Rozliczenia świadczeń > ZPO

korekta rahunku/noty księgowej

(1/2) > >>

EWAP1234:
witam serdecznie
zwracam się z prośbą o pomoc przy korekcie rachunku/noty księgowej:) niestety pomyłkowo zaznaczyłam przy robieniu rachunku datę wykonania usługi (30maj a powinien być ostatni dzień miesiąca 31maj) , teraz mam status "sprawdzony oczekuje na korektę"- bardzo proszę o pomoc krok po kroku jak zrobić tę korektę noty
pozdrawiam

09061303:
Nie do końca jest to błąd, bo wystawiałem takie przypadki i ważne jest tylko, żeby data była nie wcześniejsza niż najpóźniejsza data wykonania/udzielenia spośród pozycji dokumentu. Ale co NFZ to inaczej...
Zakładam, że był kontakt z NFZ i to od nich info wypłynęło, że przyczyna problemu to właśnie ta data? Jak tak, to trzeba by ich zapytać jak chcą tą korektę mieć zrobioną. Z punktu widzenia rozliczania powinien na korektę być szablon, ale na pewno go nie ma. W zależności czy wersja elektroniczna poszła poprzez RFX czy eDokument to musimy coś z nią robić albo nie - jak poszła RFXem, to nie trzeba wysyłać niczego do nich (chyba, że bardzo będą chcieli), tylko wersję papierową poprawić (usunąć rachunek i wystawić jeszcze raz z takim samym numerem, datą wystawienia i poprawioną datą sprzedaży). Jak jest eDokument - to trzeba zrobić tak samo jak z RFXem, ale jeszcze wysłać wersję elektroniczną na PŚ/SZOI. Do tego trzeba mieć usunięty po stronie NFZ wcześniej wysłany dokument (pismo do NFZ). Ostatni przypadek - NFZ lub świadczeniodawca nie chce usunąć wcześniej wysłanego rachunku elektronicznego - wtedy zostaje tylko nota korygująca czy jakoś tak.

zibi:
Pytanie co to za województwo które nie ma ustawionego automatu odrzucającego na imporcie...
WLKP od czasu wejścia edokumentów wprowadził bramkę na imporcie - musi być ostatni dzień miesiąca

Manioo SE:
być może jest zgoda na wcześniejsze rozliczanie

EWAP1234:
Witam , województwo mazowieckie. Dziękuję za pomoc , udało się. Poprawiony rachunek został ponownie wysłany po wcześniejszym usunięciu błędnego w NFZ.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej