collapse

Reklama


Autor Wątek: Czy świadczeniodawca może przystąpić do konkursu na zakres, który już posiada ?  (Przeczytany 5502 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karington

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Pomógł? 2
  • WIELKOPOLSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI NFZ
Dzień dobry,

mam pytanie, czy świadczeniodawca może przystąpić do konkursu ofert na świadczenia, które już ma zakontraktowane na tym samym terenie?

Czy należy wówczas wykazań całkowicie nowy potencjał (personel, sprzęt, pomieszczenia, miejsca), czy można ponownie wykazać ten, który był już wykazany w pierwotnej już zakontraktowanej ofercie? 

Dziękuję za odpowiedzi.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Wg mnie:
1. Tak
2. Tak. Nie możesz wykazać raczej tego, na co już masz kontrakt, bo kim/czym będziesz go wykonywał.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Nie wiem czy dobrze rozumiem. Masz aktualny kontrakt i chcesz wystartować w konkursie na ten sam zakres w tym samym miejscu wykonywania?

Offline karington

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Pomógł? 2
  • WIELKOPOLSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI NFZ
Dokładnie Paweł, tak jak mówisz.

Posiadam już kontrakt na fizjoterapię ambulatoryjną i teraz NFZ ponownie ogłosił konkurs na ten sam obszar.

Mam moce przerobowe i mógłbym wykonać więcej świadczeń i stąd moje pytanie, czy mając już kontrakt na dany zakres w danym obszarze udzielania świadczeń mogę wystartować ponownie?

Wiem, że jest przepis, który obowiązuje od 2015 roku jak dobrze kojarzę, który dopuszcza taką możliwość tylko pytania, czy muszę posiadać nowy - inny personel do nowej oferty, czy mogę wykazać ten który podałem w pierwszej ofercie na którą już mam podpisaną umowę?

Dziękuję z góry za odpowiedzi   

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
ad. 1 - tak
ad. 2 - możesz, ale żeby godzinowo była rozdzielność pracy poradni, wtedy możesz wykazać tych samych ludzi i sprzęt.  Tzn. w jednej umowie poradnia jest otwarta np. w poniedziałek w godz. 8.00 - 12.00, a w drugiej umowie poradnia jest otwarta w poniedziałek w godz. 12.00 - 18.00.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Co do 2 - ważne jest jeszcze jaki to zakres, bo np. fizjo masz przymus mieć dostępność 8-18 przy całym etacie. Jak mniej, to tak jak napisał karolweksler.

Z tymi mocami w fizjo właśnie tak jest, że dałoby się więcej, ale idąc w kierunku nowego miejsca wykonywania, niestety na starym trzeba mieć utrzymany stan momentu podpisania umowy (była tam deklaracja utrzymania etatów wykazanych i pewnie trzeba by mieć zgodę NFZ na ich zmniejszenie). Piszę głównie o etatach, bo z tym większy problem bywa.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline agusia112009

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? -1
pewnie że możesz, myśmy w tamtym roku startowali na dodatkowa fizjo.

PJ

  • Gość
Dzień dobry,

mam pytanie, czy świadczeniodawca może przystąpić do konkursu ofert na świadczenia, które już ma zakontraktowane na tym samym terenie?
Dziękuję za odpowiedzi.

Podobne pytanie niegdyś zadano podczas szkolenia w NFZ. Pracownicy odpowiedzieli: "tak - można przystąpić, ale taka oferta zostanie odrzucona".

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
To jakieś widzimisie pracownika czy miało to podstawę prawną?

PJ

  • Gość
To jakieś widzimisie pracownika czy miało to podstawę prawną?

Raczej to pierwsze

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Ja też zawsze słyszałem, że jak się posiada kontrakt to nie można startować w ogłoszonym konkursie

Offline karington

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Pomógł? 2
  • WIELKOPOLSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI NFZ
Opinii zasięgnąłem u źródła i sytuacja wygląda następująco:

Świadczeniodawca może wystartować w dodatkowo ogłoszonym konkursie na udzielania świadczeń w obszarze i zakresie, w którym posiada już podpisaną umowę z NFZ lecz powinien posiadać całkowicie nowy potencjał.

Krótko mówiąc nowy konkurs = nowe zasoby.

Chyba, że istnieje możliwość rozdzielenia godzin pracy komórki organizacyjnej.
W fizjoterapii ambulatoryjnej takiej możliwości niestety nie ma bo zakład pracuje 10h dziennie.

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 139
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]