collapse

Reklama


Autor Wątek: ASI w przychodni  (Przeczytany 2371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ekspert1

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Pomógł? 13
ASI w przychodni
« dnia: Czerwca 21, 2018, 13:23:42 pm »
Witam,
Jak jest w waszych przychodniach? Czy macie wyznaczonego Administratora Systemu Informatycznego? Czy powinno być jakieś oświadczenie przez niego podpisane? Ewentualnie jak powinna wyglądać papierologia dla ASI?
Jeżeli pomogłem, kliknij 'Pomógł'.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: ASI w przychodni
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 22, 2018, 11:45:51 am »
Witam,
Jak jest w waszych przychodniach? Czy macie wyznaczonego Administratora Systemu Informatycznego? Czy powinno być jakieś oświadczenie przez niego podpisane? Ewentualnie jak powinna wyglądać papierologia dla ASI?

Ale chodzi Ci konkretnie o ASI czy o IOD (Inspektor ochrony Danych zastępujący dawnego ABI - Administrator Bezpieczeństwa Informacji)?

ASI zazwyczaj jest informatyk bo to on odpowiada za techniczne kwestie bezpieczeństwa.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2018, 11:47:53 am wysłana przez PiotrSz »

Offline ekspert1

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Pomógł? 13
Odp: ASI w przychodni
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 22, 2018, 13:27:05 pm »
Witam,
Jak jest w waszych przychodniach? Czy macie wyznaczonego Administratora Systemu Informatycznego? Czy powinno być jakieś oświadczenie przez niego podpisane? Ewentualnie jak powinna wyglądać papierologia dla ASI?

Ale chodzi Ci konkretnie o ASI czy o IOD (Inspektor ochrony Danych zastępujący dawnego ABI - Administrator Bezpieczeństwa Informacji)?

ASI zazwyczaj jest informatyk bo to on odpowiada za techniczne kwestie bezpieczeństwa.

Pozdrawiam

Chodzi mi konkretnie o ASI. Jakie dokumenty /oświadczenia powinien podpisać  będąc ASI w przychodni?
Jeżeli pomogłem, kliknij 'Pomógł'.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: ASI w przychodni
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 22, 2018, 19:19:34 pm »
Przepisy nie określają takiej funkcji jak ASI.
Wg mnie funkcja powinna być przypisana do konkretnej osoby a nie całości firmy (jeśli obsługę IT świadczy firma zewnętrzna to trzeba wskazać konkretne osoby z tej firmy w umowie z firmą). ASI powinien otrzymać upoważnienie lub umowę powierzenia przetwarzania danych osobowych. Wg mnie należy mieć umowę np. zlecenia lub o pracę z ASI z podanym zakresem obowiązków i tyle.

Offline Tomasz

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 5
Odp: ASI w przychodni
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 22, 2018, 21:14:37 pm »
tak jak pisze karolweksler przepisy nie wskazują na taką funkcję jako ASI, ale nie ma żadnego przeciwwskazania, żeby taką osobę powołać. Wszystko zależy od wielkości systemu, ilości użytkowników, liczy danych przetwarzanych w sposób zautomatyzowany itd. Wg mnie, żeby to miało sens to w pierwszej kolejności trzeba uchwalić Instrukcję Sytemu Informatycznego (czy inny podobny akt) i w nim określi prawa i obowiązki wszystkich użytkowników, a także zasady wykonywania funkcji przez ASI. Ewentualnie w grę wchodzi jakaś modyfikacja regulaminu pracy i pewnie sama umowa z ASI (zależy o formy zatrudnienia).
Oczywiście powinien być jakiś akt powołania ASI (zgodnie z zasadami reprezentacji danego podmiotu) plus osoba, która ma pełnić taką funkcję powinna podpisać na to zgodę, a także podpisać oświadczenia, że zapoznała się ze stosownymi dokumentami (polityka prywatności, ISI, RODO) i zobowiązuje się do ich przestrzegania.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 94
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]