collapse

Reklama


Autor Wątek: Produkty niezweryfikowane przez NFZ  (Przeczytany 3206 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Laborantka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Pomógł? 0
Produkty niezweryfikowane przez NFZ
« dnia: Czerwca 05, 2018, 15:10:48 pm »
Dzień dobry, zanim będę obdzwaniać fundusz, zapytam najpierw tutaj. Być może ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją i wie jak temu zaradzić >:(

W styczniu miałam dosyć sporą nadróbkę punktów, które chciałam wykorzystać w okresie letnim.
Z tego co podliczyłam, nie zgadzają mi się punkty bieżące, z tymi potwierdzonymi przez NFZ. Brakuje około 2tys. punktów.
Pobrałam wszystkie raporty statystyczne od początku roku. Początkowe komunikaty w PPS'ie: "Liczba pozycji, których niezweryfikowano przez NFZ: 1569". Teraz zmniejszyło się do 8.
Pozycji odrzuconych i niezwalidowanych już nie mam. Natomiast różnica w monitoringu wykonania wciąż obecna.
Gdzie mogą wisieć te pozycje?

Jeśli macie jakieś pomysły, piszcie proszę.
Z góry dziękuję!



Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Produkty niezweryfikowane przez NFZ
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 05, 2018, 16:52:10 pm »
Może jeden raport nie był wysłany? Albo zestawy nie wysłane, np. przez brak EWUŚ?

Offline Laborantka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Pomógł? 0
Odp: Produkty niezweryfikowane przez NFZ
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 06, 2018, 08:01:48 am »
Brak eWusiów miałabym w komunikatach. Statystyczne wszystkie wysłane, nie mam pozycji "do wysłania".

Zauważyłam że część plików jedynie "potwierdzonych" nie zostaje przesłanych do rozliczenia. Czyli przypuśćmy z 300, przesyła 264 a reszta wisi w systemie ;/ ale dlaczego?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Produkty niezweryfikowane przez NFZ
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 06, 2018, 11:49:01 am »
Jak ktoś Ci nie popatrzy do programu i nie porówna tego ze stanem z NFZ (tutaj nie wiadomo skąd stan wzięty) to ciężko będzie coś przez forum... Za dużo niewiadomych.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Produkty niezweryfikowane przez NFZ
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 06, 2018, 13:38:49 pm »
Jak się komuś nie chce w tym dogłębniej grzebać i szukać to ja mam poniższy sposób.
Jeżeli tych świadczeń nie jest dużo tzn mniej niż jakieś 5 tyś zestawów to ja bym je wszystkie ponownie wysłał do NFZ na walidację i weryfikację.
Tylko trzeba to zrobić tak, żeby nie podnieść wersji produktów bo by się korekty do już rozliczonych świadczeń naliczyły..
Do tej pory w miarę bezpiecznie robiłem to przy pomocy opcji Rozliczenia->Świadczenia->Odfiltrowane->Przygotuj zestawy do ponownego przesłania.
Oczywiście najpierw odfiltrować trzeba to co chcemy podnieść i wysłać.
No i jak to już PPS przemieli to nowy raport SWIAD wysłać do NFZ z tym wszystkim.
W odpowiedzi do tego SWIAD będzie walidacja i weryfikacja które powinny rozwiać wszelkie wątpliwości z którymi świadczeniami jest problem.
A część błędów może się ukazać jeszcze na GDR czyli przy przygotowaniu wysyłki do NFZ (między innymi braki ewusiów/uprawnień, drobne błędy dat czy skierowań).

Pozdrawiam

Offline Laborantka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Pomógł? 0
Odp: Produkty niezweryfikowane przez NFZ
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 06, 2018, 16:42:28 pm »
Dziękuję, tak też zrobiłam.
Wszystkie usługi od stycznia do maja odfiltrowałam i przesłałam ponownie jako raporty statystyczne, mimo to część usług dalej wisi u mnie w programie z niewiadomych przyczyn. I to mnie zastanawia, dlaczego część usług ma status "potwierdzone" jednak nie zostają wysłane do SZOI. Program odrzuca część świadczeń i nie przesyła ich do NFZ.



Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Produkty niezweryfikowane przez NFZ
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 06, 2018, 20:09:57 pm »
Czy jak wybierzesz do ponownego przesłania wszystkie świadczenia z tego roku i teraz utworzysz raport i podczas tworzenia raportu wybierzesz okres 2018/05, to czy po naciśnięciu 'wyślij' masz dużo świadczeń odrzuconych jako 'błędy GDR' czy nic?

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Produkty niezweryfikowane przez NFZ
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 07, 2018, 12:52:24 pm »
No jak dla mnie to albo powinny się pojawić w GDR albo baza danych może być uszkodzona..
Czy jest wykonywany profilaktycznie serwis bazy danych (np przy pomocy fixów z Kamsoftu)?
Hmm.. coś mi jeszcze przychodzi do głowy.. Jakiś czas temu pojawiła się w PPSie jakaś opcja blokowania świadczeń, tak żeby operatorzy nie mogli z nimi nic zrobić. Może ktoś poblokował przez przypadek niektóre świadczenia przy użyciu tego?

Pozdrawiam

Offline Laborantka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Pomógł? 0
Odp: Produkty niezweryfikowane przez NFZ
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 13, 2018, 08:56:51 am »
Dzień dobry, przepraszam za zwłokę.

Dali mi Panowie dobre wskazówki, tak myślę.
Uszkodzona baza danych, w jaki sposób wykonać jej serwis? Program sama instalowałam, może wkradły się jakieś błędy systemu.

Narazie próbuję wysyłać ponownie te same raporty, aż zaliczą wszystkie. Bo część punktów odkopałam tym sposobem właśnie. Tego tysiaka jeszcze wciąż nie mam.
Przy wysyłce nie pojawia się żaden komunikat. Wszystkie pozycje zaakceptowane. Ale zaakceptowane są tylko te, które PPS wysyła wybiórczo.

Pozdrawiam, będę działać dalej i dam znać co dobrego wyniknęło!

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 77
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]