collapse

Reklama


Autor Wątek: Wprowadzanie świadczeń - zmieniono domyślne pola wyszukiwania?  (Przeczytany 1483 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline saphrii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 0
Witajcie.

Pojawił się u mnie irytujący problem podczas wprowadzania świadczeń.

Normalnie po wypełnieniu okienka "Rejestracja świadczenia udzielonego pacjentowi..." klikam F2 > pojawia się "Karta  produktu kontraktowego" tu Spacja i pojawia się kolejne okienko "Wybór zakontraktowanej usługi z pakietu". Kiedyś od razu mogłem pisać kod (przykładowo 0102) enter i ten już etap był gotowy.

Teraz coś się skopało, albo programiści nagrzebali i w ostatnim oknie, gdzie wpisywałem przykładowe 0102 muszę albo myszką przeskakiwać w dolne pole szukania wg kodu, lub klikać Alt+Z.

Jest to irytujące i niezwykle skutecznie wytraca z tempa wprowadzania świadczeń.

Czy jest możliwość przywrócenia funkcjonalności tak jak kiedyś, by po naciśnięciu spacji  i otwarciu okna wyboru usługi domyślnie kursor był w dolnym polu szukania usługi a nie górnym - szukiwania umowy?!

Przemilczałem wcześniejsze beznadziejne zmiany w ikonkach, ale teraz to kogoś w Kamsofcie chyba ostro słońce przypiekło...

wersja PPS 2018.01.4.0

Uprzejmie proszę o pomoc.
Bartosz

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Wprowadzanie świadczeń - zmieniono domyślne pola wyszukiwania?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 02, 2018, 21:03:29 pm »
W ZPO podobnie. Dodają jakieś bezsensowne okna "okres limitowania" itp i to obowiązkowe.
Miałem wprowadzonych lekarzy wystawiających - Imię nazwisko i NPWZ, zmienili, że jak wybiorę lekarz to już mi nie wyszuka tych, którzy nie mają rodzaju "lekarz" w kartotece. Żeby mieć wszystkich widocznych, nie mogę po drodze wybrać rodzaju personelu. Nudziło im się k......
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline saphrii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 0
Odp: Wprowadzanie świadczeń - zmieniono domyślne pola wyszukiwania?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 02, 2018, 21:31:29 pm »
Byłbym w stanie zrozumieć tego typu rozwiązanie, gdybym miał zakontraktowane różne umowy, ale tutaj, w małej poradni stomatologicznej z dwoma lekarzami i 3/4 kontraktu i wyłącznie jednym typem usług przeklikiwanie się za każdym razem przy wprowadzaniu każdej jednej usługi to czysty idiotyzm - przy średnio 170 pacjentach miesięcznie i średnio 3~4 usługach/pacjenta robi się 500~700 zupełnie zbędnych kliknięć alt+z lub wskazań myszą odpowiedniego pola...
Szlag już mnie jasny trafia, co chwilę omyłka. Lata całe było dobrze, teraz musieli zj...ć  >:(

Offline piotrek60

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 0
Odp: Wprowadzanie świadczeń - zmieniono domyślne pola wyszukiwania?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 02, 2018, 21:46:10 pm »
porąbało i to zdrowo.myślałem , że to problem kompa po aktualizacji , więc odtworzyłem kopie bezp. ....i sie porobiło .nie dość , że wszystko zniknęło t ojeszcze sprawdzany ewuś wcześniej wyrżnęło.masakra - nie wiem co z tym zrobić!!!!!!!

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Wprowadzanie świadczeń - zmieniono domyślne pola wyszukiwania?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 02, 2018, 23:11:20 pm »
Zgłaszajcie do KS. Może nic nie da, ale może jednak.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Wprowadzanie świadczeń - zmieniono domyślne pola wyszukiwania?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 02, 2018, 23:17:01 pm »
O e-WUŚ się nie martw bo jak był sprawdzony to w systemie SZOI będzie
Edward z Kętrzyna

Offline piotrek60

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 0
Odp: Wprowadzanie świadczeń - zmieniono domyślne pola wyszukiwania?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 02, 2018, 23:34:23 pm »
dzięki za info i wsparcie w sprawie ewusia.pozdrawiam!!

Offline wycich

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Pomógł? 1
Odp: Wprowadzanie świadczeń - zmieniono domyślne pola wyszukiwania?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 03, 2018, 10:52:47 am »
u mnie to samo, kilkukrotnie spowolniło czas wpisywania (rehabilitacja, średnio na pacjenta 4-5 zabiegów, czyli 40-50 wpisów, a pacjentów mamy około 150 / m-c). MASAKRA, sprawę zgłosiłem do Kamsoftu, ale bez odzewu jak na razie :(

Offline saphrii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 0
Odp: Wprowadzanie świadczeń - zmieniono domyślne pola wyszukiwania?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 03, 2018, 13:23:35 pm »
dzwoniłem do Kamsoftu zgłosić przypadłość, były już na to zgłoszenia i będzie to poprawione, ale jeszcze nie wiedzą kiedy i jak (czy aktualizacją, czy będą podsyłać plik do podmiany)... byle by szybko.

Offline macieqq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 1
Odp: Wprowadzanie świadczeń - zmieniono domyślne pola wyszukiwania?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 07, 2018, 11:00:54 am »
Po którejś z ostatnich aktualizacji jest również problem przy wprowadzaniu zleceń w ZPO. Poprzednio przelatując TABem przez pola, można było wszystko bez problemu uzupełnić. Teraz TAB nie wiedzieć czemu pomija pola dotyczące REGONu komórki zlecającej i przeskakuje do nowego pola "Karta zaopatrzenia" (początek okresu limit.). Bez REGONu nie przepuszcza dalej, więc trzeba myszką za każdym razem w to celować... Po co zmieniać coś, co działa?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 78
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9303 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]