collapse

Reklama


Autor Wątek: szyfrowanie LIOCZ  (Przeczytany 2978 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
szyfrowanie LIOCZ
« dnia: Maja 09, 2018, 12:44:40 pm »
Witam

Przypomni mi ktoś jak/gdzie w PPS włączyć szyfrowanie plików z raportami LIOCZ?
Do tej pory z pewnych powodów szyfrowałem "ręcznie" i wysyłałem mailem a teraz chciałbym automagicznie z programu..
Na 99% dodali to do PPSa jakiś czas po wejściu imiennych kolejek ale za nic nie mogę tego znaleźć :-/

Pozdrawiam

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: szyfrowanie LIOCZ
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 09, 2018, 22:33:55 pm »
Obawiam się, że nie ma . Dostępne opcje to:
   
SZYFROWANIE_SKIER   Wysyłanie zaszyfrowanych skierowań do laboratorium na portal OSOZ            
SZYFRUJ_DEKL                   Czy szyfrować raport list POZ            
SZYFRUJ_SWIAD           Czy szyfrować raport statystyczny wykonanych świadczeń            
SZYFRUJ_ZPOSP           Czy szyfrować raport zaopatrzenia w środki pomocnicze            

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: szyfrowanie LIOCZ
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 10, 2018, 07:07:31 am »
Jeśli chodzi o szyfrowanie komunikatów (nie tylko LIOCZ) przy wysyłce na email w oddziałach z PŚ, to w pliku opis.txt na
ftp://ftp.kamsoft.pl/pub/KS-PPS/Szyfrowanie/
mamy takie info
Cytuj
W celu umożliwienia przesyłania raportów szyfrowanych przez eMail należy pobrać plik data.zip i rozpakować jego zawartość do katalogu KS-PPS.
Wisi to tam od dawna i nie wiem czy czasem sama instalka nie wrzuca już tych plików (chyba tak), więc szyfrowanie plików powinno iść z automatu jak tylko puszczamy komunikację automatycznie do NFZ (poprawna konfiguracja konta świadczeniodawcy i adresów NFZ dla danego komunikatu wymagana - przycisk C4 w Adminie).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: szyfrowanie LIOCZ
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 10, 2018, 15:35:27 pm »
Obawiam się, że nie ma . Dostępne opcje to:
   
SZYFROWANIE_SKIER   Wysyłanie zaszyfrowanych skierowań do laboratorium na portal OSOZ            
SZYFRUJ_DEKL                   Czy szyfrować raport list POZ            
SZYFRUJ_SWIAD           Czy szyfrować raport statystyczny wykonanych świadczeń            
SZYFRUJ_ZPOSP           Czy szyfrować raport zaopatrzenia w środki pomocnicze

Te opcje to właśnie znam ale wydawało mi się, że w którymś biuletynie było, że dodali dla LIOCZ bo sam im to zgłaszałem (i to do szefa szefów ;-) kilka lat temu jak weszły peselkowe raporty LIOCZ bo przecież dane osobowe czystym tekstem leciały..

Jeśli chodzi o szyfrowanie komunikatów (nie tylko LIOCZ) przy wysyłce na email w oddziałach z PŚ, to w pliku opis.txt na
ftp://ftp.kamsoft.pl/pub/KS-PPS/Szyfrowanie/
mamy takie info
Cytuj
W celu umożliwienia przesyłania raportów szyfrowanych przez eMail należy pobrać plik data.zip i rozpakować jego zawartość do katalogu KS-PPS.
Wisi to tam od dawna i nie wiem czy czasem sama instalka nie wrzuca już tych plików (chyba tak), więc szyfrowanie plików powinno iść z automatu jak tylko puszczamy komunikację automatycznie do NFZ (poprawna konfiguracja konta świadczeniodawcy i adresów NFZ dla danego komunikatu wymagana - przycisk C4 w Adminie).

Reszta raportów od lat idzie szyfrowana (przez co też mam problem z diagnozą jednego wrednego błędu w PPSie gdzie raz na jakiś czas generuje się błędny SWIAD odrzucany na parsowaniu pliku przez NFZ.. ponowna generacja tego samego raportu daje poprawny plik, ale nie zajrzę do środka bo zaszyfrowany :-( )

Pozdrawiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: szyfrowanie LIOCZ
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 10, 2018, 16:01:13 pm »
Nie zwróciłem na to uwagi. Nie korzystam w sumie z automatu, tylko klienta poczty.
Jak chcesz wyłączyć szyfrowanie, to może zmień nazwę katalogowi, o którym piszą w przytoczonym przeze mnie wcześniej miejscu i się szyfrowało nie będzie.
Nawiasem - czy ten błąd występuje też jak nie użyjesz automatu wysyłkowego, tylko zapiszesz do pliku i wyślesz spoza PPSa?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: szyfrowanie LIOCZ
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 10, 2018, 18:18:48 pm »
Nie zwróciłem na to uwagi. Nie korzystam w sumie z automatu, tylko klienta poczty.

Ja chwilami robię podwójną robotę bo korzystam i z klienta poczty i z komunikacji w PPSie ;)
Dzięki temu mam większą kontrolę nad tym co i kiedy przychodzi z NFZ.
Natomiast wysyłki staram się w większości puszczać prosto z programu poza właśnie LIOCZ i PWT do tej pory ale że chcę
część rzeczy uprościć to chciałem wysyłać to z programu jak resztę ale nie mogę bo LIOCZ nie jest szyfrowany.. :-/
BTW sprawdziłem w poczcie.. w 2012 roku miałem odpowiedź od bossa bossów - "Przyjmuję do wiadomości. Dodamy opcję konfiguracji szyfrowania raportu LIOCZ." - no więc chyba powinno to już w 2018 być w PPSie ;-)
A poniżej moje do nich:
Cytuj
Od 1.03.2012 obowiązuje nowy komunikat LIOCZ w wersji 5.1.5 w którym znajdują się dane osobowe
pacjentów oczekujących dla niektórych komórek. Dlaczego raporty dla LIOCZ nie są szyfrowane ????
Mam najnowszą wersję 2012.00.5.3 a PPS tworzy czystego XMLa z danymi osobowymi !!!
Szukałem w Admin->Opcje możliwości włączenia szyfrowania dla komunikatu LIOCZ ale są tylko opcje
Dla deklaracji, świadczeń i zaopatrzenia.

Cytuj
Jak chcesz wyłączyć szyfrowanie, to może zmień nazwę katalogowi, o którym piszą w przytoczonym przeze mnie wcześniej miejscu i się szyfrowało nie będzie.
Nawiasem - czy ten błąd występuje też jak nie użyjesz automatu wysyłkowego, tylko zapiszesz do pliku i wyślesz spoza PPSa?

Wiem jak wyłączyć szyfrowanie i zrobił bym to gdybym.. wiedział kiedy ten błąd może wystąpić..
Miesięcznie wysyłam ok 30-50 raportów SWIAD i błąd występuje na 1 max 5 przypadków.. teraz w kwietniu np w ogóle się nie pojawił (a był gdzieś od wakacji czy wczesnej jesieni 2017). Całkowite wyłączenie szyfrowania SWIAD to udręka bo musiałbym ręcznie szyfrować i wysyłać każdą paczkę.. podziękuję ;-)
Jako, że zgłaszałem to do producenta od kilku miesięcy to może wreszcie znaleźli problem i poprawili?

Pozdrawiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: szyfrowanie LIOCZ
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 10, 2018, 20:07:15 pm »
Hehe miejmy nadzieję, że poprawili. Oczywiście moja rada z wyłączeniem szyfrowania była na zasadzie na chwilę i założyłem, że problem jest powtarzalny na zasadzie każda pierwsza wysyłka pliku. Jak nie, to namierzyć takie coś, to rzeczywiście masakra.
Ja nie używam automatu właśnie po to, żeby mieć większą kontrolę nad plikami. W kliencie poczty też jest ich dodatkowy backup. Wiem, dodatkowa robota, ale co mi tam.
Co do szyfrowania - albo dopytać czy już jest, bo ze zgłoszenia na maila niewiele mogło wyjść, mogło się zapodziać, albo testować i szukać pliku w exporcie po wysyłce - tylko tu ryzykujemy wysyłkę w świat nieszyfrowanych danych (może - teoretyzuję - zmienić konfa komunikacji z NFZ na maile swoje, nie NFZtowe, i może taki mail z załącznikiem byśmy wysłali do siebie i zobaczyli czy załącznik zaszyfrowany czy nie).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: szyfrowanie LIOCZ
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 11, 2018, 08:44:59 am »
Hehe miejmy nadzieję, że poprawili. Oczywiście moja rada z wyłączeniem szyfrowania była na zasadzie na chwilę i założyłem, że problem jest powtarzalny na zasadzie każda pierwsza wysyłka pliku. Jak nie, to namierzyć takie coś, to rzeczywiście masakra.

Dlatego tak posiwiałem.. ;-)

Cytuj
Ja nie używam automatu właśnie po to, żeby mieć większą kontrolę nad plikami. W kliencie poczty też jest ich dodatkowy backup. Wiem, dodatkowa robota, ale co mi tam.

A myślałem, że tylko ja taki nienormalny jestem, że wspomagam się przy rozliczeniach programem pocztowym i zapisuję sobie praktycznie wszystkie pliki z komunikacji ;-)

Cytuj
Co do szyfrowania - albo dopytać czy już jest, bo ze zgłoszenia na maila niewiele mogło wyjść, mogło się zapodziać, albo testować i szukać pliku w exporcie po wysyłce - tylko tu ryzykujemy wysyłkę w świat nieszyfrowanych danych (może - teoretyzuję - zmienić konfa komunikacji z NFZ na maile swoje, nie NFZtowe, i może taki mail z załącznikiem byśmy wysłali do siebie i zobaczyli czy załącznik zaszyfrowany czy nie).

Wg mnie nie jest szyfrowane i od 2012 roku prawie wszyscy tak wysyłają..

Czy mógłby ktoś zadać pytanie o szyfrowanie LIOCZ na serwis PPSa? Ja wolę nie bo oni mnie tam już nie lubią.. same problemy ze mną ;-)

Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 136
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]