN - tam wchodzi bez problemu, ale podobno należy również uzupełnić w samej karcie pacjenta - tak powiedzieli informatycy z Funduszu i z tym mam problem...

Offline dominika84

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 18, 2018, 10:07:35 am »
KS-PPS
nie wiem, gdzie zmienic punkt umowy

już znalazłam chyba, przez moduł REHABILITACJA, później w konfigurację i trzeba zmienić produkt kontraktowy z FIZJOTERAPIA AMBULATORYJNA na FIZJOTERAPIA AMBULATORYJNA DLA OSÓB O ZNACZNYM STOPNIU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI i powinno być dobrze
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2018, 10:12:41 am wysłana przez dominika84 »

Offline wycich

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Pomógł? 1
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 18, 2018, 10:30:17 am »
KS-PPS
nie wiem, gdzie zmienic punkt umowy

już znalazłam chyba, przez moduł REHABILITACJA, później w konfigurację i trzeba zmienić produkt kontraktowy z FIZJOTERAPIA AMBULATORYJNA na FIZJOTERAPIA AMBULATORYJNA DLA OSÓB O ZNACZNYM STOPNIU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI i powinno być dobrze

w moim przypadku nie chodzi o produkt kontraktowy, od początku mam FIZJOTERAPIA AMBULATORYJNA DLA OSÓB O ZNACZNYM STOPNIU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI ;)

Offline dominika84

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 18, 2018, 12:05:07 pm »
zeszło z puli dodatkowej, ale znowu trzeba ręcznie przy każdym produkcie wprowadzić dane orzeczenia, bo zwrotny wrócił z błędem 50314057 (Do uzupełnienia)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 18, 2018, 16:59:26 pm »
@wycich
Pamiętaj, że w NFZcie nie znają najprawdopodobniej systemów do rozliczeń, częściej może mMedicę znają. To co napisałeś, w kontekście PPSa czy Somedu nie działa tak. W tych systemach, jak dodasz uprawnienie na karcie pacjenta, to do rozliczenia kopiuje się ono zawsze na każdą kartę wykonania; po to ono tam jest, żeby nie dopisywać za każdym razem. Jak wpisze na karcie wykonania, rozliczenie będzie ok, ale musisz je wpisać za każdym razem.
@dominika84
W jakim systemie ewidencjonujesz świadczenia? Jak w PPSie, to czy używasz moduły Rehabilitacja?
Danych o uprawnieniach nie dopisujesz do produktu, tylko robi się to na poziomie zestawu/epizodu albo świadczenia (nie pamiętam). Zależy w jakim programie, ale zwykle jest na to sposób, żeby nie trzeba było za każdym razem dodawać uprawnienia od nowa.
Poprawki niestety są gorsze, zwykle więcej się trzeba napracować niestety niż przy dodaniu z odpowiednimi ustawieniami (w PPS to zależy od sposobu wprowadzania świadczeń i modułu, z którego są wprowadzane).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Rilup

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Pomógł? 2
Odp: niepełnosprawni
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 19, 2018, 08:06:27 am »
no dobra a wie ktoś może jak wygląda sprawa niepełnosprawnych których mamy w ciągłej terapii? oni nie są poza kolejnością czyli /uprawnienia dodatkowe 47ZN/ ale jak rozumiem świadczenie nie przejdzie bez tego kodu i podpiętych danych orzeczenia? sam kod skojarzony nie wystarczy? pracuję w mMedica.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 36
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]