collapse

Reklama


Autor Wątek: Odzyskanie bazy danych pacjent??w i deklaracji  (Przeczytany 6702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sqrski

  • Gość
Odzyskanie bazy danych pacjent??w i deklaracji
« dnia: Marca 21, 2009, 17:10:21 pm »
Witam!

W poprzednim wÄ?tku napisa??em, i?? po awarii uda??o siÄ? odtworzyÄ? jedynie bazÄ? sprzed roku.
Mam wiÄ?c teraz zagwozdkÄ?. MuszÄ? jako?? uzyskaÄ? aktualnÄ? bazÄ? pacjent??w i deklaracji. Jak najlepiej to zrobiÄ??
Wiem, ??e mogÄ? wystÄ?piÄ? do NFZ z pro??bÄ? o udostÄ?pnienie bazy. W jakim formacie jÄ? otrzymam? Czy trudno jÄ? bÄ?dzie zaimportowaÄ??
A mo??e lepszym rozwiÄ?zaniem jest wklepanie wszystkich deklaracji z ca??ego roku? Opr??cz tego, ??e cokolwiek przera??a mnie ta robota, to wystÄ?pia najprawdopodobniej do??c du??e rozbie??no??ci w deklaracjach.
Znacie jakie?? inne wyj??cie?
Pomo??ecie?
;)

Offline eMCeH

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Pomógł? 2
  • Świętokrzyski OW NFZ
    • www.compumix.pl
Odp: Odzyskanie bazy danych pacjent??w i deklaracji
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 22, 2009, 10:22:18 am »
Witam!

W poprzednim wÄ?tku napisa??em, i?? po awarii uda??o siÄ? odtworzyÄ? jedynie bazÄ? sprzed roku.
Mam wiÄ?c teraz zagwozdkÄ?. MuszÄ? jako?? uzyskaÄ? aktualnÄ? bazÄ? pacjent??w i deklaracji. Jak najlepiej to zrobiÄ??
Wiem, ??e mogÄ? wystÄ?piÄ? do NFZ z pro??bÄ? o udostÄ?pnienie bazy. W jakim formacie jÄ? otrzymam? Czy trudno jÄ? bÄ?dzie zaimportowaÄ??
A mo??e lepszym rozwiÄ?zaniem jest wklepanie wszystkich deklaracji z ca??ego roku? Opr??cz tego, ??e cokolwiek przera??a mnie ta robota, to wystÄ?pia najprawdopodobniej do??c du??e rozbie??no??ci w deklaracjach.
Znacie jakie?? inne wyj??cie?
Pomo??ecie?
;)

2500 deklaracji wprowadza siÄ? kilka dni - u??yj do tego tabelki xls 100x szybciej ni?? w PP?š. Z NFZ nie wiem czy uzyskasz dane w pliku gdy?? ciÄ?gle zas??aniajÄ? siÄ? UstawÄ? o Ochronie Danych Osobowych - pamiÄ?taj, ??e dla NFZ lepiej jest jak pacjent nie ma z??o??onej deklaracji do ??adnego lekarza... Dlaczego majÄ? wystÄ?piÄ? rozbie??no??ci? przecie?? wpisywa??e?? deklaracje w oparciu o wersje papierowe. Je??li zdublujÄ? siÄ? to poprostu NFZ odrzuci wcze??niejsze i po k??opocie... zresztÄ? takie deklaracje (wersje papierowe) powiniene?? wyciÄ?gaÄ? sobie z aktualnych... pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2009, 10:24:31 am wysłana przez eMCeH »

MH

  • Gość
Odp: Odzyskanie bazy danych pacjent??w i deklaracji
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 22, 2009, 10:39:54 am »
Witam
Deklaracje mozna importowac z pliku pdx.
Jesli zachowal sie jakis plik komunikatu deklaracji najlepiej uzyc tej funkcji.

sqrski

  • Gość
Odp: Odzyskanie bazy danych pacjent??w i deklaracji
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 22, 2009, 16:31:53 pm »
No tak, ale jak nie ma pacjent??w, to i deklaracji nie ma do czego przypisaÄ?.

sqrski

  • Gość
Odp: Odzyskanie bazy danych pacjent??w i deklaracji
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 22, 2009, 16:35:34 pm »
2500 deklaracji wprowadza siÄ? kilka dni - u??yj do tego tabelki xls 100x szybciej ni?? w PP?š. Z NFZ nie wiem czy uzyskasz dane w pliku gdy?? ciÄ?gle zas??aniajÄ? siÄ? UstawÄ? o Ochronie Danych Osobowych - pamiÄ?taj, ??e dla NFZ lepiej jest jak pacjent nie ma z??o??onej deklaracji do ??adnego lekarza... Dlaczego majÄ? wystÄ?piÄ? rozbie??no??ci? przecie?? wpisywa??e?? deklaracje w oparciu o wersje papierowe. Je??li zdublujÄ? siÄ? to poprostu NFZ odrzuci wcze??niejsze i po k??opocie... zresztÄ? takie deklaracje (wersje papierowe) powiniene?? wyciÄ?gaÄ? sobie z aktualnych... pozdrawiam

Mam informacjÄ?, ??e mogÄ? siÄ? zwr??ciÄ? z pro??bÄ? o bazÄ? i ??e powinienem jÄ? dostaÄ?.

A co z przypadkami w kt??rych deklaracja by??a z??o??ona w styczniu, w listopadzie siÄ? kto?? wypisa??, a ja dodam jutro i wy??lÄ? w raporcie?

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Odzyskanie bazy danych pacjent??w i deklaracji
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 23, 2009, 09:37:18 am »
A co z przypadkami w kt??rych deklaracja by??a z??o??ona w styczniu, w listopadzie siÄ? kto?? wypisa??, a ja dodam jutro i wy??lÄ? w raporcie?

Jezeli data zapisu bedzie taka jak w rzeczywistosci to wszystko bedzie ok
Tzn ty wyslesz deklaracje do NFZ bo uwazasz ze jest wazna (nie wiesz ze pacjent zapisal sie pozniej jeszcze gdzies bo skad masz wiedziec) i po prostu NFZ odrzuci ta deklaracje w weryfikacji i za nia nie zaplaci

pozdrawiam

MH

  • Gość
Odp: Odzyskanie bazy danych pacjent??w i deklaracji
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 23, 2009, 09:49:36 am »
No tak, ale jak nie ma pacjent??w, to i deklaracji nie ma do czego przypisaÄ?.
Pacjeci tez sie oczywiscie zaimportuja. Przynajmniej te dane, ktore sa w pdxie.

Offline eMCeH

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Pomógł? 2
  • Świętokrzyski OW NFZ
    • www.compumix.pl
Odp: Odzyskanie bazy danych pacjentów i deklaracji
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 23, 2009, 09:54:30 am »
no tak niby można, ale nie lepiej wyczyścić all i wpisać od nowa? przeszukiwanie kogo mam a kogo nie - będzie chyba dłużej trwało niż wpisanie wszystkich pacjentów z deklaracji i ich dat złożenia, resztę "kopiuj wklej" m.in. typ deklaracji, kod pocztowy, województwo itp... (data - jak powiedział wcześniej kolega - musi być zgodna z tym co masz na papierze a wszystko będzie ok). NFZ gdy mógł nam udostępniać te dane to nie zablokowałby opcji wyszukiwania gdzie ktoś jest zapisany (ale przecież możesz zadzwonić i zapytać).
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2009, 10:26:16 am wysłana przez eMCeH »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 74
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]