collapse

Reklama


Autor Wątek: Identyfikator OID  (Przeczytany 8343 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Identyfikator OID
« dnia: Czerwca 04, 2018, 19:15:42 pm »
Dostałem dziś taki komunikat. Czy wie ktoś, jak ten temat ugryść?
Czy ktoś już załatwił dla siebie Identyfikator OID i byłby uprzejmy podzielić się wiedzą jak go pozyskać?

Szanowni Państwo!

W związku z wchodzącym w życie dnia 2 czerwca rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 8 maja 2018 r. w sprawie rodzajów elektronicznej dokumentacji medycznej, pragniemy poinformować, że odpowiednia funkcjonalność generowania dokumentów medycznych w formatach wynikających z ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia jest dostępna w oprogramowaniu KAMSOFT S.A.. Informujemy także, że do prawidłowego generowania tych dokumentów podmiot medyczny musi zaopatrzyć się w unikalny w skali kraju identyfikator tzw. OID. Dystrybucją OID-ów w kraju zajmować się ma Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Brak generowania dokumentów: odmowy przyjęcia pacjenta do szpitala, karty informacyjnej z leczenia szpitalnego oraz informacji dla lekarza kierującego zgodnie z przedmiotowym Rozporządzeniem, może być traktowane jako brak prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej.

Z poważaniem

Zespół SERUM

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Identyfikator OID
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 05, 2018, 06:13:54 am »
Wystąpić do CSIOZ (zgodnie z komunikatem).
Najlepiej pisemnie i za poterdzeniem odbioru, bo jak słyszałem na razie coś ciężko im idzie to generowanie OID
więc dobrze mieć "podkładkę", że piłeczka po ich stronie 8)

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: Identyfikator OID
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 05, 2018, 07:07:27 am »
Jakim komunikatem ?, bo przeglądam od 2 dni i nie mogę znaleźć żadnej informacji, wysłałem maila 30 maja i też nie dostałem odpowiedzi

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: Identyfikator OID
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 05, 2018, 07:13:41 am »
Znalazłem przy e-recepcie :

11.1.   PROCEDURA NADANIA UPRAWNIEŃ USŁUGODAWCY
Korzystanie ze środowiska integracyjnego wymaga posiadania uprawnień Usługodawcy w systemie P1. Ich uzyskanie jest realizowane zgodnie  z poniższą procedurą:
1.   Wypełnienie przed Wnioskodawcę wniosku o nadanie uprawnień zgodnie z udostępnionym przez CSIOZ szablonem.
2.   Przekazanie skanu podpisanego wniosku lub podpisanego elektronicznie wniosku na adres integracja_P1@csioz.gov.pl.
3.   Weryfikacja wniosku przez CSIOZ :
A.  Pozytywna ? przekazanie wniosku do realizacji;
B. Negatywna ? poinformowanie Wnioskodawcy o konieczności poprawienia wniosku.
4.   Przesłanie przez CSIOZ na email wskazany we wniosku danych uwierzytelniających oraz innych istotnych informacji związanych ze środowiskiem integracyjnym P1.
5.   Przesłanie przez CSIOZ na numer komórkowy wskazany we wniosku SMS-a z hasłami do danych uwierzytelniających.
6.   Udostępnienie przez CSIOZ przykładowych komunikatów żądań i odpowiedzi wraz z zestawem danych testowych.
7.   Skonfigurowanie przez Wnioskodawcę połączenia z systemem P1 w oparciu o otrzymane certyfikaty.

Offline MichalP

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 10
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: Identyfikator OID
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 22, 2018, 15:21:32 pm »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 82
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]