collapse

Reklama


Autor Wątek: Orzeczenia / zaświadczenia w KS-SOMED  (Przeczytany 2638 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Orzeczenia / zaświadczenia w KS-SOMED
« dnia: Kwietnia 25, 2018, 13:18:04 pm »
Wiem jak tworzyć w KS-SOMED zaświadczenia/orzeczenia, z których korzystają lekarze podczas wizyty, np. typowe "zaświadczenie lekarskie" czy jakieś inne wymysły (nie wiem czy to lekarza czy jakieś innej instytucji), np. "Zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia i zdolności do pełnienia funkcji rodziny zastępczej" (pokazali mi wydruk i na jego podstawie przygotowałem formularz).
Miałem też już gotowy formularz ZUS N-9 (ZAŚWIADCZENIE O STANIE ZDROWIA DLA CELÓW ŚWIADCZEŃ Z UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO WYDANE PRZEZ LEKARZA PROWADZĄCEGO LECZENIE)
Jakiś czas temu ZUS zamienił jednak formularz N-9 na OL-9. Oczywiście formularz N-9 można cały czas używać do czasu wyczerpania zapasów druków (co w naszym przypadku nie nastąpi bo drukujemy na bieżąco z someda :))
Myślałem aby zrobić nowy formularz OL-9, ale wg mnie, o ile jest to możliwe, to na pewno długotrwałe. Tutaj pojawia się pytanie. Czy taki druk OL-9 z KS-SOMED musi być w 100% taki jak na stronie ZUS (http://www.zus.pl/wzory-formularzy/wnioski-i-zaswiadczenia-lekarskie/zaswiadczenia-lekarskie/-/publisher/details/1/zaswiadczenie-ol-9/61063), czy wystarczy że będzie zawierał wszystkie pola znajdujące się w oryginale?
Na stronie ZUS oprócz pdf dostępne są pliki wzoru (http://crd.gov.pl/wzor/2012/08/29/983/wyroznik.xml, http://crd.gov.pl/wzor/2012/08/29/983/schemat.xsd, http://crd.gov.pl/wzor/2012/08/29/983/styl.xsl)
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w kwestii tego typu formularzy w KS-SOMED i późniejszego ich wykorzystania przez pacjenta?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 25, 2018, 13:19:51 pm wysłana przez Michał »
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: Orzeczenia / zaświadczenia w KS-SOMED
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 25, 2018, 19:58:13 pm »
Ja skupiłbym się na tym, żeby był ten sam tekst co jest w oryginale + w mniej więcej takim samym (lub prawie identycznym) ułożeniu.
Kwestii kolorowania pól raczej nikt nie powinien się czepiać (nie zdarzyło mi się to).
Intencją regulatora był raczej pewien standard druku i informacji tam zawartych.

Offline Sorn

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 24
Odp: Orzeczenia / zaświadczenia w KS-SOMED
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 30, 2018, 16:21:18 pm »
Formularze niestety trzeba zrobić ręcznie. Wklejanie z word/pdf to zwykle kiepskie rozwiązanie i powoduje różne problemy z formatowaniem których poprawianie jest później tragiczne.

Oczywiście formularz N-9 można cały czas używać do czasu wyczerpania zapasów druków (co w naszym przypadku nie nastąpi bo drukujemy na bieżąco z someda :))
Jeden urzędnik powie TAK, a drugi NIE. U mnie pacjenci z drukiem N-9 byli już zawracani do lekarza ze względu na niepoprawny wzór dokumentu.

Co do samego formularza OL-9 to pytałem ZUS o to czy dane mają być identycznie sformatowane (np. format daty, format PESEL bez kratek itp).
Dostałem odpowiedź, że ważne jest aby była ta sama treść i informacje a format jest drugorzędny.
Dlatego przy polach z datą wskazuje jaki jest jej faktyczny format czyli rrrr-mm-dd aby nie było rozbieżności (w oryginalnym formularzu jest chyba dd-mm-rrrr).

Jeszcze nie miałem informacji od lekarzy aby jakiemuś pacjentowi odrzucili taki dokument.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 108
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]